طلاق توافقی بدون حضور زوجین 09127045177 وکیل پایه یک دادگستری

طلاق توافقی بدون حضور زوجین وکیل دادگستری 09127045177

خدمات سریع و مناسب توسط وکیل پایه یک دادگستری

طلاق توافقی با هزینه بسیار مناسب و مقرون به صرفه  یکی از راه های رایج طلاق توافقی در کوتاهترین زمان حداکثر 2 روز کاری در تهران و سایر شهرهای ایران است و به این معناست که زن و مرد پس از مدتی از نکاح دائم به این نتیجه می رسند که امکان ادامه زندگی مشترک برایشان مقدور نیست و همانطور که از نام این نوع طلاق پیداست، بصورت توافقی، مشترک و داوطلبانه اقدام به درخواست طلاق می کنند.

هزینه درخواست طلاق توافقی

در طلاق توافقی زن و شوهر تقریبا در مورد تمام موارد از جمله مهریه، جهیزیه، اجرت المثل دوران زوجیت، نفقه زوجه و فرزندان، حضانت فرزندان و مسائلی اینچنینی به توافق می رسند و پس از آن با مراجعه به دادگاه خانواده درخواست صدور حکم طلاق بصورت توافقی می نمایند و دادگاه در موارد پیش گفته ورود نمی کند.

طلاق توافقی

 1.  

 مدارک، زمان و هزینه طلاق توافقیسوالات آزمون مرحله اول ضمن خدمت شیوه های نوین تربیت فرزند

طلاق توافقی

سامانه نوبت دهی طلاق توافقی (تصمیم)

http://www.zaman.behzisti.net/

طلاق توافقی چیست و چه مراحلی دارد؟

طلاق توافقی چیست و چه مراحلی دارد؟ طلاق توافقی چه مدت‌ زمان نیاز دارد؟ شرایط و قوانین مربوط به طلاق توافقی چیست؟

امروزه طلاق به یک واژه عادی و یک دغدغه همه‌گیر در بیشتر خانواده‌ها تبدیل شده است به‌گونه‌ای که بر اساس آمارهای رسمی در سال 96 از هر 3.5 ازدواج یک ازدواج به طلاق ختم شده و در سال 97 این آمار به یک طلاق از 4 ازدواج رسیده است. این ارقام با توجه به آنکه شرایط ازدواج جوانان سخت‌تر شده و دیگر کمتر به ازدواج تن می‌دهند می‌تواند بسیار فاجعه‌بار باشد. بر اساس آمارها بیشتر طلاق‌ها در سال­های اولیه ازدواج رخ می‌دهد که شاید دلیل اصلی آن عدم شناخت کافی زوجین از همدیگر سایر شرایط باشد. در صورت وجود اختلافات زوجین طلاق می‌تواند یک پروسه طولانی‌مدت داشته باشد ازاین‌رو طلاق توافقی یکی از گزینه‌های زوجین خواهد بود.

طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقی در اصل به طلاقی گفته می‌شود که در آن زن و شوهر که به هر دلیل تمایل ندارند که به زندگی مشترک خود ادامه بدهند و نمی‌خواهند مراحل قانونی را سپری کنند، تصمیم می‌گیرند که با تفاهم از هم جدا شوند. تفاهم در طلاق توافقی به این معنی است که زوجین در خصوص مهریه، نفقه، جهیزیه، حضانت و ملاقات فرزندان به یک تفاهم دوطرفه می‌رسند و قانون و شرع نیز نظر آنان را محترم می‌شمارد و دادگاه به آن‌ها اجازه می‌دهد که با تفاهامت صورت گرفته به زندگی مشترک خود پایان بدهند.

برنامه سالانه مدارس ابتدایی 98

مراحل و مدت‌زمان لازم

در اصل تفاهم زوجین می‌تواند مدت‌زمان طلاق توافقی را مشخص کند و به این ترتیب در چندین مرحله باید برای آن اقدام کنند.

 1. در مرحله اول زوجین باید اختلافات خود را بر سر مسائلی مانند مهریه، نفقه، جهیزیه و حضانت فرزندان کاملاً حل کنند چون درصورتی‌که یکی از زوجین بر سر هر کدام از این مسائل اختلاف داشته باشد و عدم رضایت خود را اعلام کند، دادگاه از صدور رأی توافقی برای طلاق پرهیز خواهد کرد.
 2. در مرحله دوم و پس از تفاهم زن و شوهر بر سر مسائل عنوان شده می‌توانند به دفاتر الکترونیک قضایی مراجعه کنند و دادخواست خود را ثبت نمایند. برای این کار اصل عقدنامه یا رونوشت آن، شناسنامه زوجین و کارت ملی نیاز است. پس از ثبت دادخواست حدوداً 3 روز زمان لازم است که از طرف دادگاه پیامکی برای آنان ارسال خواهد شد که زمان رسیدگی به دادخواست آنان را مشخص کرده است
 3. در مرحله سوم دادگاه زوجین را به مرکز مشاوره ارجاع می‌دهد تا دلایل طلاق، توافقات مالی و غیرمالی زوجین و نحوه پرداخت آن‌ها و تمام شرایط به صورت مکتوب برای دادگاه روشن شود. بعد از جلسه یا جلسات مشاوره و اخذ توافقنامه، دوباره زوجین به شعبه دادگاه ارجاع داده می‌شوند که ممکن است از یک تا چند روز زمان ببرد. هرچند که معمولاً زمان دادگاه برای طلاق‌های توافقی سریع و کوتاه است اما قاضی شخصاً با زوجین صحبت خواهد کرد و بعد از صدور رأی، اخذ تعهد مبنی بر نداشتن اعتراض از زوجین صورت می‌گیرد.
 4. در مرحله آخر زوجین می‌توانند پس از اخذ روی دادگاه به یکی از دفاتر رسمی طلاق مراجعه کنند (هر کدام از طرفین می‌توانند شخصاً حضور داشته باشند یا وکیل اختیار کنند).
 5.  

سایر مدارکات برای ثبت رد دفاتر

 • برای ثبت طلاق حضور زوجین یا وکلای آن‌ها الزامی است و لازم است که زوجه برگه آزمایش تأییدیه عدم بارداری را به دفترخانه تحویل دهد.
 • درصورتی‌که زوجه هنوز باکره باشد برای معاینه به پزشکی قانونی ارجاع داده خواهد شد.

پس از امضای دفاتر مربوط به طلاق و جاری شدن صیغه طلاق، عقدنامه اصلی به سردفتر تحویل داده خواهد شد و با امضا و مهر شناسنامه‌ها و دریافت طلاق‌نامه، اتمام زندگی مشترک دو نفر به صورت قانونی و شرعی اعلام می‌شود. به صورت کلی مدت‌زمان طلاق توافقی با توجه به تعداد جلسات مشاوره، وقت دادگاه و نوبت طلاق می‌تواند از یک ماه شروع شود.

باید توجه داشته باشید که انجام هر نوع طلاقی در دفاتر رسمی طلاق، حتی اگر طلاق بصورت توافقی باشد مستلزم صدور حکم طلاق از سوی دادگاه صالح است و هیچ دفتر رسمی طلاقی بدون وجود حکم دادگاه اقدام به انجام تشریفات رسمی طلاق و ثبت آن نمی نماید.

بنابراین قبل از هر اقدامی باید با تهیه مدارک پیش گفته اقدام به تنظیم دادخواست طلاق توافقی نمایید و از دادگاه خانواده درخواست رسیدگی و صدور حکم طلاق کنید.

مراحل و مدارک لازم

مراحل لازم برای ثبت درخواست و صدور حکم این نوع طلاق اشاره می نماییم

برای درخواست طلاق باید به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه نمایید و نسبت به ثبت دادخواست طلاق توافقی اقدام نمایید.

ثبت دادخواست مربوطه دادگاه خانواده

پس از ثبت دادخواست مربوطه دادگاه خانواده ای که با توجه به آدرس محل سکونت مشترک زوجین تعیین می شود نسبت به پذیرش دادخواست و اعلام زمان رسیدگی به موضوع اقدام می نماید.

اعلام شاهد برای ثبت طلاق

دادگاه به زوجین اعلام می کند که از بین آشنایان و نزدیکان خود در مدت زمانی مشخص نسبت به معرفی داور به دادگاه اقدام نمایند و اگر نخواهند یا نتوانند داور معرفی کنند، خود داگاه طبق شرایط قانونی نسبت به تعیین داور اقدام می کند.

مراحل عمومی در دادگستری

سپس از طرف دادگاه، زوجین به مرکز مشاوره خانواده معرفی میشوند تا در آن مرکز درخواست طلاق توافقی خود را مطرح کنند و شرح دهند که چرا نمی توانند به زندگی مشترک ادامه دهند

مرکز مشاوره خانواده

که در پی این موضوع، مرکز مشاوره خانواده سعی در صلح و سازش بین زوجین می کند و اگر موفق به صلح و سازش نشود، خطاب به دادگاه خانواده نسبت به ارائه گزارش اقدامات انجام شده و نتیجه کسب شده اقدام می کند.

گواهی مورد نیاز در همدان

ارائه گواهی پزشک مورد اعتماد مبنی بر باردار بودن یا نبودن زوجه مرحله بعدی است. مگر اینکه زوجین نسبت به باردار بودن زوجه توافق داشته باشند یا زوجه باکره باشد که در این دو صورت نیازی به اخذ گواهی پزشک مورد اعتماد وجود ندارد برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

حق تجدید نظر خواهی و فرجام خواهی

در این مرحله طرفین باید حق تجدید نظر خواهی و فرجام خواهی خود را ساقط نمایند تا حکمی که دادگاه صادر می نماید قطعی باشد و سپس دادگاه طبق توافقات طرفین اقدام به صدور گواهی عدم امکان سازش اقدام می نماید و این گواهی که 3 ماه اعتبار دارد، در 3 نسخه تنظیم میشود و به هر یک از زوجین یک نسخه از گواهی عدم امکان سازش را تحویل می دهد.

نکته مهم و قابل توجه

نکته مهم: اگر در مدت اعتبار 3 ماهه گواهی عدم امکان سازش، زوجین در فتر رسمی طلاق حاضر نشوند و نسب به انجام تشریفات اجرای حکم طلاق توافقی اقدام ننمایند، گواهی فوق و کلیه توافقاتی که زوجین با هم داشته اند از درجه اعتبار ساقط می شود.

پروسه کار و چقدر زمان نیاز دارد؟

این موضوع بستگی به این دارد که در کدام استان و شهر اقدام به درخواست طلاق توافقی بنمایید.

در تهران انجام پروسه مورد نظر معمولا کمتر از 10 روز زمان میبرد و در شهرستان ها معمولا این مدت کوتاه تر خواهد بود. 

سوالات آزمون ضمن خدمت

جهت دانلود نمونه سوالات آزمون ضمن خدمت مراقبت جسمانی عاطفی و روانشناختی دانش آموزان رو لینک موجود کلیک نائید و فایل مورد نظر را دانلود کنید  .

کنش پژوهی

مدارک مورد نیاز برای درخواست طلاق توافقی کدام است؟

 1. اصل سند ازدواج یا کپی برابر اصل آن برای ارائه به دادگستری.

 2. اصل شناسنامه هر دو طرف

 3. اصل کارت ملی هر دو طرف

طرح جابر - تقویم اجرایی 98-99

هزینه طلاق توافقی توسط وکیل چقدر است؟

هزینه طلاق توافقی انجام اقدامات حقوقی لازم برای صدور گواهی عدم امکان سازش و انجام طلاق توافقی توسط وکلای با تجربه و خبره موسسه حقوقی مشهور برای هر یک از زوجین بسیار اندک و مبلغ 000/ 750 تومان است.

مشاوره آنلاین و به صورت تلفنی

شما عزیزان برای دریافت راهنمایی های بیشتر در زمینه طلاق توافقی و همینطور کسب اطلاعات لازم در جهت آشنایی با پروسه این نوع از طلاق اعم از هزینه و مدارک لازم جهت ثبت طلاق و مهمتر از بقیه مدت زمان این طلاق است که برای خیلی از عزیزان جای سوال و ابهامات فراونی است از این رو جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های مندرج در قسمت تماس با ما  در بالای صفحه مراجعه فرمائید .

 برای مشاوره با وکیل خبره به کجا مراجعه نماییم؟

وکلای با تجربه و مجرب موسسه حقوقی با سالها تجربه در امور مربوط به دعاوی خانوادگی از جمله طلاق توافقی بهترین انتخاب شما برای مشاوره و برخورداری از خدمات حقوقی و داشتن یک وکیل حرفه ای برای انجام اقدامات لازم برای طلاق توافقی هستند.

برای مشاوره با وکیل موسسه می توانید از طریق راه های تماس با ما در این سایت اقدام نمایید

 

پرسش مهر

بالابر

ترخیص کار

تزریق بوتاکس

حبرگزاری فارس نیوز

بک لینک

16 feb 2018