تقویم اجرایی 98-99 براساس طرح تدبیر ساحت های جدید 98-99

فصل یک : مقدمه برای تقویم اجرایی 98-99

مقدمه برنامه سالانه و تقویم اجرایی 98-99 برای مدارس ابتدایی بر اساس طرح تدبیر سند تحول بنیادین (ساحت های جدید 98-99)

مقام معظم رهبری با تحلیل درست و در راستای اتکاء به درون، سال 98 را به عنوان سال رونق تولید نام گذاری کرده اند تا به عنوان محور فعالیت ها در سال جاری و سال های آینده باشد

دراین  راستای عملیاتی نمودن برنامه های اقتصاد مقاومتی را گام دوم می دانیم و ببایدبه ضرورت ساماندهی نیروی انسانی، و بهره گیری بهینه از ظرفیت بالای نیروی انسانی تاکید شود بعد از فرهنگ سازی مهم تریم اقدام آموزش و پرورش ساماندهی نیروی انسانی و استفاده بهینه آموزشگاهها از زمان و نیروی انسانی می باشد..

کریمی‎ سند چشم‌انداز کشور در افق ۱۴۰۴ تحقق منویات مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری، عزت و سربلندی ملت ایران را به‌دنبال خواهد داشت.

** مدرسه به عنوان اولین جامعه ای که هر فرد تجربه می کند، نقشی اساسی در شکل دهی شخصیت و هویت فرد بازی می کند و معلم به عنوان فردی که شاید پس از مادر، تربیت کننده دوم کودک باشد، هدایتگری مهم به حساب می آید. گشودن ابعاد مختلف تربیتی از حوصله و هدف این مطلب خارج است اما نتیجه ای که از طرح این موضوع مدنظر است، نقش مهمی است که معلم در فرهنگ سازی برای نسل آینده ایفا می کند.آموزشگاه بر برنامه ها وپیش بینی طرحهای ویژه می تواند نقش مثبتی ایفاء نماید.

تا زمانی که فردی، که در جایگاه معلم قرار گرفته است، خود آگاهی لازم را در زمینه اقتصاد مقاومتی نداشته باشد، بالطبع انتظار تربیت نسلی با اهداف مد نظر در برنامه جامع اقتصاد مقاومتی، عبث و باطل است. از این رو یکی از اساسی ترین راهکارها برای پیاده سازی شاخصه های اقتصاد مقاومتی در آموزش و پروش، در وهله اول آموزش دبیران برای آشناسازی آنان با اهداف و راهکارهای اقتصاد مقاومتی است.

جدید ترین برنامه سالانه و تقویم اجرایی 98-99 بر اساس سند تحول بنیادین

برای این منظور نیاز به پرورش دانش آموزان خلاق و توانا می باشد که مدیر مدرسه که سکان دار اصلی آموزشگاه است با یک برنامه ریزی مناسب می تواند در همه زمینه آموطشگاه را به سمت یک مدرسه کار آمد و موفق سوق یابد.

گروه برنامه ريزي آموزشگاه ....................

چرايي طرح تدبير

مديريت مرکز ثقل تمام الگو های جدید منابع انسانی در انجام ماموریت ها و وظایف سازمانی مدارس

 1. اندیشه ها ، توانایی ها ، خلاقیت ها ، مهارت ها و تجارب منابع انسانی گران بها ترین دارایی و سرمایه
 2. دغدغه ی اساسی کشور های مختلف درارتقاء کیفیت عملکرد مدارس
 3. تحولات گسترده و شتابان علم و فناوری
 4. تحولات علم مديريت و تأثير آن برمديريت آموزشگاهي4- سياست هاي جديد آموزش و پرورش در حوزه مديريت
 5. بهبود عملکرد مدیریت آموزشگاهی عاملی مهم در ارتقاء کیفیت آموزش وپرورش
 6. تحول در كاركردهاي مدرسه و نقش آن در محله
 7. اشتياق منابع انساني در مشاركت پذيري
 8. توجه به سرمايه اجتماعي به جاي سرمايه هاي ساختاري و..
 9. محدود بودن پوشش طرح تدبیر
 10. تفاوت دوره ابتدايي با ساير دوره ها
 11. تفاوت مديريت در دوره ابتدايي با ساير دوره ها

تقویم اجرایی 98-99

جهت دانلود فایل ورد این برنامه سالانه و تقویم اجرایی 98-99 به سایت دبیران آنلاین مراجعه فرمائید .

 

اهداف طرح تدبیر

 

- نهادينه سازي برنامه محوري  در مديريت مدارس و توجه به فرايندهاي  آن بطور نظامند و هماهنگ

- تقويت فرايند ارزيابي مستمر برنامه ها و فعاليت ها با تاكيد بر خود ارزيابي

-زمينه سازي براي بهبود سطح عملكرد مدرسه در برنامه ها ، فعاليت ها و اقدامات ( آموزش و يادگيري، فعاليت هاي مكمل و فوق برنامه و ...)

- توسعه و تقويت  فرهنگ مشاركت  و کارگروهی در مدرسه با بهره گیری از توانمندی های کلیه ذینفعان     

-مهمترین و اصلی ترین هدف این برنامه ، بهبود  فرایند های مديريت مدرسه به منظور ارتقاء سطح عملکرد و کیفیت آن است .

 

برنامه ی سالانه سندی است که به عنوان مرجعی برای انجام دادن کارها و ارزشیابی فعالیت های انجام شده در یک دوره ی یک ساله از مهر تا مهر مورد استفاده قرار می گیرد و طبق مادهی 3 شورای مدرسه در آئین نامه اجرایی مدارس ، اعضاءشورای مدرسه ، برنامه پیشنهادی ارائه شده از سوی مدیر را در چارچوب مقرارت و ضوابط بررسی و تایید می نماید .

 

ساحتهای شش گانه ی سند تحویل بنیادین

 1-تربیت دینی و اخلاقی

2-تربیت سیاسی و اجتماعی

3-تربیت زیستی و بدنی

4-تربیت هنری و زیبا شناختی

5-تربیت اقتصادی و حرفه ای

6-تربیت علمی و فناوری

سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

در سند تحول بنیادین، به این نکته اشاره شده است که عرصه ی تعلیم و تربیت یکی از مهم ترین زیرساخت های تعالی همه جانبه ی کشور و ابزاری جدی در راستای ارتقای سرمایه ی انسانی شایسته ی کشور در زمینه های گوناگون است و از این رو، تحقق آرمان های متعالی انقلاب اسلامی ایران همچون احیای تمدن عظیم اسلامی، حضور سازنده، فعال و پیشرو در بین ملت ها و کسب آمادگی برای برقراری عدالت و معنویت در جهان در گرو تربیت انسان های عالم، متقی و آزاده و خلاق است و این تعلیم و تربیت باید بتواند «حیات طیبه»، «جامعه ی عدل جهانی» و «تمدن اسلامی – ایرانی» را تحقق بخشید. در پرتو چنین سرمایه ی انسانی متعالی است که جامعه بشری آمادگی تحقق حکومت جهانی «انسان کامل» را پیدا می کند و در سایه ی چنین حکومتی ظرفیت و استعدادهای بشری به شکوفایی و کمال خواهد رسید.

در فصل اول سند تحول بنیادین که تحت عنوان «کلیات» نامگذاری شده است، اصطلاحات و واژگان کلیدی به کار رفته در سند مورد بحث و بررسی قرار گرفته اند و تعریف شده اند. مانند : «نظام تعلیم و تربیت رسمی و عمومی» ، «تعلیم و تربیت»، «ساحت های تعلیم و تربیت»، «نظام معیار اسلامی»، «شایستگی های پایه»، «هویت»، «معلم و مربی» «جامعه ی اسلامی»، سنین لازم التعلیم»، «حیات طیبه»، «چشم انداز»، و «نظام دوری».

در فصل دوم که تحت بیانیه ی ارزش ها نامگذاری شده است، پس از بیان منابع ارزشی سند، به 30 گزاره ی ارزشی که محور نظام تعلیم و تربیت است، اشاره شده است . از مهمترین این گزاره ها            می توان به  : 1- آموزه های قرآن کریم 2- آموزه های مهدویت و انتظار 3- میراث نظری و عملی حضرت امام خمینی (ره) و . . . اشاره کرد.

فصل سوم تحت عنوان «بیانیه ی مأموریت» نامگذاری شده است که در این قسمت به این نکته اشاره شده است که نهاد آموزش و پرورش مأموریت دارد تا با تأکید بر شایستگی های پایه، زمینه ی دستیابی دانش آموزان در سنین لازم التعلیم طی 12 پایه ی تحصیلی (چهار دوره ی سه ساله)، به مراتبی از حیات طیبه در ابعاد فردی، خانوادگی، اجتماعی و حتی جهانی را به صورتی منسجم و نظام مند، همگانی، عادلانه و الزامی در ساختاری کارآمد و اثربخش فراهم سازد و انجام این مهم نقشی زیرساختی در نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی خواهد داشت.

فصل چهارم که تحت عنوان «چشم انداز» نامگذاری شده است؛ به ویژگی های نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی در افق 1404 می پردازد. در این فصل مبحثی ذیل عنوان «مدرسه در افق چشم انداز» مطرح گردیده است که طی آن به این نکته اشاره شده است که بر پایه چشم انداز 1404، «مدرسه جلوه ای از تحقق مراتب حیات طیبه، کانون عرضه ی خدمات و فرصت های تعلیم و تربیت، زمینه ساز درک و اصلاح موقعیت توسط دانش آموزان و تکوین و تعالی پیوسته ی هویت آنان بر اساس نظام معیار اسلامی، در چارچوب فلسفه و رهنامه ی نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.

فصل پنجم تحت عنوان «هدف های کلان» نامگذاری گردیده است که در مجموع به 8 هدف کلان زیر اشاره شده است: 1- تربیت انسان متعهد 2- ارتقای نقش نظام تعلیم و تربیت 3- گسترش عدالت آموزشی 4- برقراری نظام کارآمد مدیریت انسانی 5- افزایش مشارکت همگانی 6- بهسازی در نظام برنامه ریزی آموزشی 7- افزایش کارایی در نظام تعیلم و تربیت 8- کسب موقعیت نخست تربیتی در منطقه و جهان اسلام

فصل ششم ذیل عنوان «راهبردهای کلان» نامگذاری شده است که در این فصل، مجموعاً به 15 راهبرد کلان اشاره شده است ، همچنین به این موضوع پرداخته شده است که هر یک از این راهبردهای کلان با کدام یک از اهداف کلان – که در فصل پیشین (یعنی فصل پنجم) – بدان اشاره شده است متناظر و مرتبط است.

اما مفصل ترین و مبسوط ترین فصل سند تحول بنیادین، فصل هفتم است که ذیل عنوان «هدف های عملیاتی و راهکارها» نامگذاری شده است. در این فصل، در مجموع فهرست 23 راهکار کلی مختلف بیان شده است. در نهایت، فصل هشتم سند تحول بنیادین (فصل پایانی) ذیل عنوان «چارچوب نهادی و نظام اجرایی تحول بنیادین آموزش و پرورش» نامگذاری شده است. در این فصل به این موضوع پرداخته شده است که برای تحقق اهداف و برنامه های سند ملی آموزش و پرورش در افق چشم انداز، سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت بر فرآیند تحول بنیادین در دو سطح صورت می پذیرد .

برنامه در افق چشم انداز 1404

برپايه ي اين چشم انداز، مدرسه جلوه اي است از تحقق مراتب حيات طيبه، كانون عرضه ي خدمات و فرصت هاي تعليم و تربيتي، زمينه ساز درك و اصلاح موقعيت توسط دانش آموزان و تكوين و تعالي پيوسته ي هويت آنان بر اساس نظام معيار اسلامي، در چارچوب فلسفه و رهنامه ي نظام تعليم و تربيت رسمي عمومي جمهوري اسلامي ايران كه داراي ويژگي هاي زير است:

- تجلي بخش فرهنگ غني اسلامي، انقلابي در روابط و مناسبات با خالق، جهان خلقت، خود و ديگران ( به ويژه تكليف گرايي، مسئوليت پذيري، كرامت نفس، امانتداري، خودباوري، كارآمدي، كارآفريني، پرهيز از اسراف و وابستگي به دنيا،همدلي، احترام، اعتماد، وقت شناسي، نظم، جديت، ايثارگري، قانون گرايي، نقادي و نوآوري، استكبارستيزي، دفاع ازمحرومان و مستضعفان و ارزشهاي انقلاب اسلامي )

- نقطة اتكاي دولت و ملت در رشد، تعالي و پيشرفت كشور و كانون تربيت محله

- برخوردار ازقدرت تصميم گيري و برنامه ريزي در حوزه هاي عملياتي در چارچوب سياست هاي محلي، منطق هاي وملي

- نقش آفرين در انتخاب آگاهانه، عقلاني ، مسئولانه و اختياري فرآيند زندگي فردي، خانوادگي و اجتماعي دانش آموزان بر اساس نظام معيار اسلامي

- داراي ظرفيت پذيرش تفاو تهاي فردي ، كشف و هدايت استعدادهاي متنوع فطري و پاسخگوئي به نيازها، علائق ورغبت دانش آموزان در راستاي مصالح وچارچوب نظام معيار اسلامي

- يادگيرنده، كمال جو، خواستار تعالي مستمر فرصتهاي تربيتي، تسهيل كننده ي هدايت، يادگيري و تدارك بينندهي خودجوش ظرفيت هاي جديد در خدمت تعليم و تربيت

- خود ارزياب، مسئول و پاسخگو نسبت به نظارت و ارزيابي بيروني

- تأمين كننده ي نيازهاي فردي و اجتماعي و محيط اخلاقي، علمي، امن، سالم، با نشاط، مهرورز و برخوردار از هويت جمعي

- برخوردار از مربيان داراي فضائل اخلاقي و شايستگي هاي حرفه اي با هويت يكپارچه توحيدي بر اساس نظام معياراسلامي

- مبتني بر رويكرد مديريتي نقد پذير، مشاركت جو

- متكي بر اركان تعليم و تربيت و بهره مند از ظرفيت عوامل سهيم و مؤثر و مبتني بر مشاركت ذي نفعان با تاكيدبرمربيان، دانش آموزان و خانواده

- برخوردار از بهرة فناوري آموزشي در سطح معيار؛ با توجه به طيف منابع و رسانه هاي يادگيري                ( شبكه ملي اطلاعات وارتباطات ) حول بنيادين آموزش و پرورش

- داراي ظرفيت تصميم سازي براي نظام تعليم و تربيت رسمي عمومي

- داراي تعامل اثر بخش با مساجد و ديگر نها دها، مراكز مذهبي و كانو نهاي محلي نظير فرهنگ سرا، كتابخانه هاي عمومي و برخوردار از ارتباط مستمر و مؤثر با عالمان ديني، صاحبنظران و متخصصان

- داراي پيوند مؤثر با موضوعات و مسائل جامعه در مقياس محلي ، منطقه اي و ملي با حضور فعال درحيات اجتماعي

 

 

 

اهداف دوره ابتدایی 98-99

براساس طرح نظام آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران در سال 1367 و در جهت اهداف کلی نظام ، اهداف دوره ابتدایی در سه حیطه شناختی، عاطفی،و روانی حرکتی از طرف کمیسیون پیش دبستانی و دبستانی به شرح ذیل تعیین و اعلام شده است:

 4-1 اهداف پایه اول دوره ابتدایی:

-    اهداف شناختی:

 1. آموزش اطلاعاتی مقدماتی بهداشتی و ایمنی 2.   آموزش خواندن ، نوشتن ،حساب کردن و استدلال کردن    3.   آموزش اطلاعات ساده راجع به محیط طبیعی و اجتماعی پیرامون خود                      4.   یاد دادن بعضی آیات ساده و سوره های کوچک قرآن کریم

-    اهداف عاطفی:

 1. تقویت انگیزه آمدن به مدرسه 2.   علاقه مند کردن کودک به درس    3.   یاد دادن کنترل عوااطف و ابراز آنها به نحو مطلوب    4.   علاقه مند کودک به ارزش ها و آداب و رسوم اسلامی و میهنی و احترام گذاشتن به آنها    5.   علاقه مند کردن طفل به فعالیتهای اجتماعی

-    اهداف روانی حرکتی:

 1. پرورش تن و روان و حفظ سلامت جسمی و روانیو شادابی کودک 2.   ایجاد عادت به نظم و تربیت و پرورش روح همکاری با دیگران    3.   ایجاد زمینه شکوفایی و رشد استعدادهای هنری   4.   پرورش دقت، کنجکاوی و خلاقیت    5.   ایجاد عادات بهداشتی و ایمنی   6.   آشنایی با نماز

4-2 اهداف پایه های دوم تا ششم دوره ابتدایی:

-    اهداف شناختی:   

 1. آموزش تدریجی رموز خلقت به کودک و جلب توجه او به مبدأ آن 2.   یاد دادن قرآن مجید در حد درست خوانی   3.   دادن اطلاعات لازم در زمینه واجبات دینی   4.   آموزش اطلاعات بهداشتی و ایمنی    5.   تقویت حس کنجکاوی دانش آموز نسبت به محیط طبیعی و اجتماعی خود و آموزش اطلاعات و مهارتهای سودمند در زندگی اجتماعی    6.   آشنا کردن دانش آموزان با قوانین و هنجارهای اجتماعی به منظور ایجاد نظم و مسئولیت پذیری در آنان   7.   آشنا کردن دانش آموزان با زندگی پیامبران و ائمه معصوم(ع) در حد ممکن    8.   آموزش هنری برای پرورش استعدادهای هنری با تاکیدبر هنرهای بومی ومتناسب با مقتضیات منطقه ای   9.   آموزش مطالبی که به درک موقعیت دانش آموزان از لحاظ زمان و مکان کمک کند.

-    اهداف عاطفی:

 1. احترام گذاشتن به بزرگسالان 2.  علاقه مند کردن به نظم و مسئولیت پذیری و رعایت حقوق دیگران   3.  علاقه مند کردن دانش آموز به مطالعه   4.  علاقه مند کردن دانش آموز به فعالیت های اجتماعی و تعاون

-    اهداف روانی حرکتی:

 1. ایجاد عادات بهداشتی و ایمنی 2.   ایجاد عادت به تعاون و رعایت حقوق دیگران                             3.   آموزش عملی نماز   4.   تقویت مهارت خواندن، نوشتن، حساب کردن و استدلال کردن.

 

فصل دو  : مشخصات مدرسه

 

مشخصات اختصاصی تقویم اجرایی 98-99 مدرسه

 

 
   

 

 

راهنما: (مربع های بالا را متناسب مدرسه پر کنید) پس از پرکردن لطفا این راهنمایی را پاک کنید)

 

 

اطلاعات شناسنامه ای و عمومی آموزشگاه  

 

سال احداث

تعداد کلاس هوشمند:

سال تاسیس:                          

تعداد آبخوری:

مقطع:

سرویس دستشویی:

مساحت مدرسه:

کد پستی مدرسه:

تعداد دانش آموز:

تعداد دانش آموزان خانواده فرهنگی:

تعداد پرسنل:

تعداد دانش آموزان با اولیا:

کد مدرسه:

تعداد دانش آموزان :

تعداد کلاس:

معاون پرورشی:

مساحت نماز خانه:

معاون آموزشی:

تعداد آبخوری:

معاون اجرایی:

مساحت نماز خانه:

نوع مدرسه:

تعداد اتاق اداری:

جنسیت:

اتاق مشاور:

نوع ساختمان:

اتاق رایانه:

 

 

 

 

 

 

مشخصات فیزیکی آموزشگاه

مشخصات فیزیکی آموزشگاه

فضای ساختمان ( متر مربع )

مساحت زمین

 

اطلاعات اتاق های اداری ( تعداد )

اتاق مدیر و معلمان

 

         اطلاعات مربوط به پوشش ساختمان

پوشش کف حیاط

 

مساحت زیربنا

 

اتاق معاون پرورشی

 

پوشش کف نمازخانه

 

مساحت حیاط آموزشگاه

 

اتاق بهداشت

 

پوشش کف کلاس‏ها

 

مساحت سالن اجتماعات

 

اتاق سمعی و بصری

 

پوشش کف دفاتر

 

مساحت نمازخانه

 

اتاق کتابخانه

 

پوشش پنجره کلاس‏ها

 

مساحت ساختمان سرایداری

 

انبار

 

پوشش پنجره دفاتر

 

مساحت فضای سبز

 

اطلاعات کلاس های درس ( تعداد )

کلاس‏های پایه اول

 

پوشش نمای ساختمان

 

مساحت سالن ورزشی

 

کلاس‏های پایه دوم

 

پوشش دیوار محوطه

 

مساحت پارکینگ

 

کلاس‏های پایه سوم

 

 

 

خدماتی ( تعداد )

آبدار خانه

 

کلاس‏های پایه چهارم

 

 

 

سرویس بهداشتی

 

کلاس‏های پایه پنجم

 

 

 

آبخوری

 

کلاس‏های پایه ششم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نهادها  و   مراکز  علمی ،  فرهنگی  ، هنری   و  مذهبی   مرتبط با آموزشگاه

ردیف

نام مرکز علمی

نوع همکاری

آدرس

1

 

 

 

2

 

 

 

3

 

 

 

4

 

 

 

5

 

 

 

6

 

 

 

7

 

 

 

8

 

 

 

9

 

 

 

تعداد کلاسها و دانش آموزان در سال تحصیلی 99-98

 

 

آمار دانش آموزان و تعداد کلاسها

 

 

آمار دانش آموزان سال 97-96

آمار دانش آموزان سال 98-97

آمار دانش آموزان سال99-98

 

پایه

پسر

دختر

جمع

پایه

پسر

دختر

جمع

پایه

پسر

دختر

جمع

 

اول

 

 

 

اول

 

 

 

اول

 

 

 

دوم

 

 

 

دوم

 

 

 

دوم

 

 

 

سوم

 

 

 

سوم

 

 

 

سوم

 

 

 

چهارم

 

 

 

چهارم

 

 

 

چهارم

 

 

 

پنجم

 

 

 

پنجم

 

 

 

پنجم

 

 

 

ششم

 

 

 

ششم

 

 

 

ششم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جمع کل

 

 

 

جمع کل

 

 

 

جمع کل

 

 

 

                             

 

 

 

فصل سوم : نیروی انسانی

1-مشخصات مدیر آموزشگاه

 

 

 

 

 

 

خلاصه سوابق مدیر آموزشگاه

آموزشگاه

عنوان فعالیت

سال تحصیلی

ردیف

 

 

 

1

 

 

 

2

 

 

 

3

 

 

 

4

 

 

 

5

 

 

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

سمت

کد پرسنلی

مدرک تحصیلی

ساعات موظف

1

 

مدیر

 

 

36

2

 

معاون آموزشی

 

 

36

3

 

معاون پرورشی

 

 

36

4

 

معاون اجرایی

 

 

36

5

 

خدمتگزار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-فهرست کارکنان آموزشی و پرورشی آموزشگاه

                                                      

 

 

 

3- آمار معلمان و مشخصات آنان :

ردیف

نام و نام خانوادگی

کد پرسنلی

سابقه

میزان تحصیلات

پایه تدریس

شماره تماس

1

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

11

 

 

 

 

 

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-4آمار اعضای شوراهای موجود در مدرسه :

 

ردیف

نام شورا

تعداد اعضا

1

شورای مدرسه

 

2

شورای معلمان

 

3

شورای مالی

 

4

شورای دانش آموزی

 

5

انجمن اولیا و مربیان

 

 

 

 

-5اعضای شورای مدرسه :

ردیف

نام و نام خانوادگی

سمت

ردیف

نام و نام خانوادگی

سمت

1

 

مدیر

5

 

معاون اجرایی

2

 

معاون آموزشی

6

 

نماینده معلمان

3

 

معاون پرورشی

7

 

رئیس انجمن

4

 

معاون اجرایی

8

 

نماینده دانش آموزی

 

 

 

 

 

-6اعضای شورای معلمان :

ردیف

نام و نام خانوادگی

سمت

ردیف

نام و نام خانوادگی

سمت

1

 

مدیر

10

 

عضو شورا

2

 

معاون آموزشی

11

 

عضو شورا

3

 

معاون پرورشی

12

 

عضو شورا

4

 

معاون اجرایی

13

 

عضو شورا

5

 

معاون اجرایی

14

 

عضو شورا

6

 

نماینده معلمان

15

 

عضو شورا

7

 

عضو شورا

16

 

عضو شورا

8

 

عضو شورا

17

 

عضو شورا

9

 

عضو شورا

 

 

 

 

-7اعضای شورای مالی :

ردیف

نام و نام خانوادگی

سمت

1

 

مدیر مدرسه

2

 

نماینده معلمان

5

 

رئیس انجمن اولیا

 

 

-8اعضای شورای دانش آموزی :

ردیف

نام و نام خانوادگی

سمت

ردیف

نام و نام خانوادگی

سمت

1

 

مدیر

8

 

عضو شورا

2

 

معاون آموزشی

9

 

عضو شورا

3

 

معاون پرورشی

10

 

عضو شورا

4

 

معاون اجرایی

11

 

عضو شورا

5

 

معاون اجرایی

12

 

عضو شورا

6

 

رئیس شورا

13

 

عضو شورا

7

 

نائب رئیس شورا

14

 

عضو شورا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-9اعضای شورای انجمن اولیا :

ردیف

نام و نام خانوادگی

سمت

مدرک تحصیلی

1

 

مدیر

 

2

 

معاون آموزشی

 

3

 

معاون پرورشی

 

4

 

رئیس انجمن

 

5

 

نائب رئیس انجمن

 

6

 

عضو انجمن

 

7

 

عضو انجمن

 

8

 

عضو انجمن

 

9

 

عضو انجمن

 

10

 

عضو انجمن

 

11

 

عضو انجمن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-10میزان سواد اولیا

ردیف

مدرک تحصیلی

تعداد

درصد

1

دکترا

 

 

2

فوق لیسانس

 

 

3

ليسانس

 

 

4

فوق دیپلم

 

 

5

متوسطه و دیپلم

 

 

6

راهنمایی و سیکل

 

 

7

ابتدایی و نهضت

 

 

8

بی سواد

 

 

 

مجموع

 

 

 

 

-11میزان جلب مشارکت های مردمی :

 

ردیف

نوع جلب

تعداد

کل مبلغ ( ریال )

1

دانش آموزی

160 نفر

 

2

نهادهای دولتی و غیر دولتی

3

 

3

خیرین مردمی

10

 

 

-12دانش آموزان ثبت نام شده در آموزشگاه

 

عادی

ایثارگران

جانبازان

شهدا

فرهنگیان

ردیف

 

 

 

 

 

تعداد

 

 

 

 

 

جمع

-13مشخصات کادر مدرسه

 

امضا

سمت

نام و نام خانوادگی

ردیف

 

مدیر

 

1

 

معاون آموزشی

 

2

 

معاون پرورشی

 

3

 

نماینده معلمان

 

4

 

رئیس انجمن

 

5

 

درصد ارتقا و عدم ارتقا آموزشگاه به تفکیک پایه سال تحصیلی99-98

ردیف

پایه

تعداد دانش آموز

ارتقاخرداد

قبول خرداد

ارتقا شهریور

قبول شهریور

جمع

جمع قبول

عدم ارتقا

مردود

تلاش

تجدید

ناتمام

ارتقا باتبصره1

ارتقاباتبصره2

جمع

دانش آموز

1

اول

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

دوم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

سوم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

چهارم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

پنجم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نمودار درصد ارتقا

 

 

 

 

 

 

 

 

وضعیت تجهیزات و امکانات اموزشگاه

ردیف

تجهیزات

تعداد

شماره برچسب

ردیف

تجهیزات

تعداد

شماره بر چسب

1)    

 

 

 

17)                         

 

 

 

2)    

 

 

 

18)                         

 

 

 

3)    

 

 

 

19)                         

 

 

 

4)    

 

 

 

20)                         

 

 

 

5)    

 

 

 

21)                         

 

 

 

6)    

 

 

 

22)                         

 

 

 

7)    

 

 

 

23)                         

 

 

 

8)    

 

 

 

24)                         

 

 

 

9)    

 

 

 

25)                         

 

 

 

10)                         

 

 

 

26)                         

 

 

 

11)                         

 

 

 

27)                         

 

 

 

12)                         

 

 

 

28)                         

 

 

 

13)                         

 

 

 

29)                         

 

 

 

14)                         

 

 

 

30)                         

 

 

 

15)                         

 

 

 

31)                         

 

 

 

16)                         

 

 

 

32)                         

 

 

 

 

 

فصل چهارم: تقویم اجرایی

 

 

 

 

تقویم اجرایی  آموزشگاه.................... درسال تحصیلی 99-1398

 

 

 

 

1- تقویم اجرایی مدرسه در یک نگاه

 

عنوان فعاليت

تیر

مرداد

شهریور

مهر

آبان

آذر

دی

بهمن

اسفند

فروردین

اردیبهشت

 خرداد

1

تشكيل جلسه شوراي مدرسه (تيم ارزيابي) و بررسي و تحليل عملكرد مدرسه (پيشرفت ها، موفقيت هاو نقاط قابل بهبود از قبيل:وضعيت تحصيلي -تربيتي دانش‌آموزان، جذب مشاركت هاي مردم و والدين، كيفيت عملكرد شوراها، بهينه سازي تجهيزات و فضاي آموزشي، سطح تعامل مدرسه با محيط پيراموني و نهادها و...) به منظورشناخت كامل وضعيت مدرسه و استفاده از نتايج آن در تنظيم برنامه براي سال تحصيلي جديد

*

*

*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

طراحي و تنظيم برنامه عملياتي مدرسه با استفاده از نتايج تحليل انجام شده درچارچوب اهداف وسياست هاي آموزش‌و‌پرورش بامشاركت عوامل انساني در همه ابعاد( آموزش و يادگيري، فعاليت‌هاي مكمل، فوق برنامه و برنامه هاي پرورشي، تعامل سازنده با محيط پيرامونی و...) بر اساس اولويت های تعيين گرديده

*

*

*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

تبيين برنامه در انجمن عمومي اوليا، شوراي مدرسه وشورای معلمان براي كاركنان، اولياء و دانش‌آموزان(متناسب بادرك آنان) با هدف همسويي و وفاق جمعي در خصوص تحقق اهداف

*

*

*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

تنظيم برنامه و جدول زمانبندی ارزيابي مستمر انجام فعاليت‌ها و اقدامات با مشاركت عوامل انساني مدرسه

 

 

*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

ابلاغ مسئوليت و وظايف هر يك از كاركنان در ارتباط با فعاليت‌ها و اقدامات برنامه سالانه

 

 

*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

انجام خودارزيابي توسط مسئول اجراي فعاليت‌ها و اقدامات پيش‌بيني شده در برنامه با مشورت مدير مدرسه(مسئولين بند5) به منظورشناسايي پيشرفت ها و ضعف ها وارائه بازخورد به مدير

 

 

 

 

*

*

*

*

*

*

*

*

*

7

بنا به تشخيص مدير، تشكيل جلسه با مسئولين هر فعاليت به منظور بررسي نتايج خودارزيابي ها جهت اتخاذ تدابير متناسب با پيشرفت ها و ضعف ها (حداقل هر دو ماه يكبار)

 

 

 

 

 

*

*

*

*

*

*

*

*

8

تشكيل منظم جلسات شوراي معلمان و شوراي مدرسه به منظور اصلاح مستمر با همفكری عوامل انسانی، امكانات و شرايط مدرسه

 

 

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

9

بررسي و تحليل وضعيت تحصيلي-تربيتي(افت و رشد) دانش‌آموزان وآسيب هاي اجتماعي احتمالي توسط مدير به كمك مجموعه عوامل انساني حداقل سه بار در طول سال تحصيلي جهت اتخاذ تدابير متناسب با پيشرفت ها و ضعف ها

 

 

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

10

بررسی، تحليل و ارزيابي پايان سال و تنظيم گزارش به مسئولين ذيربط و بهره گيری از نتايج به منظور تنظيم و تدوين برنامه سال آينده

*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*

 

تقویم اجرایی و برنامه سالانه به تفکیک ماه 99-98

مهرماه 98

ردیف

عنوان فعالیت

مسئول پیگیری

فعاليتهاي پيش بيني شده

1

اجرای برنامه بازگشایی مدرسه و جشن روز شكوفه ها

مدیر معاون پرورشی و آموزشی

دعوت از اداره وخانواده شهدا

2

گرامی داشت روز آتش نشان

معاون پرورشی

دعوت از پرسنل آتش نشانی

3

تهیه و تنظیم دفاتر حضور و غیاب دانش آموزان

معاون آموزشی

 

4

تهیه فرم داوطلبان انجمن اولیا و مربیان و ارسال آن به خانه

مدیر معاون پرورشی و آموزشی

 

5

برگزاری انتخابات انجمن اولیا  مربیان مدرسه

مدیر معاون پرورشی و آموزشی

 

6

بررسی و رفع پرونده های تحصیلی دانش آموزان

معاون آموزشی

 

7

تکمیل پرونده پرسنلی همکاران

معاون آموزشی

 

8

تهیه لیست دانش آموزان هرکلاس و ارئه آن به معلم مربوطه

مدیر معاون پرورشی و آموزشی

 

9

تهیه مقدمات برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی

معاون پرورشی

 

10

گرامیداشت روز نیروی انتظامی

معاون پرورشی

دعوت از پرسنل انتظامی و سخنرانی

11

گرامیداشت روز جهانی پست

مدیر-معاون پرورشی و آموزشی

بازدید از اداره ی پست

12

برگزاری غرفه ی غذای محلی به مناسبت روز جهانی غذا

معاون پرورشی

ایجاد غرفه غذای محلی

13

گرامیداشت روز تربیت بدنی و ورزش

معاون پرورشی و مربی ورزش

 

14

برکزاری مراسم اربعین حسینی

معاون پرورشی

دعوت از سنخران و خواندن زیارت عاشورا

 

آبان ماه 98

ردیف

عنوان فعالیت

مسئول پیگیری

فعاليتهاي پيش بيني شده

1

برگزاري انتخابات شوراي دانش آموزي

مدير معاون پرورشي و معاون آموزشي

دعوت از مسئولين اداره

2

شروع اجراي آموزش عملي نماز

معلمان و معاون پرورشي

جشن كلاسي

3

تامين جوايز طرح تلاش آفرين

همكاران و مدير و معاونين

 

4

شروع جشنواره هاي مختلف مانند طرح كرامت – خلاقيت و.......

همكاران

 

5

گراميداشت روز دانش آموز

مدير و معاون پرورشي

دعوت از سخنران و پذیرایی از دانش آموزان

6

بزرگداشت روز  رحلت رسول اکرم؛شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام

مدير و معاون پرورشي

دعوت از مداح و سخنرانی

7

بزرگداشت شهادت امام رضا علیه السام

مدیر ومعاون پرورشی

سخنرانی

8

برگزار باشكوه راهپيمايي روز دانش آموز و مبارزه با استكبار

مدير و معاون پرورشي

 

9

شهادت امام حسن عسکری علی السلام

مدير و معاون پرورشی

 

10

روز کتاب و کتابخوانی

مدیر و معاون پرورشی

بازدید از کتابخانه عمومی

11

بازديد از كلاسها و گوشزد كردن نقاط ضعف همكاران و تلاش در جهت رفع آن

مدير و معاون پرورشی

 

11

میلاد رسول اکرم و امام جعفر صادق علیه السلام

مدیر و معاون پرورشی

برگزاری مراسم جشن و سرور

12

بازبيني سیستم گرمایشی و بر طرف کردن نقص ها

مدير

 

13

امضاي ميثاق نامه طرح در محضر قرآن

معاون پرورشي

 

14

اجراي طرح يك روز بدون كيف

همكاران و معاون آموزشي

 

 

 

آذر ماه 98

ردیف

عنوان فعالیت

مسئول پیگیری

فعاليتهاي پيش بيني شده

1      

بزرگداشت روز بسیج مستضعفان

مدیر و معاون پرورشی

بازدید از مزار شهدا

2      

برنامه ريزي جهت اجراي مانور زلزله و برگزار آن

مدير – معاونين و همكاران

دعوت از اورژانس و اتشنشان

3      

برگزاري مسابقات فرهنگي و هنري و ارسال اسامي منتخبين به اداره

معاون پرورشي

 

4      

تهيه و تنظيم گزارش سه ماهه از فعاليتهاي آموزشي و پرورشي مدرسه

مديرو معاون پرورشي و آموزشي

 

5      

جشن ولادت امام حسن عسکری علیه السلام

معاون پرورشی

جشن ،مولودی خوانی و سخنرانی

6      

اجراي طرح جابربن حيان

همكاران

 

7      

روز پژوهش

مدیر و معاون آموزشی

برگزاری کارگاه پژوهش

8      

 برگزاری مراسم وفات حضرت معصومه سلام الله علیها

مدیر و معاون پرورشی

 

9      

جشن شب یلدا

مدیر معاون آموزشی و پرورشی

شعرخوانی-نمایش-پذیرایی-سخنرانی و...

 

 

 

 

دي ماه98

ردیف

عنوان فعالیت

مسئول پیگیری

فعاليتهاي پيش بيني شده

1

برنامه ريزي جهت امتحانات نوبت اول پايه ششم

مدير و معاون آموزشي

برگزاري جلسه توجيهي

2

تحويل ليست نمرات نوبت اول به دبير مربوطه كلاس ششم

مدير و معاون آموزشي

 

3

تهيه ليست گزارشات طرح توصيفي و ارائه آن به معلمان مربوطه

مدير و معاون آموزشي

 

4

بررسي وضعيت دانش آموزان طرح توصيفي

مدير و معاون آموزشي

 

5

ارائه كارنامه توصيفي به اولياي دانش آموزان

مدير و معاون آموزشي

 

6

بزرگداشت  ولادت حضرت زينب سلام الله علیها و روز پرستار و بهورز

مدير و معاون پرورشي

دعوت از پرستار برای سخنرانی-بازدید از بیمارستان و تعریف کار پرستار و تجلیل از پرستاران بخش

7

بازدید از کلاس های همکاران و بررسی نقاط قوت و ضعف

مدیر و معاون آموزشی

دعوت از فرمانده بسيج

 

 

 

بهمن ماه 98

ردیف

عنوان فعالیت

مسئول پیگیری

فعاليتهاي پيش بيني شده

1

تحويل نمرات امتحانات پايه ششم و ارائه كارنامه به اوليا

مدير و معاون آموزشي

 

3

نواختن زنگ ورود بنيانگذار جمهوري اسلامي حضرت امام خميني (ره) به ايران

مدير و معاون پرورشي

دعوت از خانواده شهدا

4

برگزاری مراسم  شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

مدير و معاون پرورشي

 

5

برگزاري جشن دهه مباركه فجر

مدير و معاون پرورشي

دعوت از اوليا

6

اهدائ جوايز به منخبين مسابقات و دانش آموزان برتر كلاسي

مدير و معاون پرورشي

 

7

برگزاري مسابقات والیبال به مناسبت دهه مبارك فجر

مدير و معاون پرورشي و مربي ورزش

 

8

حضور گسترده همكاران و دانش آموزان در راهپيمايي 22 بهمن

مدير و معاون پرورشي

 

9

برگزاري نمايشگاهي از دستا وردهاي دانش آموزان در امور درسي و غير درسي

مدير و معاون آموزشي و پرورشي

دعوت از مسئولين اداره

10

                        اجراي مرحله دوم طرح يك روز بدون كيف

همكاران و معاون آموزشي

مخصوص دوره ابتدايي

11

برگزاری جشن ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز مادر

معاون پرورشی

 

 

 

اسفند ماه 98

ردیف

عنوان فعالیت

مسئول پیگیری

فعاليتهاي پيش بيني شده

1         

روز احسان و نیکوکاری

مدير و معاون پرورشي

سخنرانی در مورد احسان و نیکوکاری و تشویق دانش آموزان به نیکوکاری

 

2         

برنامه ريزي جهت روز درختكاري غرس نهال توسط دانش آموزان

مدير و معاون پرورشي

دعوت از بزرگان محل و شهردار

 

3         

برگزاري  روز جشن ونيكوكاري و كمك به دانش آموزان كم بضاعت

مدير و معاون آموزشي و پرورشي و همكاران

 

 

4         

تهيه گزارش سه ماهه دوم از فعاليتهاي پرورشي و آموزشي و ارائه آن به اداره

مدير و معاون پرورشي وآموزشي

 

 

5         

برنامه ريزي جهت تعطيلات نوروزي و ارائه تكاليف مناسب به دانش آموزان

مدير و معاون آموزشي

 

 

6         

برگزاری جشن  ولادت امام محمد باقر علیه السلام

مدیر و معاون پرورشی

 

 

7         

بزگزاری مراسم بزگرداشت شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام

معاون پرورشی

 

 

8         

ارائه  تمهيدات امنيتي جهت تعطيلات نوروزي

شوراي مدرسه

 

 

9         

برگزاری مراسم ولادت امام محمد تقی علیه السلام

مدير و معاون آموزشي و پرورشي

 

 

10     

برگزاری مراسم ولادت امام علی علیه السلام و روز پدر

معاون پرورشی

 

 

11     

برگزاری مراسم وفات حضرت زینب سلام الله علیها

معاون پرورشی

 

 

             

فروردین 99

ردیف

عنوان فعالیت

مسئول پیگیری

فعاليتهاي پيش بيني شده

1

بررسی تکالیف نوروزی

معاون آموزشی

 

2

روز جهانی بهداشت

معاون پرورشی

 

3

برگزاري جشن ولات سالار شهیدان،امام حسین (ع) و روز پاسدار

مدیر و معاون پرورشی

مداحي و سخنراني

4

برگزاری جشن ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز

مدیر و معاون پرورشی

مولودی خوانی و سخنرانی(جانباز)

5

برگزاری جشن  ولادت امام زین العابدین علیه السلام

مدیر و معاون پرورشی

مداحي و سخنراني

6

برگزاری جشن  ولادت علی اکبر علیه السلام و روز جوان

مدیر و معاون پرورشی

 

7

بستن دفتر اندیکاتور

معاون آموزشی

 

8

برگزاری اردوی یک روزه در طبیعت

معاون پرورشی

 

9

برگزاری جشن  ولادت حضرت قائم عجل الله تعالی فرجه و جشن نیمه شعبان

معاون پرورشي

جشن و سخنرانی

 

 

 

اردیبهشت ماه 99

ردیف

عنوان فعالیت

مسئول پیگیری

فعاليتهاي پيش بيني شده

1

روز شورا

مدیر و معاون پرورشی

تجلیل از اعضای شورا دانش آموزی

جلیل از معلمان(شورای معلمان)

2

بزرگداشت روز ملی خلیج فارس

مدیر و معاون پرورشی

مسابقه ی نقاشی خلیج فارس

3

بزرگداشت هفته معلم و سالروز شهادت استاد مطهری

کلیه همکاران

دعوت از مسئولين اداره

4

پیگیری عودت کتابهای کتابخانه

معاون پرورشی

 

5

پیش بینی ظرفیت سال آینده آموزشگاه و گزارش به کارشناس مربوطه

مدیر و معاون آموزشی

 

6

ارسال گزارش طرح های اجرا شده در مدرسه به اداره

مدیر و معاون آموزشی

 

7

برگزاری امتحانات نهایی پایه ششم

معاون آموزشی

 

8

جمع آوری اطلاعات مربوط به دانش آموزان توصیفی

مدیر و معاون آموزشی

 

9

تحویل لیست نمرات توصیفی توسط معلمان به دفتر آموزشگاه

معاون آموزشی

 

10

تهیه کارنامه دانش آموزان توصیفی و ارائه آن به اولیا

مدیر و معاون آموزشی

 

11

روز جهانی موزه و میراث فرهنگی

مدیر و معاون پرورشی

بازدید از موزه ی محلی

12

برگزاری مراسم بزرگداشت شهادت امام علی (ع)

مدیر و معاون پرورشی

 

خرداد ماه 99

ردیف

عنوان فعالیت

مسئول پیگیری

فعاليتهاي پيش بيني شده

1

اماده سازی دانش آموزان برای  شب قدر

معاون پرورشي

یاد آوری فضایل شب قدر و تشویق دانش آموزان در شرکت به مراسم شب قدر

2

بزرگداشت سالروز آزاد سازي خرمشهر

مدير و معاون پرورشي

 

3

شهادت حضرت علی علیه السلام

مدير و معاون پرورشي

 

4

رحلت حضرت امام خمینی

مدير و معاون پرورشي

 

5

عید سعید فطر

مدير و معاون پرورشي

 

6

ارائه کارنامه پایه ششم به اولیاء

مدیر و معاون آموزشی

 

7

ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی سال تحصیلی آینده

مدیر و معاون آموزشی

 

8

تحویل کارپوشه های دانش آموزان 

مدیر و معاون آموزشی

 

9

امحای اوراق امتحانی سال گذشته و بایگانی اوراق و مدارک امتحانی سال جدید

مدیر و معاون آموزشی

 

10

تکمیل پرونده ای دانش آموزان قبولی و الصاق تمبر

مدیر و معاون آموزشی

 

11

دعوت از همکاران جهت شرکت در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی

معاون پرورشی

 

 

شهریور ماه 99

ردیف

عنوان فعالیت

مسئول پیگیری

فعاليتهاي پيش بيني شده

1

برگزاری امتحانات تجدیدی دانش آموزان

مدیر و معاون آموزشی

 

2

اجرای پروژه مهر سال 99

مدیر و معاون آموزشی و پرورشی

 

3

تهیه کتابهای درسی دانش آموزان

مدیر و معاون آموزشی

 

4

خرید وسایل کمکهای اولیه

مدیر

 

5

انجام امور حسابداری مدرسه و بستن سال مالی

مدیر

 

6

تهیه ملزومات مورد نیاز هر کلاس

مدیر و معاون آموزشی

 

7

توزيع كتب درسي

مدیر و معاون آموزشی

 

8

بستن دفتر امتحانات و صحافي آن

مدیر و معاون آموزشی

 

9

تنظيم برنامه كلاسي

مدیر و معاون آموزشی

 

 

 

3-جدول زمانبندی جلسه شورای معلمان آموزشگاه

شماره جلسه

روز

تاریخ

مکان

زمان

اول

چهارشنبه

3/۷/98

دفتر آموزشگاه

۱۱:۳۰

دوم

چهارشنبه

17/۷/98

دفتر آموزشگاه

۱۱:۳۰

سوم

چهارشنبه

1/۸/98

دفتر آموزشگاه

۱۱:۳۰

چهارم

چهارشنبه

22/۸/98

دفتر آموزشگاه

۱۱:۳۰

پنجم

چهارشنبه

6/۹/98

دفتر آموزشگاه

۱۱:۳۰

ششم

چهارشنبه

20/۹/98

دفتر آموزشگاه

۱۱:۳۰

هفتم

چهارشنبه

4/۱۰/98

دفتر آموزشگاه

۱۱:۳۰

هشتم

چهارشنبه

25/۱۰/98

دفتر آموزشگاه

۱۱:۳۰

نهم

چهارشنبه

2/11/98

دفتر آموزشگاه

۱۱:۳۰

دهم

چهارشنبه

17/۱۱/98

دفتر آموزشگاه

۱۱:۳۰

یازدهم

چهارشنبه

23/۱۱/98

دفتر آموزشگاه

۱۱:۳۰

دوازدهم

چهارشنبه

7/۱۲/98

دفتر آموزشگاه

۱۱:۳۰

سیزدهم

چهارشنبه

21/۱۲/98

دفتر آموزشگاه

۱۱:۳۰

چهاردهم

چهارشنبه

27/۱/99

دفتر آموزشگاه

۱۱:۳۰

پانزدهم

چهارشنبه

10/۲/99

دفتر آموزشگاه

۱۱:۳۰

شانزدهم

چهارشنبه

7/۳/99

دفتر آموزشگاه

۱۱:۳۰

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-جدول زمانبندی انجمن اولیا و مربیان مدرسه

شماره جلسه

روز

تاریخ

مکان

زمان

اول

یک شنبه

7/۷/98

 

 

دوم

یک شنبه

21/۷/98

 

 

سوم

یک شنبه

12/۸/98

 

 

چهارم

یک شنبه

26/۸/98

 

 

پنجم

یک شنبه

19/۹/98

 

 

ششم

یک شنبه

24/۹/98

 

 

هفتم

یک شنبه

8/10/98

 

 

هشتم

یک شنبه

22/۱۰/98

 

 

نهم

یک شنبه

6/۱۱/98

 

 

دهم

یک شنبه

27/۱۱/98

 

 

یازدهم

یک شنبه

4/۱۲/98

 

 

دوازدهم

یک شنبه

11/۱۲/98

 

 

سیزدهم

یک شنبه

24/۱/99

 

 

چهاردهم

یک شنبه

7/۲/99

 

 

پانزدهم

یک شنبه

21/۲/99

 

 

شانزدهم

یک شنبه

11/۳/99

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5-جدول زمانبندی جلسه شورای دانش آموزی

شماره جلسه

روز

تاریخ

مکان

زمان

اول

دوشنبه

1/۷/98

 

 

دوم

دوشنبه

22/۷/98

 

 

سوم

دوشنبه

6/۸/98

 

 

چهارم

دوشنبه

20/۸/98

 

 

پنجم

دوشنبه

11/۹/98

 

 

ششم

دوشنبه

25/۹/98

 

 

هفتم

دوشنبه

9/10/98

 

 

هشتم

دوشنبه

23/۱۰/98

 

 

نهم

دوشنبه

7/۱۱/98

 

 

دهم

دوشنبه

21/۱۱/98

 

 

یازدهم

دوشنبه

5/۱۲/98

 

 

دوازدهم

دوشنبه

19/۱۲/98

 

 

سیزدهم

دوشنبه

25/۱/99

 

 

چهاردهم

دوشنبه

8/۲/99

 

 

پانزدهم

دوشنبه

22/۲/99

 

 

شانزدهم

دوشنبه

12/۳/99

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فصل ششم:گام هاي تدوين  برنامه سالانه و عملياتي مشاركت

 

 
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اهداف کلان آموزشی و پرورشی مدرسه بر اساس طرح تدبير

 

 • ایجاد سازوکار برای تقویت انسجام اجتماعی و وحدت ملی با اجرای سرود ملی و اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران
 • توسعه فرهنگ اقامه نماز و توسعه انس با قرآن کریم
 • گسترش و اشاعه فن آوریهای نوین از طریق به کارگیری محتوای الکترونیک متناسب با نیاز های دانش آموزان و هوشمند سازي كلاسهاي مدرسه
 • توجه به اصل ورزش و تربیت زیستی و بدنی
 • طراحی و ارائه الگوی لباس و پوشش مناسب مبتنی بر فرهنگ اسلامی
 • ایجاد روحیه کار و کارآفرینی از طریق توجه به دست ساخته های دانش آموزان

 

مديريت امور اجرايي و اداري

 

پ

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 6 فعاليت هاي برنامه تدبير – سال تحصيلي 99-98

ساحت

اهداف دوره

ردیف

عنوان فعاليت

امتياز

( از 0 تا 7)

تعليم وتربيت

اعتقادی ،عبادی واخلاقی

دوره اول:

1-با صفات مهربانی ،بخشندگی ،دانایی وتوانایی خداوند آشنا واحساس اطمینان وآرامش حاصل از آن را ابراز نماید.

2- با شناخت روش زندگی وآموزه های اخلاقی پیشوایان دینی (آداب ورفتار فردی واجتماعی ،راستگویی نظم وپشتکار ) ،تاثیر آن را در رفتار خود نشان دهد.

3- با قرائت صحیح نماز  وآیات آسان قران ، آموخته های قرانی خود را در زندگی به کار گیرد

دوره دوم :

1-بادرک مفهوم اولیه هریک از اصول دین، پذیرش واحساس تعلق خاطر خود نسبت به آن را نشان دهد

2-با مطالعه روش زندگی وآموزه های اخلاقی پیشوایان دینی (عزت نفس ،تکریم والدین ،احترام به طبیعت ودیگران،وفای به عهد)وشناخت احکام موردنیاز الگوهایی را برای عمل صالح شناسایی ودر زندگی به کار گیرد.

3-با قرائت صحیح وروان ،درک مفاهیم عینی وانس با قران کریم ،آموزه های آن را در زندگی به کار گیرد

1

اجراي طرح حفظ قرآن (جزء سي قرآن، حفظ موضوعي و ترتيبي)

 

2

برگزاري محافل  انس با قرآن

 

3

برگزاري مسابقات قرآن و نماز با تأكيد بر رقابت سالم و سازنده

 

4

اجراي طرح‌هاي عترت (عطر انتظار و مصباح الهدي و ...)

 

5

برنامه‌ريزي در جهت استفاده دانش‌آموزان از كلاس‌هاي آموزشي و مهارتي دارالقرآن‌ها

 

6

برگزاري جشن تكليف  (ويژه دختران )

 

7

اجراي نماز جماعت و پيوند مسجد و مدرسه و درج زنگ نماز در برنامه روزانه مدارس

 

8

آماده‌سازي، تجهیر نمازخانه و وضوخانه مدارس و فضا سازي معنوي و فرهنگي اين اماكن

 

9

اجرای جشن آغاز آموزش قران در پایه اول  و اجراي برنامه آموزش عملي نماز

 

10

تقويت نقش تربيتي و مشاوره اي معلمان و همزمان توسعه  برنامه ي معلم رابط مشاور

 

11

تشویق، ترغیب و فراهم نمودن زمینه برای شرکت کارکنان و معلمان درجشنواره تجارب برتر تربیتی

 

12

برنامه‌ریزی برای تقدیر از خدمات مربیان، معاونان پرورشی و مشاوران در هفته تربیت اسلامی و سالروز تأسیس نهاد مقدس امور تربیت (هشتم اسفندماه) به همراه  معلمان و كاركناني که درانجام فعالیتهای پرورشی حضور فعال و نقش مؤثری داشته‌اند.

 

13

ایجاد زمینه برای ارتقای دانش، مهارت وتخصص تمام نیروها برای همکاری دراجرای برنامه ها و فعالیتهای پرورشی از طریق برگزاری کارگاه ها، دوره های ضمن خدمت، تهیه منابع مطالعاتی از قبیل کتاب، مجلات، نرم افزار و...

 

14

اجراي طرح آداب و مهارت‌هاي زندگي اسلامی و شهروندي در دوره ابتدايي و تقويت مهارت‌هاي اخلاقي، علمي و عملي در مدرسه با اولويت كرامت، عزت نفس، شجاعت، حياء و عفاف، صداقت و نظم

 

15

توانمندسازي و تشويق دانش‌آموزان براي مشاركت در فعاليت‌هاي خيريه و تعاوني در جامعه با استفاده از ظرفيت برنامه درسي و فعاليت‌هاي تربيتي و اجراي فعاليت‌هاي اجتماعي و امور خيريه (از قبيل جشن وقف مشاركتي عاطفه‌ها، نيكوكاري و ...)

 

16

تشكيل گروه‌هاي ياوران معروف

 

17

و...

 

تعليم وتربيت

اجتماعی وسیاسی

دوره اول:

1-با ایفای نقش به عنوان عضوی از گروه (خانواده ،دوستان ،مدرسه ،)احساس تعلق خود را نسبت به گروه با رفتار همدلانه ،محترمانه ومشارکت جویانه نشان دهد.

2-با رعایت نظم وقانوندر روابط خانوادگی واجتماعی (محیطزندگی ومدرسه )وظایف خود را در قبال دیگران انجام دهد

3-با شناخت خود به عنوان یک شهروند ایرانی ،تعلق خاطر خود را نسبت به وطن ونمادهای آن نشان دهد

دوره دوم :

1-با شناخت حقوق ومسولیت خود در زندگی خانوادگی واجتماعی وبکار گیری رفتار سازنده ومسالمت جویانه ،از قوانین ومقررات به صورت آزادانه وسازنده پیروی کند .

2-با شناخت تغییرات محیط طبیعی واجتماعی در گذر زمان ،تاثیر آن را در زندگی خودتبیین کند

3-با کسب مهارت های شهروندی ،نقش ها و وظایف خودرا در قبال جامعه محلی با مشارکت در فعالیت ها وبرنامه هایزیست محیطی ،فرهنگی ,سیاسی انجام دهد

18

وجین و تجهيز كتابخانه اعم از كلاسي و مدرسه‌اي و مشاركت در طرح‌هاي تجهيز (طرح 50 هزار نمايشگاه كتاب در 50 هزار مدرسه)

 

19

برگزاري جشنواره دانايي، توانايي در مدرسه برابر شيوه‌نامه ارسالي

 

20

برگزاري برنامه بازديد دانش‌آموزان از فيلم‌هاي سينمايي و نمایش آنها در مدرسه(داراي پروانه نمايش دانش‌آموزي از سوي آموزش و پرورش)

 

21

برگزاري انتخابات شوراهاي دانش‌آموزي و بسترسازي براي فعاليت شوراهاي دانش‌آموزي

 

22

اجراي فعاليت هاي توانمند ساز براي تشكل هاي مصوب دانش آموزي (هلال احمر، پيشتازان ، بسيج دانش آموزي و شوراي دانش آموزي) براي مواجهه با نيازهاي فوري و عمومي جامعه

 

23

تشويق و تبليغ گسترش  فرهنگ عفاف و حجاب  در خانواده ها و كاركنان مدرسه

 

24

توسعه و تقويت مشاركت فعال و مؤثر دانش‌آموزان در اجراي برنامه‌هاي آموزشي و تربيتي و فوق‌برنامه

 

25

برگزاري و نكوداشت مناسبت‌هاي ولايي، انقلابي، تاريخي و ملي و ايام‌الله

 

26

تقويت محتوا و اجراي  برنامه‌های مراسم آغازین با مشارکت دانش‌آموزان و کارکنان و رویکرد مبانی مذهبي، ملي ، فرهنگي، اعتقادی، دعا و نیایش و...

 

27

شناسايي و جذب افراد لازم التعليم در جامعه محلي(اجراي برنامه انسداد مبادي بيسوادي )

 

28

شناسايي و ارجاع دانش اموزان داراي مشكلات عاطفي و ... به مراكز مشاوره  و معرفي خدمات مشاوره اي مراكز مشاوره هسته هاي آموزش و پرورش و مراكز مشاوره انجمن و اولياء به دانش اموزان و اولياء

 

29

اجراي دوره هاي اموزش خانواده با همكاري دانشگاه ها ، حوزه هاي علميه و ساير مراكز آموزشي مردم نهاد محلي(با رويكرد تقويت سواد رسانه اي و مواجهه هوشمندانه با رسانه ها  و تربيت قرآني و اسلامي و ...)

 

30

تشكيل گروه هاي داوطلب" والدين هميار مدرسه" براي مشاركت در طراحي و اجراي فعاليت هاي آموزشي و پرورشي

 

31

ايجاد فرصت براي نقش آفريني انجمن و اولياء و مربيان مدرسه در اجراي اقدامات آموزشي ، هنري ،پرورشي و ورزشي با جلب مشاركت حداكثري اولياء

 

32

اجراي فعاليتهاي سواد اموزي و توانمند ساز  براي خانواده هاي آسيب زا و آسيب پذير با بهره گيري از ظرفيت ساير خانواده ها و همكاري نهادها

 

33

اجراي فعاليت هاي آموزشي مناسب ويژه خانواده هاي بد سرپرست، فرزندان طلاق ، كودكان كار و زنان سرپرست خانوار

 

34

انجام امور اداري و اجرايي مدرسه (امور ثبت نام ، ارزشيابي سالانه همكاران ، نقل و انتقالات ، حسن اجراي بخشنامه ها ، تشكيل پرونده كاركنان ، به روز بودن دفاتر و ...)

 

35

انجام   امور مالي مدرسه (سامانه اموال ، خروج اموال ، رعايت مقررات صدور چك ، واريز كمك هاي مردمي به حساب مدرسه و هعدم دريافت وجه نقد، دفاتر مالي ، ثبت اسناد و ارائه عملكرد مالي به اولياء و ...)

 

36

نظارت و ارزيابي فعاليت ها ؛ نظارت وهدایت مستمرمسؤولين هر فعاليت در جهت خود ارزیابی ها وتحليل و بهره گيري از نتايج حاصل از خود ارزيابي مستمر و ارائه آن به شوراي مدرسه

 

37

ميزان بهرمندي از ظرفيت همكاران در طراحي و تنظيم برنامه سالانه مدرسه  وتوجيه اطلاع رساني به  كاركنان و تعيين وظايف هريك از مسئولين فعاليت ها

 

38

توجه به تمام ساحت هاي تعليم و تربيت و اهداف دوره تحصيلي در طراحي برنامه سالانه  وميزان  قابليت اجرايي برنامه

 

39

و...

 

تعليم وتربيت

علمی وفناورانه

دوره اول:

1-با بهره گیری از مهارت های پایه یادگیری ،پدیده های طبیعی وروابط ریاضی را مطالعه کند ویافته های خود را با دیگران به اشتراک بگذارد.

2-باکسب مهارتهای پایه فناوری ،پرسشگری وخلاقیت ،فرایند تولید یک محصول را تجربه کند

دوره دوم :

1-با استفاه از مهارت های کار علمی وتفکر ,پدیده های طبیعی (آیات الهی ) والگوها وروابط ریاضی را مطالعه کند ونتایج آن را برای حل مسائل روزمره زندگی بکار گیرد.

2-باستفاده از مهارت های کار با دیگران ایده ها ویافته های حاصل از فعالیت های علمی – پژوهشی (فردی وگروهی )را با دیگران به مشارکت بگذارد .

3-با استفادهاز یافته های علمی وفناورانه وبهرگیری از مهارتهای پایه فناوری ،کالاها ووسایل مورد استفاده در زندگی روزمره را بررسی وایده هایی برای کیفیت واستفاده مسولانه از منابع پیشنهاد کند

40

آموزش سواد رسانه‌اي و نحوه استفاده هوشمندانه از فن‌آوري در جهت ارتقاء بهداشت روان دانش‌آموزان

 

41

برنامه‌ريزي به منظور شناسايي و هدايت استعدادهاي دانش‌آموزان (اجراي طرح شهاب)

 

42

بستر سازي سخت‌افزاري و نرم‌افزاري مناسب جهت طرح شناسايي، غربالگري، ارجاع و درمان در قالب طرح نماد

 

43

استفاده ازراهكارهاي انگيزشي و تشويقي معلمان و دانش اموزان پژوهنده و نوآور

 

44

تقویت سواد پژوهشی معلمان با تأکید بر پژوهش های گروهی از جمله درس پژوهی و اقدام پژوهی و اطلاع­رسانی دستاوردهای مطالعات پژوهشی به کارکنان (تراکت، پنفیلد، سایت و ...)

 

45

توانمندسازی نیروی انسانی برای خلق فرصت­ها و محیط­های متنوع یادگیری متناسب با نیازها و علائق متنوع دانش­آموزان (طرح کارآمد و ...)

 

46

برگزاري مسابقات  و جشنواره هاي دانش اموزي درون مدرسه اي با رويكرد فناوري

 

47

تقویت معلمان در تهیه و تنظیم طراحی آموزشی و کیفیت بخشی به آن (به­کارگیری روش­های فعال و خلاق، استفاده از ابزارهای مناسب، بهره­مندی از فناوری­های نوین و استفاده از وسایل و امکانات موجود آموزشی، پرورشی و ورزشی و ...)

 

48

تقویت ارتباط و تعامل معلمان با گروه­های همپایه در مدرسه، مدارس همجوار و گروه­های آموزشی منطقه و بازديد از مدارس موفق

 

49

توسعه و تجهیز آزمایشگاه، مواد آموزشی و کلاس­های هوشمند برای برقراری ارتباط شبکه­ای محیط­های یادگیری با یکدیگر و مدارس

 

50

ارتقاء سواد رسانه­ای معلمان و توسعه  بهره­برداری از فناوری­های نوین آموزشی برای اثربخش کردن فعالیت­های  آموزشی و تربیتی (تولید محتوای الکترونیکی و ...)

 

51

تقويت اجرای صحیح ارزشیابی کیفی ـ توصیفی

 

52

طراحی فعالیت­های متنوع آموزشی ویژه دانش­آموزان با مشکلات یادگیری (افت تحصیلی، تلفیقی ـ فراگیر ، دير آموز)

 

53

نتايج قبولي دانش آموزان در سنجش خرداد ماه و كيفيت گزارش تحليلي از نتايج

 

54

خلاقيت در اجراي فعاليت هاي فرايندهاي مدرسه ؛ قابليت تعميم پذيري روش ابداعي و خلاق، ميزان اثر گذاري خلاقيت و نوآوري در فعاليت ها و توليد ابزار ووسايل آموزشي خاص و نوآورانه

14 امتياز

55

برگزاري كلاس هاي پيش نياز به منظور كسب آمادگي و ايجاد زمينه فراگيري در دانش آموزان قبل از شروع سال تحصيلي (ويژه مدارس شاهد)

 

56

اجراي برنامه هاي مكمل در جهت تكميل آموزخته هاي دانش آموزان (ويژه مدارس شاهد)

 

57

اجراي ساعت تقويتي به منظور ايجاد تعادل و ارتقاء سطح علمي دانش آموزان در طول سال تحصيلي(ويژه مدارس شاهد)

 

58

و...

 

تعليم وتربيت

زیستی  وبدنی

دوره اول:

1-با شناسایی ویژگیها ،نیازها وتوانمندی های جسمی –حرکتی خود ،رفتارهای متناسب با آن را بری حفظ شادابی ،ارتقای سلامت وتوانایی های بدنی خویش به عنوانامانت الهی انجام دهد

2-با کسب آگاهینسبت به محیط زیست ،تاثیر عملکرد خود بر محیط زندگی را بررسی ونتایج آن را به کار گیرد

دوره دوم :

1-با شناسایی ویژگی ها،نیازها،وتوانمندی های جسمی_حرکتی وروانی خود، الگوی رفتاری مناسب با موقعیت های مختلف را انتخاب کند وسطح سلامت وشادابی خود را ارتقا دهد

2-با مشارکت در طرح ها وبرنامه های بهداشت، سلامت ،تفریحات سالم ،تربیت بدنی وفعالیت های ورزشی ،تاثیر گذاری آن را بر سلامت خود ودیگران مورد بررسی قرار دهد

3-با شناسایی محیط زندگی خود ،تاثیر الگوی رفتاری خویش بر محیط زیست به مثابه آیات الهی را تبیین کند وعملکرد خود را بهبود بخشد.

59

برگزاري و اجراي مطلوب اردوهاي دانش‌آموزي بر اساس دستورالعمل ابلاغي و با رويكرد استفاده حداكثري از اردوگاه هاي دانش آموزي

 

60

تهيه و تجهيز فضاهاي ورزشي مناسب براي اجراي مطلوب كلاس درس تربيت بدني و فعاليت هاي مكمل ورزشي بر اساس كتاب راهنماي معلم و دستورالعمل جامع اجرا و ارزشيابي درس تربيت بدني

 

61

اجراي برنامه مدارس  پويا  بر اساس دستورالعمل جامع اجرا و ارزشيابي درس تربيت بدني

 

62

تكميل و بايگاني فرم سلامت دانش آموزان براي انجام فعاليت هاي ورزشي بر اساس دستورالعمل جامع اجرا و ارزشيابي درس تربيت بدني

 

63

تشكيل كانون هاي ورزشي درون مدرسه اي بر اساس دستورالعمل مربوطه

 

64

تقويت مشاركت دانش آموزان در طرح هاي تربيت بدني  و حوزه سلامت از طريق انجمن هاي ورزشي دانش آموزي و سفيران سلامت

 

65

شناسايي و ارجاع دانش آموزان داراي ناهنجاري هاي اسكلتي و قامتي به كانون هاي تندرستي

 

66

توانمند سازي و آموزش مهارت هاي خود مراقبتي با ارايه آموزش هاي لازم و مستمر به دانش آموزان، والدين و كاركنان براي پيشگيري از اعتياد در محيط خانه و مدرسه(مدارس مراقب)

 

67

ترسيم زمين هاي ورزشي وايمن سازي، بهسازي و متناسب سازي فضاهاي ورزشي بر اساس دستورالعمل مربوطه

 

68

تقويت مشاركت كاركنان و معلمان در رقابت هاي علمي تخصصي و جشنواره هاي روش هاي برتر تدريس درس تربيت بدني

 

69

برگزاري المپياد ورزشي درون مدرسه اي  و انجام فعالیتهای موثر جهت حضور حداکثری  دانش آموزان و معلمان درفعاليت هاي ورزشي

 

70

برگزاري مناسبت هاي  مرتبط با حوزه محيط زيست (درختكاري ، روز طبيعت  ، هواي پاك و ...)با حضور و مشاركت حداكثري معلمان ، دانش آموزان

 

71

تعداد دانش آموزان شركت كننده  در فعاليتهاي (جشنواره ، مسابقات و ...) تربيت بدني در سطح منطقه

 

72

ارتقاءوضعيت بهداشت محيط مدرسه( كلاس ها ، راهروها ،حياط و...) رعايت نكات بهداشتي در سرويس هاي بهداشتي و كافي بودن تسهيلات بهداشتي با توجه به آمار دانش آموزان ، تفكيك آبخوريها ازسرويس هاي بهداشتي

 

73

ايمني مدرسه ؛ تجهيز مدرسه به كپسول آتش نشاني و جعبه كمك هاي اوليه، وضعيت ساماندهي وضعيت درب ورودي و تابلوي مدرسه ، لوله گاز و رفع موانع موجود براي  ورود ماشين آتش نشاني دكل دار به مدرسه، وضعيت ايمن سازي فضاوتجهيزات ،آزمايشگاهي ،كارگاهي ، شناسايي نقاط امن در مدرسه و معرفي به دانش آموزان جهت بروز حوادث احتمالي و داشتن بيمه مسئوليت مدني معلمان درس تربيت بدني

 

74

ايمني سيستم حرارتي ، برودتي مدرسه، تأمين حفاظ براي پله ها و پنجره هاي طبقات فوقاني، وضعيت ايمني سيستم برق مدرسه ( سيم كشي ها ، پريزها ، وجود فيوز و...)،

 

75

و...

 

تعليم وتربيت

زیبایی شناختی و هنری

دوره اول:

1-با مشاهده اشیاءاطراف ،پدیده های طبیعی ،فرهنگی وهنری ساده ،دریافت حسی خود ولذت حاصل از آن را به زبان هنر ابراز نماید

2-با تغییر سازنده در محیط واشیاءاطراف تخیل ،تجسم وخلاقیت خود را پرورش دهد.

دوره دوم :

1-با شناسایی ودرک اهمیت عناصر زیباییساز در پیرامون خود،فضای زندگی خویش را بهبود بخشد

2-با خلق یک اثر هنری با استفاده از معیارهای زیبا شناسی ،قدرت خیل ,تجسم وایده پردازی خود را تقویت کند .

3-با شناخت اصول اولیه زیبا شناختی ,یک پدیده طبیعی یا اثر هنری را بررسی وچگونگی آن را برخود توصیف کند.

76

تشكيل گروه‌هاي سرود و نمايش كلاسي و اجراي فعاليت‌هاي  سرود و نقاشي همگاني در مدرسه و برگزاري هفته سرود

 

77

تعامل  و همكاري در  برگزاري  جشنواره‌ها، همايش‌ها و مسابقات فرهنگي و هنري كانون‌هاي فرهنگي تربيتي و اجراي طرح كانون مدرسه و معرفي رابطین كانون

 

78

برگزاري مطلوب جشنواره‌هاي فرهنگي و هنري و پرورشي به صورت حضوری (اطلاع‌رساني و تبلیغات، تأمين منابع متناسب با سن و جنس دانش آموزان و فراهم نمودن شرايط و مکان مناسب و برگزاری نمایشگاه دانش آموزان و برگزاری مراسم تقدیر از برگزیدگان مرحله مدرسه و ...)و شناسايي دانش آموزان مستعد و هدايت به جشنواره هاي منطقه اي

 

79

استفاده از ظرفيتهاي محيط هاي يادگيري متنوع  با محوریت شناخت زیبایی های طبیعت و بیان و ارائه دریافت های حسی

 

80

تقویت فعالیت­های علمی و پژوهشی دانش­آموزان برای حل مشکلات زندگي خويش  (تکالیف مهارت­محور، جابر ابن حیان و...)

 

81

زيباسازي و نشاط فضاي فيزيكي مدرسه ،توسعه فضاي سبز بر اساس ظرفيت مدرسه و وضعيت رنگ آميزي مناسب و شاد درها و ديوارها

 

82

برنامه ریزی و اجرای یک روز با کانون فرهنگی- تربیتی

 

83

ارتقاء كيفيت آموزش درس هنر با بهره گیری از ایده های خلاق و نوآورمدیران، مربیان و دانش آموزان با استفاده از ظرفیت برنامه ی عید و داستان و ...

 

 

 

84

و...

 

 

 

 

 

تعليم وتربيت

اقتصادی وحرفه ای

دوره اول :

1-با درک مفاهیم پایه اقتصاد(فایده ،هزینه،مصرف) روش های مصرف بهینه را در زندگی شخصی وخانوادگی به کار گیرد .

2-با کسب مهارت های ساده کار آفرینی ،قدرت تخیل وخلاقیت خود را برای تولید یک محصول یا خدمت بکار گیرد

دوره دوم :

1-با شناسایی مفاهیم عموی اقتصاد(تولید،توزیع ،ومصرف)ودرک نقش مسولیت پذیری وانضباط مالی در فعالیت های اقتصادی ،روش هایی را برای حل مسائل ساده اقتصادی شناسایی کند وبکار گیرد

2-با کسب مهارت های اصلی کار آفرینی ،قدرت تخیل وخلاقیت خود را برای تولید یک محصول یا خدمت اجرا ونتایج آن را تحلیل کند .

3- با درک مفاهیم اخلاق اقتصادی (کاروتلاش ،رعایت حق الناس ،نیکو کاری ،امانت داری ،پرهیز از اسراف وتبذیر )،رفتار خود در زندگی شخصی وارتباط با دیگران را بر مبنای آن سامان دهد وعمل کند

85

انجام فعاليت هاي خلاق ، نوآورانه دانش آموزان ؛ معلمان و اوليا در راستاي كارآفريني (برگزاري بازارچه هاي كارآفريني، نمايشگاه دست سازه هاو .. )

 

86

برنامه ريزي كلاس هاي مهارت آموزي دانش اموزان در قالب برنامه ويژه مدرسه (بوم)(استفاده از ظرفيت اولياء و هنرستان هاي كار و دانش در معرفي مشاغل و ...)

 

87

توسعه فرهنگ تغذيه سالم در مدارس و صيانت از غذاهاي سنتي ،محلي و ايراني و ارتقاء كيفيت بوفه مدرسه

 

88

اجراي فعاليت‌هايي در راستاي استفاده همگاني از كالاهاي ايراني (دانش آموزان، اوليا و كاركنان)

 

89

آموزش اصلاح الگوي مصرف به دانش آموزان

 

90

ميزان مشاركت دانش آموزان در طرح اوقات فراغت درپايگاه تابستانه و مراكز دارالقرآن كريم، به منظور بهبود اوقات فراغت

 

91

و...

 

جمع امتياز فرم بدون محاسبه امتيازات مواردي كه مديران مجاز هستند در قسمت(و...) اضافه نمايند

602ردیف

ماه

فعاليت‌ها (جدول شماره 3)

 

 

 

مرداد

تشكيل جلسه شوراي مدرسه (تيم ارزيابي)

بررسي و تحليل عملكرد مدرسه (پيشرفت ها، موفقيت هاو نقاط قابل بهبود از قبيل:وضعيت تحصيلي -تربيتي دانش‌آموزان، جذب مشاركت هاي مردم و والدين، كيفيت عملكرد شوراها، بهينه سازي تجهيزات و فضاي آموزشي

سطح تعامل مدرسه با محيط پيراموني و نهادها و...) به منظورشناخت كامل وضعيت مدرسه و استفاده از نتايج آن در تنظيم برنامه براي سال تحصيلي جديد

طراحي و تنظيم برنامه عملياتي مدرسه با استفاده از نتايج تحليل انجام شده درچارچوب اهداف وسياست هاي آموزش‌و‌پرورش بامشاركت عوامل انساني در همه ابعاد( آموزش و يادگيري، فعاليت‌هاي مكمل، فوق برنامه و برنامه هاي پرورشي، تعامل سازنده با محيط پيراموني و...) بر اساس اولويت هاي تعيين گرديده

تشكيل منظم جلسات شوراي معلمان و شوراي مدرسه به منظور اصلاح مستمر با همفكري عوامل انساني، امكانات و شرايط مدرسه

 

فعالیتها

 

شهریور

تشكيل جلسه شوراي مدرسه (تيم ارزيابي)

بررسي و تحليل عملكرد مدرسه (پيشرفت ها، موفقيت هاو نقاط قابل بهبود از قبيل:وضعيت تحصيلي -تربيتي دانش‌آموزان، جذب مشاركت هاي مردم و والدين، كيفيت عملكرد شوراها، بهينه سازي تجهيزات و فضاي آموزشي

سطح تعامل مدرسه با محيط پيراموني و نهادها و...) به منظورشناخت كامل وضعيت مدرسه و استفاده از نتايج آن در تنظيم برنامه براي سال تحصيلي جديد

طراحي و تنظيم برنامه عملياتي مدرسه با استفاده از نتايج تحليل انجام شده درچارچوب اهداف وسياست هاي آموزش‌و‌پرورش بامشاركت عوامل انساني در همه ابعاد( آموزش و يادگيري، فعاليت‌هاي مكمل، فوق برنامه و برنامه هاي پرورشي، تعامل سازنده با محيط پيراموني و...) بر اساس اولويت هاي تعيين گرديده

تنظيم برنامه و جدول زمانبندي ارزيابي مستمر انجام فعاليت‌ها و اقدامات با مشاركت عوامل انساني مدرسه

ابلاغ مسئوليت و وظايف هر يك از كاركنان در ارتباط با فعاليت‌ها و اقدامات برنامه سالانه

برگزاری امتحانات شهریور،

نظافت عمومی درهفته پاکیزگی وآمادگی مدرسه، برگزاری جشن شکوفه ها وبازگشایی مدرسه

 

 

 

 

 

فعالیت ها

 

 

مهر

 

 

 

تبيين برنامه در انجمن عمومي اوليا، شوراي مدرسه وشوراي معلمان براي كاركنان، اولياء و دانش‌آموزان(متناسب بادرك آنان) با هدف همسويي و وفاق جمعي در خصوص تحقق اهداف

تنظيم برنامه و جدول زمانبندي ارزيابي مستمر انجام فعاليت‌ها و اقدامات با مشاركت عوامل انساني مدرسه

ابلاغ مسئوليت و وظايف هر يك از كاركنان در ارتباط با فعاليت‌ها و اقدامات برنامه سالانه

انجام خودارزيابي توسط مسئول اجراي فعاليت‌ها و اقدامات پيش‌بيني شده در برنامه با مشورت مدير مدرسه(مسئولين بند5) به منظورشناسايي پيشرفت ها و ضعف ها وارائه بازخورد به مدير

بنا به تشخيص مدير، تشكيل جلسه با مسئولين هر فعاليت به منظور بررسي نتايج خودارزيابي ها جهت اتخاذ تدابير متناسب با پيشرفت ها و ضعف ها (حداقل هر دو ماه يكبار)

تشكيل منظم جلسات شوراي معلمان و شوراي مدرسه به منظور اصلاح مستمر با همفكري عوامل انساني، امكانات و شرايط مدرسه

بررسي و تحليل وضعيت تحصيلي-تربيتي(افت و رشد) دانش‌آموزان وآسيب هاي اجتماعي احتمالي توسط مدير به كمك مجموعه عوامل انساني حداقل سه بار در طول سال تحصيلي جهت اتخاذ تدابير متناسب با پيشرفت ها و ضعف ها

گرامیداشت هفته دفاع مقدس، مراسم جشن هفته کودک، ارائه برنامه هفتگی به دانش آموزان درروزهای اولیه مهر

پلمپ دفتر امتحانات و ریزنمرات  سال 98_97 - بستن قراردادارزشیابی وارسال فرمهای ارزشیابی سال قبل 

برگزاری نماز جماعت،بازدید از کلاسها، اقدامات لازم درجهت انجام بیمه حوادث دانش آموزان وهمکاران

آزمون سنجش آغازین، جشن قرآن پایه اول،مشحص کردن رابطین آموزشگاه،شروع طرح سی و سه روزه قرآن کریم پایه سوم

آغاز طرح در محضر قرآن ،ارسال شروع بکار همکاران،بررسی پرونده تحصیلی دانش آموزان،تکمیل پرونده پرسنلی همکاران،

تهیه سوخت زمستانی،

 

ردیف

ماه

فعاليت‌ها (جدول شماره 3)

 

 

 

آبان

انجام خودارزيابي توسط مسئول اجراي فعاليت‌ها و اقدامات پيش‌بيني شده در برنامه با مشورت مدير مدرسه(مسئولين بند5) به منظورشناسايي پيشرفت ها و ضعف ها وارائه بازخورد به مدير

بنا به تشخيص مدير، تشكيل جلسه با مسئولين هر فعاليت به منظور بررسي نتايج خودارزيابي ها جهت اتخاذ تدابير متناسب با پيشرفت ها و ضعف ها (حداقل هر دو ماه يكبار)

تشكيل منظم جلسات شوراي معلمان و شوراي مدرسه، انجمن اولیا،شورای دانش آموزی ،شورای مالی ،شورای ورزش و شورای نماز به منظور اصلاح مستمر با همفكري عوامل انساني، امكانات و شرايط مدرسه

بررسي و تحليل وضعيت تحصيلي-تربيتي(افت و رشد) دانش‌آموزان وآسيب هاي اجتماعي احتمالي توسط مدير به كمك مجموعه عوامل انساني حداقل سه بار در طول سال تحصيلي جهت اتخاذ تدابير متناسب با پيشرفت ها و ضعف ها

انتخابات شورای دانش آموزی،تشکیل جلسه شورای دانش آموزی،جشن هفته کتاب، راهپیمایی سیزده آبان،گرامیداشت هفته تربیت اسلامی

بازدید از کلاسها،ثبت نام بیمه دانش آموزشی، صحافی دفتر آمار،جلسه شورای مالی،برگزاری نماز جماعت، تشکیل کمیته ها

استعداد یابی دانش آموزان قرآنی و ورزشی

انجام مناسبتها

فعالیت ها

 

آذر

انجام خودارزيابي توسط مسئول اجراي فعاليت‌ها و اقدامات پيش‌بيني شده در برنامه با مشورت مدير مدرسه(مسئولين بند5) به منظورشناسايي پيشرفت ها و ضعف ها وارائه بازخورد به مدير

بنا به تشخيص مدير، تشكيل جلسه با مسئولين هر فعاليت به منظور بررسي نتايج خودارزيابي ها جهت اتخاذ تدابير متناسب با پيشرفت ها و ضعف ها (حداقل هر دو ماه يكبار)

تشكيل منظم جلسات شوراي معلمان و شوراي مدرسه، انجمن اولیا،شورای دانش آموزی ،شورای مالی ،شورای ورزش و شورای نماز به منظور اصلاح مستمر با همفكري عوامل انساني، امكانات و شرايط مدرسه

بررسي و تحليل وضعيت تحصيلي-تربيتي(افت و رشد) دانش‌آموزان وآسيب هاي اجتماعي احتمالي توسط مدير به كمك مجموعه عوامل انساني حداقل سه بار در طول سال تحصيلي جهت اتخاذ تدابير متناسب با پيشرفت ها و ضعف ها

برگزاری مانور زلزله،بازدید از کلاس ها،برگزاری نماز جماعت،آمادگی برای مسابقات فرهنگی هنری و قرآن،ارائه بازخورد سه ماهه

انجام مناسبتها

فعالیت ها

 

دی

انجام خودارزيابي توسط مسئول اجراي فعاليت‌ها و اقدامات پيش‌بيني شده در برنامه با مشورت مدير مدرسه(مسئولين بند5) به منظورشناسايي پيشرفت ها و ضعف ها وارائه بازخورد به مدير

بنا به تشخيص مدير، تشكيل جلسه با مسئولين هر فعاليت به منظور بررسي نتايج خودارزيابي ها جهت اتخاذ تدابير متناسب با پيشرفت ها و ضعف ها (حداقل هر دو ماه يكبار)

تشكيل منظم جلسات شوراي معلمان و شوراي مدرسه، انجمن اولیا،شورای دانش آموزی ،شورای مالی ،شورای ورزش و شورای نماز به منظور اصلاح مستمر با همفكري عوامل انساني، امكانات و شرايط مدرسه

بررسي و تحليل وضعيت تحصيلي-تربيتي(افت و رشد) دانش‌آموزان وآسيب هاي اجتماعي احتمالي توسط مدير به كمك مجموعه عوامل انساني حداقل سه بار در طول سال تحصيلي جهت اتخاذ تدابير متناسب با پيشرفت ها و ضعف ها

سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان امام خمینی  (ره)،

بازدید از کلاسها، برگزاری نماز جماعت،

انجام مناسبتها

 

 

 

 

 

ردیف

ماه

فعاليت‌ها (جدول شماره 3)

 

 

 

بهمن

انجام خودارزيابي توسط مسئول اجراي فعاليت‌ها و اقدامات پيش‌بيني شده در برنامه با مشورت مدير مدرسه(مسئولين بند5) به منظورشناسايي پيشرفت ها و ضعف ها وارائه بازخورد به مدير

بنا به تشخيص مدير، تشكيل جلسه با مسئولين هر فعاليت به منظور بررسي نتايج خودارزيابي ها جهت اتخاذ تدابير متناسب با پيشرفت ها و ضعف ها (حداقل هر دو ماه يكبار)

تشكيل منظم جلسات شوراي معلمان و شوراي مدرسه، انجمن اولیا،شورای دانش آموزی ،شورای مالی ،شورای ورزش ،شورای نماز و شورای مدرسه به منظور اصلاح مستمر با همفكري عوامل انساني، امكانات و شرايط مدرسه

برگزاری جشنهای دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی،نواختن زنگ انقلاب،برگزاری مسابقات به همین مناسبت

تقدیر از دانش آموزان کوشا و قرآنی ،

بازدید از کلاسها،برگزاری نماز جماعت،برگزاری آزمونهای مداد کاغذی،

 

 

 

انجام مناسبتها

فعالیتها

 

اسفند

انجام خودارزيابي توسط مسئول اجراي فعاليت‌ها و اقدامات پيش‌بيني شده در برنامه با مشورت مدير مدرسه(مسئولين بند5) به منظورشناسايي پيشرفت ها و ضعف ها وارائه بازخورد به مدير

بنا به تشخيص مدير، تشكيل جلسه با مسئولين هر فعاليت به منظور بررسي نتايج خودارزيابي ها جهت اتخاذ تدابير متناسب با پيشرفت ها و ضعف ها (حداقل هر دو ماه يكبار)

تشكيل منظم جلسات شوراي معلمان و شوراي مدرسه، انجمن اولیا،شورای دانش آموزی ،شورای مالی ،شورای ورزش ،شورای مدرسه و شورای نماز به منظور اصلاح مستمر با همفكري عوامل انساني، امكانات و شرايط مدرسه

بررسي و تحليل وضعيت تحصيلي-تربيتي(افت و رشد) دانش‌آموزان وآسيب هاي اجتماعي احتمالي توسط مدير به كمك مجموعه عوامل انساني حداقل سه بار در طول سال تحصيلي جهت اتخاذ تدابير متناسب با پيشرفت ها و ضعف ها

بازدید از کلاسها،برگزاری نماز جماعت،بزرگداشت روز امور تربیتی،

تهیه پوشاک برای دانش آموزان بی بضاعت،تحویل آموزشگاه به انجمن اولیا

تحویل پیک های بهاری به دانش آموزان،

 

انجام مناسبتها

فعالیت ها

 

 

فروردین

 

 

انجام خودارزيابي توسط مسئول اجراي فعاليت‌ها و اقدامات پيش‌بيني شده در برنامه با مشورت مدير مدرسه(مسئولين بند5) به منظورشناسايي پيشرفت ها و ضعف ها وارائه بازخورد به مدير

بنا به تشخيص مدير، تشكيل جلسه با مسئولين هر فعاليت به منظور بررسي نتايج خودارزيابي ها جهت اتخاذ تدابير متناسب با پيشرفت ها و ضعف ها (حداقل هر دو ماه يكبار)

تشكيل منظم جلسات شوراي معلمان و شوراي مدرسه، انجمن اولیا،شورای دانش آموزی ،شورای مالی ،شورای ورزش ،شورای مدرسه و شورای نماز به منظور اصلاح مستمر با همفكري عوامل انساني، امكانات و شرايط مدرسه

بررسي و تحليل وضعيت تحصيلي-تربيتي(افت و رشد) دانش‌آموزان وآسيب هاي اجتماعي احتمالي توسط مدير به كمك مجموعه عوامل انساني حداقل سه بار در طول سال تحصيلي جهت اتخاذ تدابير متناسب با پيشرفت ها و ضعف ها

نصب شعار سال در آموزشگاه،برگزاری نماز جماعت،

تجزیه و تحلیل پیک های بهاری

 

 

 

 

 

 

 

انجام مناسبتها

 

 

 

 

ردیف

ماه

فعاليت‌ها (جدول شماره 3)

 

 

 

اردیبهشت

انجام خودارزيابي توسط مسئول اجراي فعاليت‌ها و اقدامات پيش‌بيني شده در برنامه با مشورت مدير مدرسه(مسئولين بند5) به منظورشناسايي پيشرفت ها و ضعف ها وارائه بازخورد به مدير

تشكيل منظم جلسات شوراي معلمان و شوراي مدرسه، انجمن اولیا،شورای دانش آموزی ،شورای مالی ،شورای ورزش ،شورای نماز و شورای مدرسه به منظور اصلاح مستمر با همفكري عوامل انساني، امكانات و شرايط مدرسه

بررسي و تحليل وضعيت تحصيلي-تربيتي(افت و رشد) دانش‌آموزان وآسيب هاي اجتماعي احتمالي توسط مدير به كمك مجموعه عوامل انساني حداقل سه بار در طول سال تحصيلي جهت اتخاذ تدابير متناسب با پيشرفت ها و ضعف ها

بزرگداشت هفته معلم،

بازدی از کلاسها،برگزاری نماز جمعات،

 

 

 

 

انجام مناسبتها

فعالیتها

 

خرداد

انجام خودارزيابي توسط مسئول اجراي فعاليت‌ها و اقدامات پيش‌بيني شده در برنامه با مشورت مدير مدرسه(مسئولين بند5) به منظورشناسايي پيشرفت ها و ضعف ها وارائه بازخورد به مدير

تشكيل منظم جلسات شوراي معلمان و شوراي مدرسه، انجمن اولیا،شورای دانش آموزی ،شورای مالی ،شورای ورزش ،شورای مدرسه و شورای نماز به منظور اصلاح مستمر با همفكري عوامل انساني، امكانات و شرايط مدرسه

بررسي و تحليل وضعيت تحصيلي-تربيتي(افت و رشد) دانش‌آموزان وآسيب هاي اجتماعي احتمالي توسط مدير به كمك مجموعه عوامل انساني حداقل سه بار در طول سال تحصيلي جهت اتخاذ تدابير متناسب با پيشرفت ها و ضعف ها

بررسي، تحليل و ارزيابي پايان سال و تنظيم گزارش به مسئولين ذيربط و بهره گيري از نتايج به منظور تنظيم و تدوين برنامه سال آينده

برگزاری آزمونهای مداد کاغذی، تحویل برگه های ارزشیابی به همکاران،برگزاری نماز جماعت

تحویل آموزشگاه به انجمن اولیا و شورای اسلامی روستا،

 

 

انجام مناسبتها

فعالیت ها

 

 

تیر

 

تشكيل منظم جلسات شوراي معلمان و شوراي مدرسه به منظور اصلاح مستمر با همفكري عوامل انساني، امكانات و شرايط مدرسه

بررسي و تحليل وضعيت تحصيلي-تربيتي(افت و رشد) دانش‌آموزان وآسيب هاي اجتماعي احتمالي توسط مدير به كمك مجموعه عوامل انساني حداقل سه بار در طول سال تحصيلي جهت اتخاذ تدابير متناسب با پيشرفت ها و ضعف ها

بررسي، تحليل و ارزيابي پايان سال و تنظيم گزارش به مسئولين ذيربط و بهره گيري از نتايج به منظور تنظيم و تدوين برنامه سال آينده

ثبت نام دانش آموزان پایه اول،

تشکیل جلسه پروژه مهر

بازدید از مدرسه

 

 

انجام مناسبتها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ساحت

اهداف دوره

عنوان فعاليت

شاخص

وضعیت موجود

وضعیت مورد انتظار

افدامات اجرایی

نوع فعالیت

دوره مربوطه

زمان اجرا

اعتبار

مسئول اجرا

الزامی

اقتضائی

اول

دوم

تعليم وتربيت

اعتقادی ،عبادی واخلاقی

دوره اول:

1-با صفات مهربانی ،بخشندگی ،دانایی وتوانایی خداوند آشنا واحساس اطمینان وآرامش حاصل از آن را ابراز نماید.

2- با شناخت روش زندگی وآموزه های اخلاقی پیشوایان دینی (آداب ورفتار فردی واجتماعی ،راستگویی نظم وپشتکار ) ،تاثیر آن را در رفتار خود نشان دهد.

3- با قرائت صحیح نماز  وآیات آسان قران ، آموخته های قرانی خود را در زندگی به کار گیرد

دوره دوم :

1-بادرک مفهوم اولیه هریک از اصول دین، پذیرش واحساس تعلق خاطر خود نسبت به آن را نشان دهد

2-با مطالعه روش زندگی وآموزه های اخلاقی پیشوایان دینی (عزت نفس ،تکریم والدین ،احترام به طبیعت ودیگران،وفای به عهد)وشناخت احکام موردنیاز الگوهایی را برای عمل صالح شناسایی ودر زندگی به کار گیرد.

3-با قرائت صحیح وروان ،درک مفاهیم عینی وانس با قران کریم ،آموزه های آن را در زندگی به کار گیرد

 

اجراي طرح حفظ قرآن (جزء سي قرآن، حفظ موضوعي و ترتيبي)

 

 

تعداد

 

 

11

 

 

 

30

تشکیل جلسه توجیهی و آموزشی برای کلیه همکاران

تهیه تقویم اجرایی برای طرح

 مطرح کردن موضوع در شورای معلمان

معرفی نمونه ها و تجارب کاربردی  و موثر برای حفظ وآموزش موثر قرآن جهت استفاده وارتقا توانمندی و مهارت همکاران

ترغیب و تشویق فعالین طرح ازطریق معرفی همکاران فعال به اداره برای صدور تشویقی

انعکاس و درج طراحی های موفق و برتر در سایت مدرسه

تهیه منابع آموزشی ( سی دی ، کتاب و...) و وسایل کمک آموزشی مورد نیاز و شناسایی سایت ها  و منابع آموزشی و پیشنهاد به همکاران

تهیه بروشور در این خصوص و توزیع بین دانش آموزان و نصب تراکت

 

*

 

*

*

در طول سال

 

 

 

500000ت

 

برگزاري محافل قرآني

کیفی

متوسط

خوب

برگزاری جلسه طرح در محضر قرآن (ویژه همکاران) و امضاء میثاق نامه های مربوطه

برگزاری مسابقات

برنامه ریزی برای قرار دادن زنگ قران در ساعت اول

 

*

*

*

در طول سال

500000ت

 

برگزاري مسابقات قرآن و نماز با تأكيد بر رقابت سالم و سازنده

 

 

درصد

 

 

 

10

30

 

نیازسنجی و تهیه وسایل و امکانات مورد نیاز برای برگزاری مسابقات

استفاده از طرفیت نیروی انسانی آموزشگاه در اجرای مسابقات

تهیه وخرید جایزه برای تقدیر از نفرات برتر مسابقات

جلسه با دانش آموزان و کارکنان و تشویق آنان جهت شرکت در مسابقه

*

*

*

*

در طول سال

 

 

500000ت

 

اجراي طرح‌هاي عترت (عطر انتظار و مصباح الهدي و ...)

کیفی

متوسط

خوب

برگزاری جلسه توجیهی با همکاران برای معرفی  طرح امام شناسی با رویکرد آشنایی دانش آموزان با سبک زندگی اسلامی و توسعه و تعمیق سیره عملی و اخلاقی نبی مکرم اسلام (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام  و معرفی سایرطرحها وتوزیع شیوه نامه ها و دستورالعمل های مربوطه

تهیه و توزیع بروشورهای آموزشی

تهیه و نصب تراکت و پیام آموزشی از طرح

برگزاری جلسه آموزشی برایآشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان با امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و معارف مهدوی

شناسایی و استفاده ارتمامی ظرفیتهای موجود جهت اجرای بهینه این طرح و استفاده از شعارها و متن های مناسب جهت معرفی امام معصوم (طرح مصباح الهدی)

تهیه منابع و کتب آموزشی مورد تیاز

شناسایی سایت های مرتبط با مهدویت و معرفی به دانش آموزان و همکاران جهت بهره برداری

برگزاری مسابقه و تجلیل از برگزیدگان و اهدای جوایز 

*

 

*

*

در طول سال

200000ت

 

برنامه‌ريزي در جهت استفاده دانش‌آموزان از كلاس‌هاي آموزشي و مهارتي دارالقرآن‌ها

کیفی

متوسط

خوب

شناسایی مراکز فعال قرآنی

مکاتیه با دارالقران و دریافت برنامه رمانی کلاسهای مرکزو برنامه ریزی برای استفاده دانش آموزان از کلاسهای آموزشی دارالقران

 

*

*

*

در طول سال

-

 

برگزاري جشن تكليف و آموزش عملي نماز

تعداد

30

60

تشویق داتش آموزان ازطریق برگزاری مسابقات در زمینه نمازو صدور تشویقی واهدای جایزه

ارزیابی  مستمر روند و میزان مشارکت در فعالیتهای نمازواهدا جایزه به دانش آموزان فعال

برگزاری مراسم جشن تکلیف

تهیه و اهدای جوایز (چادر نماز و سجاده)

تهیه و نصب بنر آموزشی نماز و نصب در سالن مدرسه

آموزش عملی نماز به دانش آموزان توسط همکاران و خانم اویسی

معرفی همکاران فعال در زمینه این فعالیت به اداره برای صدور تقدیر نامه

فراهم نمودن فضای مسجد برای برگزاری نماز جماعت

برگزاری مراسم ویژه محرم

تشویق بچه ها به شرکت در نماز جماعت

*

 

 

*

در طول سال

2000000ت

 

اجراي نماز جماعت و پيوند مسجد و مدرسه و درج زنگ نماز در برنامه روزانه مدارس

کیفی

متوسط

خوب

تشکیل ستاد اقامه نماز در مدرسه و صدورابلاغ برای اعضا و شرح وظیفه

انتخاب و صدور ابلاغ برای امام جماعت مدرسه

جانمایی زنگ نماز در برنامه هفتگی مدرسه

شناسایی مساجد محیط پیرامونی مدرسه

تشکیل جلسه با اولیا در راستای  ایجاد ارتباط و تعامل با مسجد محل

*

 

*

*

در طول سال

-

 

آماده‌سازي، تجهیر نمازخانه و وضوخانه مدارس

کیفی

متوسط

خوب

تنظیف زیباسازی و بهسازی نمازخانه

نصب بنرآموزشی وضو در محل وضو

تزیین  و زیبا سازی فضای نمازخانه

تهیه پیام های مرتبط بصورت هفتگی و نصب در تابلوی اعلانات

تهیه و چاپ بنر آموزش نماز

نصب شعارهای مذهبی در قالب بنر

*

 

*

*

مهرماه

1000000ت

 

برگزاري مطلوب جشنواره‌هاي فرهنگي و هنري و پرورشي به صورت حضوری (اطلاع‌رساني و تبلیغات، تأمين منابع متناسب با سن و جنس دانش آموزان و فراهم نمودن شرايط و مکان مناسب و برگزاری نمایشگاه دانش آموزان و برگزاری مراسم تقدیر از برگزیدگان مرحله مدرسه و ...)و شناسايي دانش آموزان مستعد و هدايت به جشنواره هاي منطقه اي

درصد

20

40

ایجاد  گروه های مختلف فرهنگی هنری بر اساس علایق دانش آموزان

تهیه فرم مخصوص علایق دانش آموزان به رشته های مختلف فرهنگی هنری

شناسایی دانش آموزان مستعد  و هدایت در زمینه شناسایی شده

برنامه ریزی برای برگزاری مسابقات  فرهنگی و هنری

برگزاری مسابقات نقاشی

برگزاری نمایشگاه

اولویت بندی رشته های مختلف بر اساس علایق دانش آموزان

نیازسنجی و تهیه وسایل و امکانات مورد نیاز برای برگزاری مسابقات

استفاده از طرفیت نیروی انسانی آموزشگاه در اجرای مسابقات

تهیه وخرید جایزه برای تقدیر از نفرات برتر مسابقات

جلسه با دانش آموزان و کارکنان و تشویق آنان جهت شرکت در مسابق

*

 

*

*

در طول سال

700000ت

 

تشكيل پايگاه تابستانی در مدرسه و مراكز دارالقرآن كريم، به منظور بهبود اوقات فراغت و برگزاري منظم جلسات

دذصد پوشش

5

20

طرح موضوع در شورای مدرسه و انجمن اولیا

نظر سنجی از دانش آموزان و همکاران

ثبت اطلاعات در سامانه سناد

اطلاع رسانی به دانش آموزان در بازه زمانی مشخص شده

انجام تمهیدات و اقدامات لازم برای برگزاری کلاسها و دوره های مشخص شده

تعیین و صدور ابلاغ برای عوامل اجرایی طرح تابستانی

جذب و ثبت نام  دانش آموزان علاقه مند به شرکت

تنظیم برنامه زمانی جلسات

 

*

*

*

در طول سال

300000ت

 

فضاسازی معنوی و فرهنگی در فضای عمومی مدرسه و کلاس‌ها و ... با استفاده از ظرفیت تشکل‌های دانش‌آموزی به‌ویژه بسیج دانش‌آموزی و ...)

کیفی

متوسط

خوب

برگزاری مناسبتهای مذهبی با استفاده از ظرفیت تشکتهای دانش آموزی

تزیین و آماده سازی مدرسه در مناسبتهایمذهبی و ملی( دهه محرم ، مسابفات و...)توسط اعضای تشکلها انجام تمهیدات و اقدامات لازم برای ایجاد بستر مشارکت حداکثری

جذب دانش آموزان علاقه مند به عضویت به تشکل های دانش آموزی

تعیین و صدور ابلاغ برای اعضای تشکلهای دانش آموزی

تهیه گردن آویز برای اعضای تشکلهای دانش آموزی

 

 

*

*

*

طول سال

-

 

تقويت نقش تربيتي و مشاوره اي معلمان و همزمان توسعه  برنامه ي معلم رابط مشاور

کیفی

متوسط

خوب

تشکیل جلسه با همکاران و تعیین رابط مشاوره مدرسه و اعلام به اداره( مهر ماه)

تهیه برشورهای آموزشی از مرکز مشاوره و توزیع در بین همکاران

معرفی مراکز مشاوری و نصب راههای تماس همکاران و دانش آموزان

تشکیل جلسات توجیهی با معلمان برای آموزش روشهای صحیح  شناسایی دانش آموزان در معرض مشکل

تهیه بروشور آموزشی

تقویت نقش تربیتی و مشاوزه ای معلمان از طریق ارتباط با مشاوران و متخصصان  مرکز مشاوره و   بهره گیری از نظرات آنان  جهت   حل مشکلات آنان

شناسایی و معرفی سایت های مرتبط

تهیه مطالب مورد نیاز و در دسترس همکاران قرار دادن از طریق سایت مدرسه و کانال تلگرامی مدرسه

شناسایی نیازها و علایق دانش آموزان توسط معلم مربوطه(رابط مشاور

)

طراحی نمون برگ های  نیاز برای اسنفاده معلمان

جمع اوری اطلاعات و تجزیه وتحلیل داده های جمع آوری شده

*

 

*

*

در طول سال

-

 

تشویق، ترغیب و فراهم نمودن زمینه برای شرکت کارکنان و معلمان درجشنواره تجارب برتر تربیتی

درصد

5

15

تقدیر  از همکاران و  فعالین سال قبل

و معرفی جشنواره ها از طریف تهیه بروشور و تراکت ودرج اطلاعیه های مرتبط با آنها در سایت مدرسه

تقدیر از همکاران و اعلام اسامی آنها به اداره جهت صدور تقدیر نامه

 

*

*

*

اسفند

200000ت

 

برنامه‌ریزی برای تقدیر از خدمات مربیان، معاونان پرورشی و مشاوران در هفته تربیت اسلامی و سالروز تأسیس نهاد مقدس امور تربیت (هشتم اسفندماه) به همراه  معلمانی که درانجام فعالیتهای پرورشی حضور فعال و نقش مؤثری داشته‌اند.

کیفی

خوب

عالی

برگزاری مراسم تقدیر از معاون پرورشی مدرسه

تهیه و نصب بنر گرامیداشت

صدور تقدیرنامه برای معاون و همکاران فعال

اعلام اسامی همکاران به اداره برای صدور تقدیرنامه

تهیه و اهدای هدایا

*

 

*

*

اسفندماه

1000000ت

 

ایجاد زمینه برای ارتقای دانش، مهارت وتخصص تمام نیروها برای همکارای دراجرای برنامه ها و فعالیتهای پرورشی از طریق برگزاری کارگاه ها، دوره های ضمن خدمت، تهیه منابع مطالعاتی از قبیل کتاب، مجلات، نرم افزار و...

درصد

40

65

اشتراک در مجلات آموزشی مربوطه

تهیه کلربوک برای در دسترس بودن شیوه نامه ها و دستورالعملهای اجرایی

تهیه سی دی آموزشی

تهیه ونصب نرم افزار آموزشی

تهیه محتوای آموزشی برای ارتقای توانمندی های حرفه ای همکاران و افزایش دانش و مهارت معلمی

برگزاری جلسات منظم  هم اندیشی ودانش افزایی

تهیه و نمایش فیلم های آموزشی و فنون نوین

 

*

*

*

در طول سال

500000ت

 

بکارگیری تمام وقت مربی، معاون پرورشی و مشاور در انجام شرح وظایف قانونی ابلاغ شده از معاونت پرورشی

درصد

70

100

ابلاغ شرح وظایف و حدود و انتظارات قانونی

تهیه فهرست موارد مورد انتظار از برنامه های اجرایی حوزه پرورشی

 

*

*

*

طول سال

-

 

اجراي طرح آداب و مهارت‌هاي زندگي اسلامی و شهروندي در دوره ابتدايي و تقويت مهارت‌هاي اخلاقي، علمي و عملي در مدرسه با اولويت كرامت، عزت نفس، شجاعت، حياء و عفاف، صداقت و نظم

تعداد

100

280

برگزاری جلسه آذاب و مهارت زندگی اسلامی و تعیین مسول و ناظر بر  اجرا

اجرای بهداشتیاران (حس مسولیت)

اجرای پلیس مدرسه(مسئوليت پذيري)

تهیه لیست واحد های کار دروس هر پایه

تهیه نمون برگ های مربوط به طرح کرامت

جدول زمانی ارزیابی

جمع آوری مستندات و تهیه گزارش مربوطه

*

 

*

*

در طول سال

-

 

توانمندسازي و تشويق دانش‌آموزان براي مشاركت در فعاليت‌هاي خيريه و تعاوني در جامعه با استفاده از ظرفيت برنامه درسي و فعاليت‌هاي تربيتي و اجراي فعاليت‌هاي اجتماعي و امور خيريه (از قبيل جشن وقف مشاركتي عاطفه‌ها، نيكوكاري و ...) براي پذيرش نقش و مشاركت معلمان و دانش‌آموزان در مواجهه با نيازهاي فوري و عمومي جامعه

کیفی

متوسط

خوب

توزیع قلک

نصب صندوق صدقات در سالن مدرسه

توزیع قلک های جشن نیکوکاری (اسفند ماه) برای جمع آوری کمکهای مالی

تقسیم فضای سبز مدرسه بین پایه های چهارم و پنجم جهت توسعه فضای سبز آموزشگاه و تقویت روحیه مشارکت بین آنها

ایجاد و راه اندازی صندوق تعاون در سطح مدرسه با واریز ماهانه 500000هزار تومان برای تقویت روحیه تعاون در مدرسه

تشگیل وراه اندازی پروهای درسی هم اندیش مدرسه

استفاده از ظرفیت دانش آموزی برای  نظم جابربن حیان ) هر کلاس 4 گروه پژوهشیای تقویت روحیه تعاون در مدرسه نظم بخشی و تقویت روحیه همکاری بین دانش آموزان

 

*

*

*

در طول سال

2000000ت

 

تشكيل گروه‌هاي ياوران معروف

 

درصد مشارکت

20

35

تشکیل ستاد امربه معروف و نهی از منکردر مدرسه

صدورابلاغ برای اعضای ستاد

تهیه بروشور

نصب تراکت و پیام های آموزشی

تهیه و نصب بنر آموزشی این فریضه و آموزش مراحل امر به معروف و نهی از منکر

 

*

*

*

در طول سال

-

 

تعليم وتربيت

اجتماعی وسیاسی

دوره اول:

1-با ایفای نقش به عنوان عضوی از گروه (خانواده ،دوستان ،مدرسه ،)احساس تعلق خود را نسبت به گروه با رفتار همدلانه ،محترمانه ومشارکت جویانه نشان دهد.

2-با رعایت نظم وقانوندر روابط خانوادگی واجتماعی (محیطزندگی ومدرسه )وظایف خود را در قبال دیگران انجام دهد

3-با شناخت خود به عنوان یک شهروند ایرانی ،تعلق خاطر خود را نسبت به وطن ونمادهای آن نشان دهد

دوره دوم :

1-با شناخت حقوق ومسولیت خود در زندگی خانوادگی واجتماعی وبکار گیری رفتار سازنده ومسالمت جویانه ،از قوانین ومقررات به صورت آزادانه وسازنده پیروی کند .

2-با شناخت تغییرات محیط طبیعی واجتماعی در گذر زمان ،تاثیر آن را در زندگی خودتبیین کند

3-با کسب مهارت های شهروندی ،نقش ها و وظایف خودرا در قبال جامعه محلی با مشارکت در فعالیت ها وبرنامه هایزیست محیطی ،فرهنگی ,سیاسی انجام دهد

وجین و تجهيز كتابخانه اعم از كلاسي و مدرسه‌اي و مشاركت در طرح‌هاي تجهيز (طرح 50 هزار نمايشگاه كتاب در 50 هزار مدرسه)

تعداد کتاب

1000

2500

بازبینی ،تعمیر و رنگ آمیزی کتابخانه های کلاس

تهیه کتابهاب آموزشی جذاب ومتناسب با هر پایه

تجهیز کتابخانه به کتب و منابع آموزشی

تشویق و ترغیب دانش آموزان برای اهدای کتاب به کتابخانه کلاس

تجهیز کتابخانه مدرسه

ایجاد و راه ادازی ایستگاه نشریه

فعال سازی و تجهیز کتابخانه های کلاسی

تنظیم جدول زمانی برای مراجعه دانش آموزان هر پایه برای تحویل کتاب

فهرست بندی موضوعی کتب کتابخانه مدرسه

تشویق همکاران به شرکت در مسابقات و جشنوارهای کتابخوانی در طول سال

برگزاری جشن هفته کتاب و ترغیب به اهدای کتاب به مدرسه

معرفی سایت های کتابخانه الکترونیکی

 

*

 

*

*

در طول سال

500000ت

 

برگزاري جشنواره دانايي، توانايي در مدرسه برابر شيوه‌نامه ارسالي

درصدمشارکت

 

 

10

 

 

30

نصب تراکت طرح مسابفه کتاب خوانی

معرفی کتب مسابقه به دانش آموزان

اعلام بازه زمانی و مراحل شرکت در جشنواره

آموزش به دانش آموزان در خصوص نحوه شرکت در مسابقه

 

 

 

*

*

*

طبق بخشنامه

200000ت

 

برگزاري برنامه بازديد دانش‌آموزان از فيلم‌هاي سينمايي و نمایش های مناسب (داراي پروانه نمايش دانش‌آموزي از سوي آموزش و پرورش)

تعداد

0

30

استفاده از ظرفبت جشنواره فیلم رشد در راستای این فعالیت دربازه زمانی اعلام شده از طرف اداره

 

 

*

*

*

بهمن

100000ت

 

برگزاري انتخابات شوراهاي دانش‌آموزي و بسترسازي براي فعاليت شوراهاي دانش‌آموزي

کیفی

خوب

عالی

اطلاع رسانی به دانش آموزان در بازه زمانی مشخص شده

انجام تمهیدات و اقدامات لازم برای برگزاری انتخابات شورا

تعیین و صدور ابلاغ برای عوامل اجرایی

برگزاری انتخابات دانش آموزی

جذب دانش آموزان علاقه مندبه عضویت به تشکل های دانش آموزی تنظیم برنامه زمانی تشکیل جلسات شورا

طرح موضوع در شورای مدرسه و انجمن اولیاو تعیین نوع تشکل ها

 

*

 

*

*

مهرماه

50000ت

 

اجراي فعاليت هاي توانمند ساز براي تشكل هاي مصوب دانش آموزي براي مواجهه با نيازهاي فوري و عمومي جامعه

کیفی

متوسط

خوب

ایجادبستر مناسب برای مشارکت حداکثری

تشویق و ترغیب به مشارکت

شناسایی ورفع موانع عدم مشاركت

اهميت دادن نظرات كليه اعضا در شورا

 

*

*

*

طول سال

-

 

تقويت التزام خانواده ها و كاركنان مدرسه به فرهنگ عفاف و حجاب

کیفی

متوسط

خوب خوب

تهیه و نصب بنر پیام های تربیتی

تاکید بررعایت عفاف وحجاب و درج در میثاق نامه دانش آموزی

استخراج احادیث و سخنان ائمه و نصب در نابلوی اعلانات پرورشی

طرح موضوع در جلسه معلمان

*

 

*

*

در طول سال

-

 

توسعه و تقويت مشاركت فعال و مؤثر دانش‌آموزان در اجراي برنامه‌هاي آموزشي و تربيتي و فوق‌برنامه

درصد

20

40

طراحی و توزیع فرم استعدادیابی دربین دانش آموزان جهت  شناسایی علایق و توانمندی جهت شرکت در برنامه های آموزشی و تربیتی

تهیه و توزیع فرم خوداظهاری ویزه اولیا در انجمن های کلاسی در آبان

تشکیل جلسه تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع اوری شده اواخر ابان

اولویت بندی علایق و برنامه ریزی جهت هدایت و شکوفایی استعدادها

شناسایی دانش آموزان و مشارکت حداکثری آنها  وبرگزیدگان طرح هاومسابقات و برنامه های آموزشی و تربیتی و برنامه ریزی جهت تجلیل و تشویق آنان در مراسمات ایام الله دهه ی فجر

تهیه جوایز برای فعالین برنامه های آموزشی و تربیتی

*

 

*

*

در طول سال

-

 

برگزاري و نكوداشت مناسبت‌هاي ولايي، انقلابي، تاريخي و ملي و ايام‌الله

کیفی

متوسط

خوب

برگزاری مسابقات در زمینه های مورد نظر

ارزیابی  روند و میزان مشارکت واهدا جایزه به دانش آموزان فعال

معرفی همکاران فعال به اداره برای صدور تقدیر نامه

برگزاری مراسم ویژه محرم

برگزاری مراسم ویژه دهه فجر

برگزاری مراسم دفاع مقدس

برگزاری مراسم 9دی

و...

تشویق بچه ها به شرکت مراسمات از طریق اهدای جایزه و صدور تشویقی

*

 

*

*

در طول سال

2000000ت

 

تقويت محتوا و اجراي  برنامه‌های مراسم آغازین با مشارکت دانش‌آموزان و کارکنان و رویکرد مبانی مذهبي، ملي ، فرهنگي، اعتقادی، دعا و نیایش و...

کیفی

متوسط

خوب خوب

تنظیم برنامه زمانی برای برگزاری دعای صبحگاهی و نیایش توسط دانش آموزان هر کلاس

برگزاری برنامه های مراسم آغازین بامحتواومطالب آموزنده واستفاده ازسخنان امامان  وبمنظورکیفیت بخشی هرچه بیشتربه مراسم آغازین

تهیه مطالب مناسبتی براساس تقویم مناسبت های مذهبی

پیش بینی و اجرای برنامه های شاد و مفرح

تهیه جوایز واهدا جوایز به دانش آموزان فعال و برتر در این زمینه بمنظور ترغیب و تشویق برا ی

*

 

*

*

طول سال

500000ت

 

شناسايي و جذب افراد لازم التعليم در جامعه محلي(اجراي برنامه انسداد مبادي بيسوادي )

درصد

50

100

بررسی داده های آماری (دفتر آما و امتحانات )و استخراج مشخصات دانش آموزان ترک تحصیلی

برقراری تماس با خانواده ها و تشویق و ترغیب به ادامه تحصیل

شناسایی اولیا بیسواد

اعلام لیست بیسوادان به اداره برای

*

 

*

*

مهروآبان

-

 

شناسايي و ارجاع دانش اموزان داراي مشكلات عاطفي و ... به مراكز مشاوره  و معرفي خدمات مشاوره اي مراكز مشاوره هسته هاي آموزش و پرورش و مراكز مشاوره انجمن و اولياء به دانش اموزان و اولياء

درصدپوشش

40

70

در خواست از معلمین برای رصد دانش آموزان و معرفی دانش آموز مشکل دار به رابط مشاوره مدرسه

شناسایی مراکز مشاوره پیرامون مدرسه و انجام هماهنگی های لازم جهت پذیرش

تهیه راهنمای آموزشی در خصوص شناسایی و اقدامات لازم برای دانش آموزان مشکل دار

تهیه جداول آماری (مستند سازی) و نمون برگ نعرفی و هدایت دانش آموزان به مراگز مشاوره

 

*

*

*

در طول سال

100000ت

 

اجراي دوره هاي اموزش خانواده با همكاري دانشگاه ها ، حوزه هاي علميه و ساير مراكز آموزشي مردم نهاد محلي(با رويكرد تقويت سواد رسانه اي و مواجهه هوشمندانه با رسانه ها و ...)

تعدادجلسه

2

5

تشکیل جلسه با اعضای انجمن و تعیین سرفصل های مورد نیاز

دعوت از مدرس و اساتید برای جلسات

تنظیم برنامه و برگزاری منظم جلسات پیش بینی شده

نظرسنجی از میزان و کیفیت تاثیر این جلسات

 

*

*

*

در طول سال

 

 

200000ت

 

جلب مشاركت حداكثري خانواده ها در اجراي فعاليت هاي متنوع در مدرسه

 

 

 

درصدمشارکت

10

30

ایجادبستر مناسب برای مشارکت حداکثری

تشویق و ترغیب به مشارکت

فعال سازی انجمن های انجمن اولیا و مربیان کلاسی

شناسایی زمینه های مورد علاقه اولیاء برای مشارکت از طریق نظر سنجی

برگزاری جلسات توجیهی با اولیا برای اعتماد سازی وجلب مشارکت و همراهی با مدرسه

درج تقویم زمانی برگزاری انجمن های کلاسی در طول سال و اعلام به خانواده ها

دعوت از اولیا در افتتاحیه و اختتامیه مسابقات و جشنواره های فرهنگی و هنری درون مدرسه ای

ارائه عملکرد مالی به اولیا و نیازها و انتظارات مدرسه از اولیا

شناسایی ورفع موانع عدم مشاركت

اهميت دادن نظرات كليه اعضا در شورا

 

 

*

*

*

 

در طول سال

-

 

تشكيل گروه هاي داوطلب" والدين هميار مدرسه" براي مشاركت در طراحي و اجراي فعاليت هاي آموزشي و پرورشي

تعداد

30

150

تشکیل جلسه توجیهی به منظورجلب مشارکت اولیاءبرای همراهی با مدرسه

تاکید و تشویق اولیا به نصب رسانه تعاملی سینا تی وی

تنظیم برنامه زمانی برگزاری جلسات انجمن واطلاع رسانی به اولیا به صورت مکتوب

تشکیل کمیته آموزشی و تربیتی و استفاده از ظرفیتها و توانمندی اولیا

صدور ابلاغ برای اعضای کمیته

طراحی و توزیع نمون برگ های اطلاعاتی اولیا بویژه  زمینه متمایل همکاری آنها بمنظور استفاده از ظرفیت اولیا در فعالیت های آموزشی وپرورشی

 

*

*

*

در طول سال

-

 

ايجاد فرصت براي نقش آفريني انجمن و اولياء و مربيان مدرسه در اجراي اقدامات آموزشي ، هنري ،پرورشي و ورزشي دانش اموزان و اولياء

درصدمشارکت

20

40

ابجاد بستر نقش آفرینی ارطریق فعال سازی انجمن های انجمن اولیا و مربیان کلاسی

شناسایی زمینه های مورد علاقه اولیاء برای مشارکت در اجراي اقدامات آموزشي ، هنري ،پرورشي و ورزشي دانش اموزان از طریق نظر سنجی

برگزاری جلسات توجیهی با اولیا برای اعتماد سازی وجلب مشارکت و همراهی با مدرسه

تنظیم تقویم زمانی برگزاری انجمن های کلاسی در طول سال و اعلام به خانواده ها

دعوت از اولیا در افتتاحیه و اختتامیه مسابقات و جشنواره های آموزشي ، هنري ،پرورشي و ورزشي درون مدرسه ای

 

*

*

*

در طول سال

-

 

اجراي فعاليتهاي سواد اموزي و توانمند ساز  براي خانواده هاي آسيب زا و آسيب پذير با بهره گيري از ظرفيت ساير خانواده ها و همكاري نهادها

تعداد جلسه

0

2

تهیه وتوزیع  بروشور آموزشی

سخنرانی وبیان توصیه ها وآموزش درجلسات انجمن

برگزاری جلسه اموزشی  وبیان آسیب های اجتماعی

برگزاری نشست های آموزشی با اولیا و بیان آسیبها و خطرات

شناسایی اولیا بیسواد

اعلام لیست بیسوادان به اداره برای

 

*

*

*

در طول سال

-

 

اجراي فعاليت هاي آموزشي مناسب ويژه خانواده هاي بد سرپرست، فرزندان طلاق ، كودكان كار و زنان سرپرست خانوار

تعداد جلسه

0

1

شناسایی و جمع آوری اطلاعات مربوط به این خانواده ها و  جمع آوری اطلاعات از طریق مصاحبه با دانش آموز و خانواده وتشکیل بانک اطلاعاتی محرمانه

معرفیآسیبها به خانواده ها

دادن آموزشهای لازم در این باره

در خواست از معلمین برای رصد مستمر دانش آموزان و در صورت مشکل گزارش به رابط مشاوره مدرسه

شناسایی و معرفی مراکز مشاوره پیرامون مدرسه و انجام هماهنگی های لازم جهت هدایت اولیا در صورت لزوم

تهیه راهنمای آموزشی در خصوص شناسایی و اقدامات لازم

تهیه جداول آماری (مستند سازی) و نمون برگهای اطلاعاتی

شناسایی دانش آموزان در معرض آسیب و معرفی به مراکز حمایتی و مشاوره

برگزاری جلسه با اولیا و  دعوت از اولیا دانش آموزان بد سرپرست ودعوت از کارشناس مرکز مشاوره سرکار خانم پیری

 

*

*

*

آبان

-

 

انجام امور اداري و اجرايي مدرسه (امور ثبت نام ، ارزشيابي سالانه همكاران ، نقل و انتقالات ، حسن اجراي بخشنامه ها ، تشكيل پرونده كاركنان ، به روز بودن دفاتر و ...)

کیفی

متوسط

خوب

در نظر گرفتن رنگ خاص برای پوشه پرونده های هر پایه

خرید زونکن یکرنگ برای بایگانی

طراحی و نصب فرم اطلاعاتی برای پرونده های پرسنلی و دانش آموزی

اخذمدارک موردنیاز تشکیل پرونده برای همکاران جدیدالورود

برای تشکیل پرونده

تهیه وطراحی نمون برگ های اطلاعات اطلاعات پرسنلی

تهیه کلر بوک برای بایگانی شیوه نامه ها و دستورالعمل  ها و دسترسی سریع عندالزوم

دقت و نظارت جهت پاسخگویی به بخشنامه ها در موعد مقرر

تنطیم و تکمیل دفاتر مربوطه با توجه به جدول زمانی تنظیم شده

*

 

*

*

در طول سال

2000000ت

 

انجام   امور مالي مدرسه (سامانه اموال ، خروج اموال ، رعايت مقررات صدور چك ، واريز كمك هاي مردمي به حساب مدرسه و هعدم دريافت وجه نقد، دفاتر مالي ، ثبت اسناد و ارائه عملكرد مالي به اولياء و ...)

کیفی

خوب

عالی

تهیه عملکرد مالی و ارایه به انجمن و سایر اولیا حداقل دو بار در طی سال

بروز رسانی سامانه

ثبت اموال ورود شده جدید به مدرسه

تقاضای صدور برچسب اموال و نصب آن بر روی اموال

ثبت بموقع اسناد مالی

تنظیم اسناد مالی طبق مقررات

*

 

*

*

در طول سال

500000ت

 

نظارت و ارزيابي فعاليت ها ؛ نظارت وهدایت مستمرمسؤولين هر فعاليت در جهت خود ارزیابی ها وتحليل و بهره گيري از نتايج حاصل از خود ارزيابي مستمر و ارائه آن به شوراي مدرسه

کیفی

متوسط

خوب

تعیین بازه زمانی برای تکمیل فرم خودارزیابی مسولین اجرا

تشکیل جلسه تیم برنامه ریزی بصورت ماهانه و تحلیل نتایج و هدایت برنامه ها در مسیر اجرایی تعیین شده

تشکیل جلسه تیم برنامه ریزی مدرسه و بررسی ارزیابی های صورت گرفته و بررسی راهکارهای پیشنهادی همکاران

تهیه وتکثیر فرم های مورد نیاز

توافق بازه زمانی ارزیابی ها 0هر45روز یکبار )

تشکیل جلسه تیم برنامه ریزو بررسي  راهکارهای پیشنهادی مسئولین اجرا

تکمیل فرم های خود ارزیابی

پيگيري و نظارت گزارش خود ارزيابي ها

*

 

*

*

در طول سال

-

 

ميزان بهرمندي از ظرفيت همكاران در طراحي و تنظيم برنامه سالانه مدرسه  وتوجيه اطلاع رساني به  كاركنان و تعيين وظايف هريك از مسئولين فعاليت ها

درصد

60

80

برگزاری جلسات هم اندیشی تیم برنامه ریزی با همکاران

تعیین مسولین اجرا و صدور ابلاغ

ابلاغ شرح وظیفه و تبیین مسئولیت محول شده به همکاران

*

 

*

*

شهریور

-

 

توجه به تمام ساحت هاي تعليم و تربيت و اهداف دوره تحصيلي در طراحي برنامه سالانه  وميزان  قابليت اجرايي برنامه

درصد

70

100

تهیه وطراحی نمون برگ های اطلاعاتی برای تعیین وضعیت موجود مدرسه

*

 

*

*

شهریور

-

 

تعليم وتربيت

علمی وفناورانه

دوره اول:

1-با بهره گیری از مهارت های پایه یادگیری ،پدیده های طبیعی وروابط ریاضی را مطالعه کند ویافته های خود را با دیگران به اشتراک بگذارد.

2-باکسب مهارتهای پایه فناوری ،پرسشگری وخلاقیت ،فرایند تولید یک محصول را تجربه کند

دوره دوم :

1-با استفاه از مهارت های کار علمی وتفکر ,پدیده های طبیعی (آیات الهی ) والگوها وروابط ریاضی را مطالعه کند ونتایج آن را برای حل مسائل روزمره زندگی بکار گیرد.

2-باستفاده از مهارت های کار با دیگران ایده ها ویافته های حاصل از فعالیت های علمی – پژوهشی (فردی وگروهی )را با دیگران به مشارکت بگذارد .

3-با استفادهاز یافته های علمی وفناورانه وبهرگیری از مهارتهای پایه فناوری ،کالاها ووسایل مورد استفاده در زندگی روزمره را بررسی وایده هایی برای کیفیت واستفاده مسولانه از منابع پیشنهاد کند

آموزش سواد رسانه‌اي و نحوه استفاده هوشمندانه از فن‌آوري در جهت ارتقاء بهداشت روان دانش‌آموزان

کیفی

متوسط

خوب

تهیه بروشور آموزشی

تهیه و نصب پیامهای آموزشی

آموزش دانش آموزان درباره  استفاده درست از ظرفیتهای فناوری

 

*

 

 

*

دی و بهمن

100000ت

 

برنامه‌ريزي به منظور شناسايي و هدايت استعدادهاي دانش‌آموزان (اجراي طرح شهاب)

درصر

100

100

تشکیل جلسه لا همکاران پایه های چهارم ،پنجم و تبیین وتشریح اهداف برنامه شهاب

تشکیل کارگروه برنامه شهاب

تنظیم صورت جلسه شهاب

تعیین اعضای کارگروه شهاب و صدور  ابلاغ

تهیه و تکثیر نموم برگ های برنامه شهاب بهتعداد دانش آموزان

تنظیم برنامه زمانی اجرای برنامه شهاب

تشکیل پرونده و بایگانی فرمهای تکمیل شده

تجزیه و تحلیل ارزیابی ها و هدایت استعدادهای برتر

*

 

 

*

اسفند

50000ت

 

بستر سازي سخت‌افزاري و نرم‌افزاري مناسب جهت طرح شناسايي، غربالگري، ارجاع و درمان در قالب طرح نماد

کیفی

متوسط

خوب

شناسایی عوامل مخاطره آمیز شناسایی مراکزحمایتی و مددکاری

تهیه و طراحی نموم برگ های مورد نیاز

برگزاری جلسه آموزشی برای اولیاء

دعوت از اساتید مرکز مشاوره

تهیه محتوی آموزشی برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی

شناسایی و ارجاع دانش آموزان نیازمند مراقبت و حمایت به مراکزحمایتی،مددکاری ،درمانی و...

*

 

 

*

آبان

100000ت

 

اجراي فعاليت‌هاي تربيتي با تأكيد بر تأثيرات فضاي مجازي با رويكرد دانش‌آموزي

کیفی

متوسط

خوب

تهیه مستمر مطالب آموزشی درباره نحوه صحیح استفاده از فضای مجازی و نصب در برد مدرسه

جلسه با اولیا و بیان تهدیداد این فضا و تاکید بر نظارت خانواده ها

استفاده ار ظرفیت فضای مجازی در زمینه آگاهی بخشی اولیا(تشکیل گروه و یا کانال آموزشی و مشاوره ای)

*

 

*

*

در طول سال

100000ت

 

استفاده ازراهكارهاي انگيزشي و تشويقي معلمان و دانش اموزان پژوهنده و نوآور

کیفی

متوسط

خوب

صدور تشویقی توسط مدیر

اعلام اسامی فعالین به اداره برای صدور تشویقی

برگزاری مراسم تجلیل

اتعکاس فعالیتها در سایت مدرسه

*

 

*

*

در طول سال

-

 

تقویت سواد پژوهشی معلمان با تأکید بر پژوهش های گروهی از جمله درس پژوهی و اقدام پژوهی و اطلاع­رسانی دستاوردهای مطالعات پژوهشی به کارکنان (تراکت، پنفیلد، سایت و ...)

تعداد

3

5

شناسایی مسایل و موضوعات  در زمینه اقدام پژوهی مورد نیاز از طریق نیاز سنجی و  نظر خواهی

تشکیل جلسه و   تشویق کارکنان به انجام مطالعات پژوهشی  و مشخص كردن گروهها وانتخاب اعضا وتقسیم بندی کار بین اعضا طبق شیوه نامه

در اختیار قرار دادن  دادن شیوه نامه  دستورالعمل مربوطه  به همکاران مشخص نمودن و تعیین مرز ها و تفاوت های حوزه درس پژوهی و اقدام پژوهی

تهیه نمونه های موفق در پژوهی سنوات گدشته برای برای الگوگیری وراهنمایی و ارتقا توانمندی پژوهشی معلمان

اطلاع رساني از طريق سايت  همگام مدرسه

اطلاع رسانی با استفاده از فضای مجازی (کانال ها و گروههای تلگرامی ،واتساپ و...)

اطلاع رسانی از طریق  تابلوي اعلانات

*

 

*

*

در طول سال

-

 

توانمندسازی نیروی انسانی برای خلق فرصت­ها و محیط­های متنوع یادگیری متناسب با نیازها و علائق متنوع دانش­آموزان (طرح کارآمد، مدرسه توانمندساز و ...)

کیفی

خوب

عالی

تشکیل گروههای درسی درونمدرسه ای

برگزاری جلسات هم اندیشی

تنظیم جدول زمانی برگزاری جلسات

دعوت از سرگروههای آموزشی ناحیه

تهیه کتب و منابع آموزشی مورد نیاز

 

*

*

*

در طول سال

200000ت

 

تقویت فعالیت­های علمی و پژوهشی دانش­آموزان و معلمان برای حل مشکلات ملی و محلی (تکالیف مهارت­محور، جابر ابن حیان و ... )

درصد پوشش

 

 

 

30

80

برپایی نمایشگاه پروژه های علمی (جابربن حیان)

برگزاری مراسم تقدیر برای دانش آموزان برتر

تشویق و تقدیر از دانش آموزان شرکت کننده سال قبل

صدور تشویق نامه برای همکاران (معلم راهنما)

برپایی نمایشگاه در سطح مدرسه

تشکیل کمیته جابر

انتخاب راهنما معلمین

شناسایی و معرفی موضوغات مناسب برای پروژه های علمی توسط معلمین

تهیه تابلوی نمایش

حمایت مالی از پروژه های برتر و هزینه بر

تشکیل جلسه توجیهی با همکاران

تهیه و ارایه نمونه هایی از تکالیف فعالیت محور وارایه به معلمان جهت بهره برداری

رصد و بازدید های ماهانه از کلاسهای درس و ارزیابی روند اجرای طرح

*

 

*

*

در طول سال

 

 

 

 

 

200000ت

 

تقویت معلمان در تهیه و تنظیم طراحی آموزشی و کیفیت بخشی به آن (به­کارگیری روش­های فعال و خلاق، استفاده از ابزارهای مناسب، بهره­مندی از فناوری­های نوین و استفاده از وسایل و امکانات موجود آموزشی، پرورشی و ورزشی و ...)

کیفی

متوسط

خوب

تهیه دفتر ثبت استفاده از وسایل کمک آموزشی

بازدید ماهانه و بررسی کیفیت طراحی ها و ارایه بازخورد به همکاران

تهیه دفتر ثبت آزمایشات علوم تجربی

تاکید بر استفاده همکاران از وسایل و امکانات موجود در مدرسه در طراحی آموزشی

انعکاس روش های ابتکاری و خلاق به اداره

مطرح کردن وتا کید برموضوع در شورای معلمان.

اشتراک مجلات رشد

ترغیب و تشویق همکاران  ازطریق معرفی همکاران فعال به اداره برای صدور تشویقی

انعکاس و درج طراحی های موفق و برتر در سایت مدرسه

تهیه منابع آموزشی ( سی دی ، کتاب و...) برای آرشیو مدرسه

شناسایی سایت ها  و منابع آموزشی وپیشنهاد به همکاران

*

 

*

*

در طول سال

-

 

تقویت ارتباط و تعامل معلمان با گروه­های همپایه در مدرسه، مدارس همجوار و گروه­های آموزشی منطقه

کیفی

متوسط

خوب

تاکید بر همکاری و عضویت همکاران در گروههای آموزشی ناحیه

اعلام اسامی همکاران متقاضی سرگروههای آموزشی به اداره

دعوت از سرگروههای آموزشی ناحیه برای حضور در مدرسه و همچنین تشگیل جلسه (2بار)

عضو کردن کلیه همکاران در گروه هم اندیشی فضای مجازی

نصب  و در در اختیار قرار دادن راههای ارتباطی همکاران با سرگروههای ـموزشی ناحیه و استان

*

 

*

*

در طول سال

-

 

توسعه و تجهیز آزمایشگاه، مواد آموزشی و کلاس­های هوشمند برای برقراری ارتباط شبکه­ای محیط­های یادگیری با یکدیگر و مدارس

کیفی

متوسط

خوب

تهیه لوازم و مواد آزمایشگاهی مورد نیاز

تهیه و جانمایی کمد وسایلکمک آموزشی در سالن مدرسه برای دسترسی آسان همکاران

مکاتبه جهت هوشمندسازی یک کلاس در س

تهیه وسایل محافظتی(دستکش ،روپوش،عینک و...) مورد نیاز آزمایشگاه

نصب قفل برای کمد وسایل و مواد آزمایشگاهی و در دسترس نبودن این مواد

 

*

*

*

مهر

2000000ت

 

ارتقاء سواد رسانه­ای معلمان و توسعه  بهره­برداری از فناوری­های نوین آموزشی برای اثربخش کردن فعالیت­های  آموزشی و تربیتی (تولید محتوای الکترونیکی و ...)

درصد مشارکت

30

45

برگزاری دو جلسه ی آموزشی در خصوص چگونگی استفاده از قابلیت های سامانه همگام بویژه آزمون های الکترونیکی (دو جلسه توسط     و ریگی)

معرفی و نصب رسانه تعاملی سینا روبیک

تهیه و معرفی نرم افزارهای تولید محتوی به همکاران جهت بهره برداری

شناسایی و معرفی سایت ها و کانال های آموزشی به معلمان

تهیه بروشور آموزشی برای ارتقا سواد رسانه ای

 

*

*

*

در طول سال

50000ت

 

تقويت اجرای صحیح ارزشیابی کیفی ـ توصیفی

کیفی

خوب

عالی

عضو کردن همکاران در کانال آموزشی تلگرامی استاد قره داغی

استفاده از ظرفیت سایت مدرسه در راستای تقویت علمی همکاران

تهیه و تکثیر آیین نامه ارزشیابی کیفی و توصیفی

برگزاری جلسه هم اندیشی و توجیهیقبل از ارزشیابی نوبت اول  و تاکیدبراجرای صحیح و دقیق مفاد مندرج درآیین نامه

*

 

*

*

در طول سال

-

 

طراحی فعالیت­های متنوع آموزشی ویژه دانش­آموزان با مشکلات یادگیری (افت تحصیلی، تلفیقی ـ فراگیر

درصد پوشش

50

100

تشکیل جلسه با همکاران  جهت بررسی علل کاستی ها و ضعف ها

دریافت و بررسی را هکارهای پیشنهادی همکاران

تشکیل جلسه شورای معلمین ودریافت  تجارب  کاربردی همکاران

نظر خواهی از همکاران در خصوص چگونگی برخورد با مسئله افت تحصیلی

درخواست از همکاران جهت نصب نرم افزار اختلالات یادگیری در گوشی همراه

معرفی و هدایت دانش آموزان به مراکز اختلالات یادگیری

تکمیل فرم های مربوط

پیگیری ودریافت نتایج ارجاعات

برگزاری آزمون های مداد کاغذی بمنظور شناسایی

صدور کارنامه تحصیلی بصورت ماهانه

تحت نظر قرار دادن دانش آموزان شناسایی شده

معرفی  هدایت به مراگز اختلالات یادگیری

شناسایی  علل افت تحصیلی دانش آموزان شناسایی شدهپیش بینی  تکالیف ویژه

*

 

*

*

در طول سال

-

 

نتايج قبولي دانش آموزان در سنجش خرداد ماه

کیفی

متوسط

خوب

تجزیه و تحلیل نتایج آمتحانات

استخراج میانگین وضعیت دروس هر پایه و شناسایی نقاط قوت و ضعف درسی هر پایه

تهیه نمودار های  درصد قبولی

تهیه نمودار مقایسه ای و نصبت در معرض دید همکاران

*

 

*

*

خرداد

-

 

خلاقيت در اجراي فعاليت هاي فرايندهاي مدرسه ؛ قابليت تعميم پذيري روش ابداعي و خلاق، ميزان اثر گذاري خلاقيت و نوآوري در فعاليت ها و توليد ابزار ووسايل آموزشي خاص و نوآورانه

 

 

 

راه اندازی ایستگاه نشریه

استفاده از تخته های وایت برد اسقاطی برای نصب بنر

طرح پرورش گیاهان کلدانی

ایجاد بانک جایزه در مدرسه

ایجاد و راه اندازی اتاق بازی

 

*

*

*

 

 

 

برگزاري كلاس هاي پيش نياز به منظور كسب آمادگي و ايجاد زمينه فراگيري در دانش آموزان قبل از شروع سال تحصيلي (ويژه مدارس شاهد)

 

 

 

 

ويژه مدارس شاهد

 

*

*

*

 

 

 

اجراي برنامه هاي مكمل در جهت تكميل آموزخته هاي دانش آموزان (ويژه مدارس شاهد)

 

 

 

 

 

*

*

*

 

 

 

اجراي ساعت تقويتي به منظور ايجاد تعادل و ارتقاء سطح علمي دانش آموزان در طول سال تحصيلي(ويژه مدارس شاهد)

 

 

 

ويژه مدارس شاهد

 

*

*

*

 

 

 

تعليم وتربيت

زیستی  وبدنی

دوره اول:

1-با شناسایی ویژگیها ،نیازها وتوانمندی های جسمی –حرکتی خود ،رفتارهای متناسب با آن را بری حفظ شادابی ،ارتقای سلامت وتوانایی های بدنی خویش به عنوانامانت الهی انجام دهد

2-با کسب آگاهینسبت به محیط زیست ،تاثیر عملکرد خود بر محیط زندگی را بررسی ونتایج آن را به کار گیرد

دوره دوم :

1-با شناسایی ویژگی ها،نیازها،وتوانمندی های جسمی_حرکتی وروانی خود، الگوی رفتاری مناسب با موقعیت های مختلف را انتخاب کند وسطح سلامت وشادابی خود را ارتقا دهد

2-با مشارکت در طرح ها وبرنامه های بهداشت، سلامت ،تفریحات سالم ،تربیت بدنی وفعالیت های ورزشی ،تاثیر گذاری آن را بر سلامت خود ودیگران مورد بررسی قرار دهد

3-با شناسایی محیط زندگی خود ،تاثیر الگوی رفتاری خویش بر محیط زیست به مثابه آیات الهی را تبیین کند وعملکرد خود را بهبود بخشد.

برگزاري و اجراي مطلوب اردوهاي دانش‌آموزي بر اساس دستورالعمل ابلاغي و با رويكرد استفاده حداكثري از اردوگاه هاي دانش آموزي

تعداد

32

 

تشکیل جلسه شورای مدرسه و نظر سنجی از همکاران و مشخص کردن اردوهها

(شهرک ترافیک ،اردوگاه فاطمه زهرا)

دریافت نظرات و پیشنهادات همکاران در خصوص مراکز مدنظر آنها برای بازدید یا اردو-مصوب نمودن در شورای مدرسه

هماهنگی جهت بازدید

ثبت درسامانه اردوها و گرفتن تاییدیه اداره

هماهنگی جهت سرویس رفت و امد

تشکیل شورای مدرسه در خصوص تعیین زمان ومکان اردو

هماهنگی با سرویس ایاب و ذهاب

تدوین فرم رضایت نامه و تکثیر آن بین دانش آموزان

هماهنگی باسازمان های مربوطه جهت استفاده دانش آموزان

نوشتن گزارش بازدید توسط دانش اموزان

*

 

*

*

دی و فروردین

1000000ت

 

اختصاص اتاق مربی، معاون پرورشی و مشاور و معلم تخصصي تربيت بدني مدرسه و تجهیز به امکانات مورد نیاز

کیفی

متوسط

خوب

تهيه لیست وسایل مورد نیاز

نصب جعبه کمک های اولیه

وتهیه وخرید ملزومات کیف کمک های اولیه و بررسی تاریخ انتقضا ادوات بهداشتی

 

*

*

*

مهر

500000ت

 

تهيه و تجهيز فضاهاي ورزشي مناسب براي اجراي مطلوب كلاس درس تربيت بدني و فعاليت هاي مكمل ورزشي بر اساس كتاب راهنماي معلم و دستورالعمل جامع اجرا و ارزشيابي درس تربيت بدني

کیفی

متوسط

خوب

تشکیل جلسه با مربی ورزش  و معاونین مدرسه

تهیه فرمها و نمون برگ های لازم

تهيه ليست مورد نياز

اعلام لیست وسایل مورد نیاز به اداره

تعمير وسايل قابل تعمير و رنگ آميزي ميله هاي ورزشي

تهيه وسایل مورد نیاز.

از رده خارج كردن وسايل ناايمن موجود در آموزشكاه

تشکیل جلسه و استفاده از ظرفیت همکاران علاقه مند در راستای احرای مطلوب فعالیت در مدرسه

تقدیر از منتخبین وبرندگان سال قبل

برنامه ریزی جهت برگزاری مراسم افتتاحیه و اختتامیه المپیاد براساس شیوه نامه

تنظیم جدول زمانی مسابقات و اطلاع رسانی به دانش آموزان

 

*

 

*

*

شهریور

2000000ت

 

اجراي برنامه مدارس  پويا  بر اساس دستورالعمل جامع اجرا و ارزشيابي درس تربيت بدني

درصد

20

40

تهیه و جمع آوری نمونه های طرح حیاط پویا

ارائه نمون طرح ها در شورای مدرسه و انتخاب طرح مناسب با شرایط مدرسه

اجرای 3 طرح با توجه به منابع مالی

مکاتبه و پیگیری جدی برای دریافت میله و تور والیبال

خط کشی زمین فوتبال

بهسازی حیاط مدرسه و تعمیر قسمت های دارای خوردگی

 

*

*

*

مهر

1000000ت

 

تكميل و بايگاني فرم سلامت دانش آموزان براي انجام فعاليت هاي ورزشي بر اساس دستورالعمل جامع اجرا و ارزشيابي درس تربيت بدني

درصد پوشش

80

100

تشکیل جلسه با مربی ورزش ،مراقب سلامت و معاونین مدرسه

تهیه فرمها و نمون برگ های لازم

*

 

*

*

در طول سال

-

 

تشكيل كانون هاي ورزشي درون مدرسه اي بر اساس دستورالعمل مربوطه

کیفی

متوسط

خوب

تشکیل جلسه و استفاده از ظرفیت همکاران علاقه مند در راستای احرای مطلوب طرح در مدرسه

تقدیر از منتخبین وبرندگان سال قبل

برنامه ریزی جهت برگزاری مراسم افتتاحیه و اختتامیه المپیاد براساس شیوه نامه

تنظیم جدول زمانی مسابقات و اطلاع رسانی به دانش آموزان

 

*

*

*

مهر

-

 

تقويت مشاركت دانش آموزان در طرح هاي تربيت بدني  و حوزه سلامت از طريق انجمن هاي ورزشي دانش آموزي و سفيران سلامت

درصد مشارکت

60

80

شناسایی دانش آموزان مستعد و علاقه مند به مشارکت

صدور کارت شناسایی برای منتخبین

تقویت مشارکت از طریق تشویق با درج تصویر در سایت مدرسه

تهیه بنر از تصویر دانش آموزان و نصب بر سردرب مدرسه

صدور تقدیرنامه واهدا جوایز

*

 

*

*

در طول سال

-

 

شناسايي و ارجاع دانش آموزان داراي ناهنجاري هاي اسكلتي و قامتي به كانون هاي تندرستي

 

 

 

 

درصد پوشش

60

100

معاینه کلیه دانش آموزان  از نظر اسکلتی و قامتی براساس شیوه  نامه وتهیه و تسلیم گزارش توسط مربی ورزش و اعلام لیست دانش آموزان ناهنجار

شناسایی مراکزدرمانی  مرتبط

تهیه نمون برک های مورد نیاز برای معرفی و ارجاع و هدایت دانش آموزان مشکل دار به اداره

اطلاع رسانی به والدین دانش آموزان ناهنجار و تشکیل جلسه توجبهی درصورت لزوم

پیگیری نتایج ارجاع

*

 

*

*

در طول سال

-

 

توانمند سازي و آموزش مهارت هاي خود مراقبتي با ارايه آموزش هاي لازم و مستمر به دانش آموزان، والدين و كاركنان براي پيشگيري از اعتياد در محيط خانه و مدرسه(مدارس مراقب)

کیفی

متوسط

خوب

معرفی آسیبها به دانش آموزان

دادن آموزشهای خود مراقبتی مناسب به دانش آموزان

اجرای طرح شناسایی دانش آموزان در معرض خطر

دعوت از دانش آموزان در معرض خطر و برگزاری جلسه با آنها توسط مشاور

هدایت و معرفی به مراکز مشاوره عندالزوم

*

 

 

*

*

در طول سال

-

 

ترسيم زمين هاي ورزشي وايمن سازي، بهسازي و متناسب سازي فضاهاي ورزشي بر اساس دستورالعمل مربوطه

کیفی

متوسط

خوب

خط کشی زمین فوتبال

بهسازی حیاط مدرسه و تعمیر قسمت های دارای خوردگی

خط کشی زمین ورزشی

بازسازی و رنگ آمیزی دروازه های فوتبال

بررسی و بازبینی وسایل ورزشی و لیست برداری از وسایل و لوازم ورزشی با مشورت مربی تربیت بدنی و خرید

*

 

*

*

شهریور

 

 

 

2000000ت

 

تقويت مشاركت كاركنان و معلمان در رقابت هاي علمي تخصصي و جشنواره هاي روش هاي برتر تدريس درس تربيت بدني

درصد مشارکت

10

60

تشکیل جلسه با معلمان و ترفیب به شرکت در جشنواره ها

تقدیر و تشویق فعالین سال گذشته و اهدای جوایز

 

*

*

*

در طول سال

-

 

داشتن بيمه مسئوليت مدني معلمان درس تربيت بدني

 

درصد

0

100

معرفی و هدایت به دفاتر بیمه طرف قرارداد

*

 

*

*

مهر

-

 

برگزاري المپياد ورزشي درون مدرسه اي  و انجام فعالیتهای موثر جهت حضور حداکثری  دانش آموزان و معلمان درفعاليت هاي ورزشي

تعداد

100

200

تقدیر از منتخبین وبرندگان سال قبل

برنامه ریزی جهت برگزاری مراسم افتتاحیه و اختتامیه المپیاد براساس شیوه نامه

تنظیم جدول زمانی مسابقات و اطلاع رسانی به دانش آموزان

مستند سازی و تنظیم گزارش از اقدامات انجام شده

تشکیل جلسه و استفاده از ظرفیت همکاران علاقه مند در راستای احرای مطلوب طرح در مدرسه

 

 

*

*

*

در طول سال

1000000ت

 

برگزاري مناسبت هاي  مرتبط با حوزه محيط زيست (درختكاري ، روز طبيعت  ، هواي پاك و ...)با حضور و مشاركت حداكثري معلمان ، دانش آموزان

کیفی

متوسط

خوب

برگزاری مراسم هفته هوای پاک

تهیه وکاشت نهال در روز درختکاری

برگزاری نقاشی همگانی با موضوع هوای پاک

صدور تشویقی به نفرات برتر اول تا پنجم و اهدای جوایز

*

 

 

*

*

در طول سال

2000000ت

 

تعداد دانش آموزان شركت كننده  در فعاليتهاي (جشنواره ، مسابقات و ...) تربيت بدني در سطح منطقه

 

 

 

تعداد

20

60

برگزاری مسابقات فوتبال (دوره ای) در مدرسه

حمایت مالی از دانش آموزان بی بضاعت برای خرید لوازم ورزشی

چاپ تصاویر منتخبین سال قبل روی بنر و نصب سر درب مدرسه

پوشش خبری موفقیتهای ورزشی در سایت مدرسه فضای محازی

*

 

*

*

در طول سال

-

 

ارتقاءوضعيت بهداشت محيط مدرسه( كلاس ها ، راهروها ،حياط و...) رعايت نكات بهداشتي در سرويس هاي بهداشتي و كافي بودن تسهيلات بهداشتي با توجه به آمار دانش آموزان ، تفكيك آبخوريها ازسرويس هاي بهداشتي

کیفی

متوسط

خوب

تنظیم جدول زمانی برای نظافت در طول هفته

تهیه فرم مخصوص بازدید هفتگی و گزارش ماهانه مربی بهداشت از وضعیت بهداشتی به دفتر آموزشگاه

نصب و راه اندازی آبسرد کن

تعویض کلیه سطل های زباله آموزشگاه

لیست برداری و تهیه و خرید کلیه لوازم و وسایل بهذاشتی مورد نیاز

*

 

*

*

مهر

1000000ت

 

ايمني مدرسه ؛ تجهيز مدرسه به كپسول آتش نشاني و جعبه كمك هاي اوليه، وضعيت ساماندهي وضعيت درب ورودي و تابلوي مدرسه ، لوله گاز و رفع موانع موجود براي  ورود ماشين آتش نشاني دكل دار به مدرسه، وضعيت ايمن سازي فضاوتجهيزات ،آزمايشگاهي ،كارگاهي ، شناسايي نقاط امن در مدرسه و معرفي به دانش آموزان جهت بروز حوادث احتمالي

کیفی

متوسط

خوب

شارژ کپسول ها

نصب جعبه کمک های اولیه

وتهیه وخرید ملزومات کیف کمک های اولیه و بررسی تاریخ انتقضا ادوات بهداشتی

نصب لولا برای سر درب مدرسه برای رفع مانع ورود خودروههای امدادی به داخل مدرسه

تهیه وسایل محافظتی(دستکش ،روپوش،عینک و...) مورد نیاز آزمایشگاه

ترمیم خوردگی ها ی حیاط آموزشگاه

رفع موانع فیزیکی وجمع اوری مستمر هر گونه وسیله و شئ از حیاط مدرسه

نصب قفل برای کمد وسایل و مواد آزمایشگاهی و در دسترس نبودن این مواد

بازدید و کنترل  مستمر و مشخص نمودن مواردی که نقص دارند ورفع نواقص احتمالی

شناسایی نقاط ناامن  فضای ورزشی و ایمن سازی

نصب پوشش فوم روی میله ها ی والیبال وبسکتبال

نصب پیامهای ایمنی در معرض دید

برگزاری مانور زلزله و معرفی این نقاط به دانش آموزان

آموزش دانش آموزان

تهیه تراکت نکات ایمنی و تاکید بر رعایت آنها

آموزش رعایت نکات ایمنی به دانش آموزان

نصب علایم و نماد های هشدار دهنده

*

 

 

*

*

شهریور

2000000ت

 

ايمني سيستم حرارتي ، برودتي مدرسه، تأمين حفاظ براي پله ها و پنجره هاي طبقات فوقاني، وضعيت ايمني سيستم برق مدرسه ( سيم كشي ها ، پريزها ، وجود فيوز و...)،

درصد

100

100

بازبینی و وارسی دودکش از مسیر تهویه هوا و اطمینان از باز بودن مسیر تهویه هوا

بازدید و تعمیر و تعویض نواقص احتمالی

استاندارد سازی وسایل گرمایشی

بهسازی و سرویس سیستم گرمایشی مدرسه

آموزش دانش آموزان و همکاران

برای رعایت نکات ایمنی( نحوه خاموش کردن و یا کم کردن وسایل گرمایشی)

کنترل و بازرسی های ماهانه از سیستم برق و روشنایی و رفع ایرادات

نصب در پوش برای کلیه پریزها

نصب جعبه کنتور ایمن

تعویض کلیه لامپ ها و تغییر لامپ های کم مصرف به ال ای دی

*

 

*

 

*

مهر وآذر

2000000ت

 

تعليم وتربيت

زیبایی شناختی و هنری

دوره اول:

1-با مشاهده اشیاءاطراف ،پدیده های طبیعی ،فرهنگی وهنری ساده ،دریافت حسی خود ولذت حاصل از آن را به زبان هنر ابراز نماید

2-با تغییر سازنده در محیط واشیاءاطراف تخیل ،تجسم وخلاقیت خود را پرورش دهد.

دوره دوم :

1-با شناسایی ودرک اهمیت عناصر زیباییساز در پیرامون خود،فضای زندگی خویش را بهبود بخشد

2-با خلق یک اثر هنری با استفاده از معیارهای زیبا شناسی ،قدرت خیل ,تجسم وایده پردازی خود را تقویت کند .

3-با شناخت اصول اولیه زیبا شناختی ,یک پدیده طبیعی یا اثر هنری را بررسی وچگونگی آن را برخود توصیف کند.

تشكيل گروه‌هاي سرود و نمايش كلاسي و اجراي فعاليت‌هاي  سرود و نقاشي همگاني در مدرسه و برگزاري هفته سرود

 

 

 

 

 

 

 

دصد پوشش

60

100

نیازسنجی و تهیه وسایل و امکانات مورد نیاز برای برگزاری مسابقات سرود ونقاشی همگانی

تشکیل گروه سرود همگانی

تهیه وخرید جایزه برای تقدیر از نفرات برتر مسابقات

استفاده از طرفیت نیروی انسانی آموزشگاه در اجرای مسابقات

جلسه با دانش آموزان و کارکنان و تشویق آنان جهت شرکت در مسابقه

تهیه وسایل و لوازم مورد نیاز برای تهیه دکور برای شرکت در مسابقه تئاتر

تهیه کاور یکدست برای گروه سرود مدرسه

*

 

*

*

در طول سال

-

 

تعامل  و همكاري در  برگزاري  جشنواره‌ها، همايش‌ها و مسابقات فرهنگي و هنري كانون‌هاي فرهنگي تربيتي و اجراي طرح كانون مدرسه و معرفي رابطین كانون

کیفی

متوسط

 

خوب

نیازسنجی و تهیه وسایل و امکانات مورد نیاز برای برگزاری مسابقات

نقاشی همگانی

تشکیل گروه سرود همگانی

تهیه وخرید جایزه برای تقدیر از نفرات برتر مسابقات

استفاده از طرفیت نیروی انسانی آموزشگاه در اجرای مسابقات

جلسه با دانش آموزان و کارکنان و تشویق آنان جهت شرکت در مسابقه

*

 

*

 

*

در طول سال

-

 

استفاده از ظرفيتهاي محيط هاي يادگيري متنوع  با محوریت شناخت زیبایی های طبیعت و بیان و ارائه دریافت های حسی

درصد

20

100

شناسایی و معرفی فضاهای  پیشنهادی غیر کلاسی به همکاران

تجهیز کتابخانه به کتب و منابع آموزشی

اختصاص قسمتی از فضای سبز آموزشگاه به پایه های چهارم و پنجم جهت استفاده از این ظرفیت برای تدریس دروس مرتبط(علوم تجربی و...)

ایجاد بستر مناسب برای اجرای بهتر این ملاک باتجهیز آزمایشگاه به اقلام و وسایل مورد نیاز

تاکید براستفاده همکاران از ظرفیت های موجود در حیاط مدرسه و سایر فضاها در فرایند آموزش برای  کمک به یادگیری بهتر

 

 

*

*

*

در طول سال

-

 

برنامه ریزی و اجرای یک روز با کانون فرهنگی- تربیتی

تعداد

0

1

تشکیل جلسه شورای مدرسه و تصویب برنامه

مکاتبه با کانون آزادگان و تعیین زمان برنامه

تهیه و توزیع رضایت نامه

 

*

*

*

آذر

 

 

100000ت

 

ارتقاء كيفيت آموزش درس هنر با بهره گیری از ایده های خلاق و نوآورمدیران، مربیان و دانش آموزان با استفاده از ظرفیت برنامه ی عید و داستان و ...

کیفی

خوب

عالی

برگزاری نمایشگاه دست سازه ها

ابلاغ بخشنامه عید و داستان به همکاران

ثبت آثار در سامانه همگام

ترغیت و تشویق دانش آموزان ار طریق تقدیر از نفرات برتر

*

 

*

*

در طول سال

-

 

 

 

 

 

تعليم وتربيت

اقتصادی وحرفه ای

دوره اول :

1-با درک مفاهیم پایه اقتصاد(فایده ،هزینه،مصرف) روش های مصرف بهینه را در زندگی شخصی وخانوادگی به کار گیرد .

2-با کسب مهارت های ساده کار آفرینی ،قدرت تخیل وخلاقیت خود را برای تولید یک محصول یا خدمت بکار گیرد

دوره دوم :

1-با شناسایی مفاهیم عموی اقتصاد(تولید،توزیع ،ومصرف)ودرک نقش مسولیت پذیری وانضباط مالی در فعالیت های اقتصادی ،روش هایی را برای حل مسائل ساده اقتصادی شناسایی کند وبکار گیرد

2-با کسب مهارت های اصلی کار آفرینی ،قدرت تخیل وخلاقیت خود را برای تولید یک محصول یا خدمت اجرا ونتایج آن را تحلیل کند .

3- با درک مفاهیم اخلاق اقتصادی (کاروتلاش ،رعایت حق الناس ،نیکو کاری ،امانت داری ،پرهیز از اسراف وتبذیر )،رفتار خود در زندگی شخصی وارتباط با دیگران را بر مبنای آن سامان دهد وعمل کند

     

انجام فعاليت هاي خلاق ، نوآورانه دانش آموزان ؛ معلمان و اوليا در راستاي كارآفريني (برگزاري بازارچه هاي كارآفريني، نمايشگاه دست سازه هاو .. )

 

 

 

 

کیفی

 

 

 

 

متوسط

 

 

 

خوب

تشکیل جلسه توجیهی برای کلیه همکاران

برگزاری جلسات آموزشی برای همکاران

تهیه بروشور در این خصوص و توزیع بین همکاران

 

برگزاری نمایشگاه دست سازه های دانش آموزی

آموزش 5 مهارت زندگی  توسط همکاران ( تا کردن لباس ها وبستن بند گفش بازگردن قفل و ...)

*

 

 

*

اسفند

200000ت

 

برنامه ريزي كلاس هاي مهارت آموزي دانش اموزان در قالب برنامه ويژه مدرسه (استفاده از ظرفيت اولياء و هنرستان هاي كار و دانش در معرفي مشاغل)

کیفی

متوسط

خوب

تشکیل جلسه شورای مدرسه و تعیین اولیا برای حضور در مدرسه بر اساس میزان تاثیرگذاری مشاغل وشناسایی و یررسی مشاغل اولیا

دعوت از اولیا در هفته مشاغل برای حضور در بین دانش آموزان ومعرفی شغل

*

 

 

*

آذر

-

 

توسعه فرهنگ تغذيه سالم در مدارس و صيانت از غذاهاي سنتي ،محلي و ايراني

 

 

 

بیان توصیه های لازم روزهای شنبه توسط مراقب سلامت مدرسه خانم صحرانشین

اختصاص 10 دقیقه ای اززمان جلسات ماهانه انجمن کلاس به خانم صحرانشین برای گفتگو با اولیا در این باره

نصب  پوستر های آموزشی در سالن کلاس ها

چاپ بنر هرم غذایی و نصب در سالن مدرسه

تهیه و نصب پیام های تغذیه ای در تابلوی اعلانات

*

 

*

*

در طول سال

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

1-تعليم و تربيت اعتقادي ،عبادي و اخلاقي

1-پرورشي و فوق برنامه

 

1-توجه به فضای پرورشی به ویژه نماز خانه مناسب و....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-تشویق وترغیب ومشارکت فعال دانش آموزان وکارکنان در برگزاری نماز جماعت مراسم مذهبی، ملي و....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3- برگزاری اردوهای علمی– تربیتی و....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-فراهم نمودن زمینه برگزاری مسابقات فرهنگی ،هنری ، پرورشی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

1-تعليم و تربيت اعتقادي ،عبادي و اخلاقي

1-پرورشي و فوق برنامه

 

5-غنی بخشی به محتوای برنامه های  مراسم آغازین با رویکرد مبانی اعتقادی و دعا و نیایش

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6- فعاليت هاي ترويج و تقويت مستمر فضائل اخلاقي در مدرسه با اولويت كرامت ، عزت نفس ، شجاعت ، حياء ، عفاف ، صداقت ، مسئوليت پذيري و نظم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7-ارتباط با مراكز برون سازماني و برون مدرسه اي جهت گذراندن اوقات فراغت مثل كانون ها، دارالقرآن ها، اردوگاه ها به دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8-برگزاري محافل قرآني

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

1-تعليم و تربيت اعتقادي ،عبادي و اخلاقي

1-پرورشي و فوق برنامه

 

9- برگزاری جشن تکلیف دانش آموزان دختر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10-اجراي فعاليت هايي به منظور ارتقا ء سرانه ی  مطالعه و سرانه ی کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11-و ...

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

1-تعليم و تربيت اعتقادي ،عبادي و اخلاقي

2-آموزش و يادگيري

1- اجرای جشن آغاز آموزش قرآن در پایه اول

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-توانمند سازي معلمان در خصوص آموزش قرآن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-اجرای جشن کسب مهارت روخوانی قرآن در پایه سوم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-اجرای برنامه ی آموزش عملی نماز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

1-تعليم و تربيت اعتقادي ،عبادي و اخلاقي

2-آموزش و يادگيري

5-اجراي طرح آداب  مهارت هاي زندگي در دوره ی ابتدايي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6- تقویت کتابخانه های کلاسی به عنوان بهترین و موثر ترین نوع کتابخانه در مدارس ابتدایی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7- و....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

1-تعليم و تربيت اعتقادي ،عبادي و اخلاقي

3-مشارکت

1-تحکیم پیوند مدارس با مساجد به ویژه مدارس نزدیک به مساجد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-برگزاري جلسات آموزش خانواده با محور تربيت قرآني و اسلامي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-بهره مندي از ظرفيت اولياء در برگزاري مراسم ها و مناسبت ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-و...

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

2-تعليم و تربيت اجتماعي سياسي

1-پرورشي و فوق برنامه

 

1-فعاليت هاي غني سازي اوقات فراغت دانش اموزان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-شيوه ها و راهكارهاي ترغيب و تشويق دانش آموزان  جهت شركت در مسابقات فرهنگی ، ورزشی و شورای دانش آموزی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-اولویت بندی نیازهای پرورشی و فوق برنامه ،ورزشی وطبقه بندی علایق دانش آموزان از طریق خود اظهاری و اعلام والدین

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-فعاليت هاي تقويت فرهنگ نيكو كاري ،تعاون و مشاركت جويي در دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

2-تعليم و تربيت اجتماعي سياسي

1-پرورشي و فوق برنامه

 

5-فعالیتهای فوق برنامه متناسب با نیازهای دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-فعاليت هاي ارتقاءو توسعه فرهنگ سازماني مدرسه با تاكيد بر تقويت روحيه اخوت و تعاون در بين معلمان و دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7-احیاء نقش تربیتی و مشاوره ای معلمان و همزمان توسعه و تقویت برنامه ی معلم رابط مشاور

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8-و...

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

2-تعليم و تربيت اجتماعي سياسي

2-آموزش و يادگيري

1-آشنايي دانش آموزان با مهارت هاي زندگي از طريق نمايش،  قصه گويي و داستان نويسي و ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2- برگزاري كلاسهاي آموزشي خود مراقبتي، مهارتهاي زندگي وپیشگیری از آسیب هی اجتماعی ويژه دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-توانمندسازي و آموزش اعضاي شوراي مدرسه ، شوراي معلمان ،شوراي دانش آموزي وانجمن های ورزشی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-توانمند سازي و تشويق دانش آموزان براي مشاركت در فعاليت هاي خيريه و تعاوني در جامعه با استفاده از ظرفيت برنامه درسي و فعاليت هاي تربيتي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5-و...

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

2-تعليم و تربيت اجتماعي سياسي

3-تربيت بدني و سلامت ومشارکت

 

1- آموزش پیشگیری رشد مدار ( مدارس مراقبت از خود) و پیشگیری با رویکرد اجتماع-محور ( مدارس مراقب)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2- توانمند سازی و آموزش مهارت های خود مراقبتی با ارایه آموزش های لازم و مستمر به دانش آموزان، والدین و کارکنان برای پیشگیری از اعتیاد در محیط خانه و مدرسه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3- ارایه خدمات توانمند سازی و حمایتی و انجام مداخلات آموزشی، توانمند سازی و حمایت های روانی- اجتماعی دانش آموزان در معرض خطر ، دارای اختلالات مصرف مواد و لازم التوجه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

2-تعليم و تربيت اجتماعي سياسي

3-تربيت بدني و سلامت ومشارکت

 

4-تقويت تعاملات بين مدرسه اي در سطح منطقه و استان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5- مشاركت فعال دانش آموزان در مراسم آغازين

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-و....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

3-تعليم و تربيت علمي  فناورانه

1-آموزش و يادگيري

1-تقويت شايستگي هاي پژوهشي معلمان با تاكيد بر پژوهش هاي گروهي از جمله درس پژوهي و اقدام پژوهي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-اطلاع رسانی دستاوردهای مطالعات پژوهشی به کارکنان (تراکت "پمفلت"سایت و..)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-توسعه و تقويت ارتباط و تعامل معلمان با گروه هاي آموزشي منطقه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-توسعه و تقويت تعامل مدرسه با پژوهش سراها و موسسات رسمي حامي نوآوري و خلاقيت نظير پارك هاي علم و فناوري ، شركت هاي دانش بنيان و صنايع مرتبط با فناوري هاي نوين

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

3-تعليم و تربيت علمي  فناورانه

1-آموزش و يادگيري

5-طراحی و ارائه تکالیف عملکردی متناسب با نیاز دانش آموز درایام تعطیل به ویژه عید نوروز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-توسعه و تقويت آموزش پژوهش محور در مدرسه و كلاس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7-تولید محتوای الکترونیکی ویژه همکاران

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8-طراحي فعاليت هاي متنوع آموزشي جهت دانش آموزان داراي افت تحصيلي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

3-تعليم و تربيت علمي  فناورانه

1-آموزش و يادگيري

9-تقویت معلمان درتهیه وتنظیم طراحی آموزشی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10-کیفیت طراحی آموزشی معلمان (بکارگیری روش های فعال وخلاق استفاده ازابزارهای مناسب بهره مندی ازفناوری های نوین استفاده از وسایل وامکانات موجودآموزشی پرورشی و ورزشی و....)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11-تقویت  اجرای  صحیح   ارزشیابی کیفی- توصیفی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12-تشويق و ترغيب معلمان براي شركت موثر در جشنواره هاي الگوهاي تدريس ورقابت های علمی-تخصصی تربیت بدنی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

3-تعليم و تربيت علمي  فناورانه

1-آموزش و يادگيري

13-توانمند سازي نيروي انساني  ( طرح كارامد، مدرسه توانمند ساز) براي خلق فرصت ها و محيط هاي متنوع يادگيري متناسب با نيازهاي و علايق متنوع دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14-برنامه ريزي جهت دانش آموزان  تلفیقی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15-استفاده از طبيعت به عنوان بزرگترين آزمايشگاه علوم تجربي و تدارك برنامه هاي اردويي جهت استفاده از طبيعت و گزارش نويسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16-توسعه وتجهیزکلاس های هوشمند و سايت آموزش كامپيوتر مدرسه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

3-تعليم و تربيت علمي  فناورانه

1-آموزش و يادگيري

17-ارتقاء سواد رسانه اي معلمان و توسعه بهره برداري از فناوري هاي نوين آموزشي  براي اثر بخش كردن فعاليت هاي آموزشي و تربيتي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18-برپايي نمايشگاه هايي از آثار علمي –پژوهشي دانش آموزان جهت ترغيب و تشويق دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19-برگزاري مسابقات دانش آموزي با رويكرد فناوري

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20-برنامه ريزي آموزش  مهارت هاي پايه  فناوري براي دانش آموزان در برنامه هاي فوق برنامه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

3-تعليم و تربيت علمي  فناورانه

1-آموزش و يادگيري

21-اجرای طرح تکالیف مهارت محور

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22-اجرای طرح جابر ابن حیان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23-و...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

3-تعليم و تربيت علمي  فناورانه

2-مشارکت

1-تقويت و توسعه مشارکت کارکنان جهت شرکت درفعالیت های علمی -آموزشي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-تقويت و توسعه  مشارکت اولياء جهت شرکت درفعالیت های علمی -آموزشي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-تجهيز كتابخانه ی كلاسي با مشاركت والدين و ساير نهادها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-و...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

4-تعلیم و تربیت  تربیت زیستی بدنی

1-تربيت بدني و سلامت

 

1-اجرای طرح حیاط پویا ، خط کشی زمین های ورزشی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-تهیه تجهیزات و وسایل ورزشی مورد نیاز بر اساس دستورالعمل جامع اجرا و ارزشیابی درس
تربیت بدنی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-برگزاري المپياد درون مدرسه اي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-شناسایی و ارجاع دانش آموزان دارای ناهنجاری های اسکلتی و قامتی به کانون های حرکات اصلاحی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

4-تعلیم و تربیت  تربیت زیستی بدنی

1-تربيت بدني و سلامت

 

5-انجام فعالیتهای موثر جهت حضور حداکثری  دانش آموزان و معلمان درمسابقات ورزشي مدرسه و منطقه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-فعاليت هاي هدفمند سازي زنگ تفريح

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7-فعاليت هاي تقويت و توسعه فرهنگ تغذيه سالم در مدارس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8-ارتقاء كيفيت بوفه مدرسه (فضا، مواد خوراكي ، هزينه ها و ...)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9-برگزاری هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

4-تعلیم و تربیت  تربیت زیستی بدنی

1-تربيت بدني و سلامت

 

10-ارایه خدمات توانمند سازی و حمایتی در زمینه آسیب های اجتماعی و رفتارهای پر خطر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11-تکمیل و بایگانی فرم سلامت دانش آموزان برای انجام فعالیت های ورزشی بر اساس دستورالعمل جامع اجرا و ارزشیابی درس تربیت بدنی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12-برگزاری ورزش صبحگاهی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13-تشکیل کانون های ورزشی درون مدرسه ای بر اساس دستورالعمل مربوطه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14-و...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

4-تعلیم و تربیت  تربیت زیستی بدنی

2-پرورشي و فوق برنامه

1-شناسايي و ارجاع دانش آموزان داراي مشكلات عاطفي و ... به مراكز مشاوره

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-ارائه خدمات بهداشتی به دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-برگزاری اردو های آموزشی با محوریت سلامت و محیط زیست

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-معرفي خدمات مشاوره اي مراكز مشاوره هسته هاي آموزش و پرورش و مراكز مشاوره ی انجمن و اوليا به دانش آموزان و اولياء

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5-و...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

4-تعلیم و تربیت  تربیت زیستی بدنی

3-آموزش و یادگیری

1-شرکت در دوره های توجیهی و آموزشی تربیت بدنی ویژه مدیران و آموزگاران

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-برگزاری دوره آموزشی معرفی برنامه درس تربیت بدنی به والدین و توزیع بروشور راهنمای والدین در جلسه اول انجمن اولیا و مربیان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-ارتقای سواد سلامت وبهداشتی کارکنان ودانش آموزان درمباحث : محیط زیست،بهداشت محیط،بهداشت فردی وایمنی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

4-تعلیم و تربیت  تربیت زیستی بدنی

3-آموزش و یادگیری

4-افزایش سوادحرکتی دانش آموزان (درست راه رفتن،درست نشستن،درست دویدن و..... )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5-توانمندسازی کارکنان ،دانش آموزان و والدین در مراقبت دربرابرآسیب های اجتماعی وخود مراقبتی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-و...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

4-تعلیم و تربیت  تربیت زیستی بدنی

4-مشارکت

1- افزایش مشارکت اولیاء در برنامه های ورزشی، بهداشتی ومراقبت دربرابرآسیب های اجتماعی دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2- جلب مشارکت والدین ونهادهای برون سازمانی در برگزاری مسابقات ورزشی وآموزش بهداشت وسلامتی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3- اجرای برنامه ورزش وخانواده

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

4-تعلیم و تربیت  تربیت زیستی بدنی

4-مشارکت

4- تقويت مشاركت دانش آموزان در طرح هاي بهداشتي و حوزه سلامت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5- برگزاري مناسبت هاي  مرتبط با حوزه ی محيط زيست (درختكاري ، روز طبيعت  ، هواي پاك و ...)با حضور و مشاركت حداكثري معلمان ، دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-و.....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

5-تعليم و تربيت زيبا شناختي وهنري

1-پرورشي و فوق برنامه

 

1-فعاليت هاي شناسايي و رشد و شكوفايي استعدادهاي فرهنگي –هنري دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-برگزاري فعاليت هاي فوق برنامه و پرورشي با موضوعات هنري و پرورش خلاقيت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-فعاليت هاي توسعه و تقويت فرهنگ كتابخواني در دانش آموزان ، معلمان و اوليا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-زيباسازي و نشاط فضاي فيزيكي مدرسه ،توسعه فضاي سبز بر اساس ظرفيت مدرسه و وضعيت رنگ آميزي مناسب و شاد درها و ديوارها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5-و ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

5-تعليم و تربيت زيبا شناختي وهنري

2-آموزش و يادگيري

 

1-فعاليت هاي تشكيل انجمن هاي علمي و هنري

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-استفاده از ظرفيتهاي محيط هاي يادگيري متنوع(اردو ها ، مراكز هنري ، كتابخانه،مجموعه های ورزشی و ...)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-توانمند سازي معلمان در  زمينه ی موضوعات هنري و پرورش خلاقيت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-و ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

6-تعليم و تربيت اقتصادي و حرفه اي

1-پرورشي و فوق برنامه

 

1-برگزاري اردو و بازديد از مراكزصنعتي ، كارگاهي، تحقيقاتي و  مشاغل و حرف مختلف

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-برگزاري بازارچه هاي كارآفريني، نمايشگاه دست سازه ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-فعاليت هاي  غني سازي اوقات فراغت دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-برگزاري جشنواره مشاغل بومي و محلي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5-و ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

6-تعليم و تربيت اقتصادي و حرفه اي

2-آموزش و يادگيري

 

1-آموزش اصلاح الگوي مصرف

 

 

 

 

 

 

 

 

2-ارائه بسته هاي تشويقي در جهت حمايت و بهره مندي از ايده هاي خلاق و نوآور معلمان و دانش آموزان در راستاي كارآفريني

 

 

 

 

 

 

 

 

3-برنامه ريزي به منظور شناسايي و رشد شكوفايي استعدادهاي  شغلي دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-انجام پروژه های  علمی کلاس محور با محوریت درس تفکر و پژوهش و كار و فناوري

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5-توسعه و تجهيز كلاس كار و فناوري

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-برگزاري كلاس هاي مهارت آموزي دانش آموزان در قالب فعاليت هاي فوق برنامه

 

 

 

 

 

 

 

 

7-و ...

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

6-تعليم و تربيت اقتصادي و حرفه اي

3-مشاركت و تربیت  بدنی وسلامت

1-برون سپاري فعاليت هاي اقتصادي مدرسه به دانش آموزان (بوفه و...)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-استفاده از ظرفيت اوليا  در معرفي مشاغل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-و ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

7-بخش عمومی و اداری  

1-اموراداري و مالي

 

1-فعاليت هاي امور اداري و اجرايي مدرسه (امور ثبت نام ، ارزشيابي سالانه همكاران ، نقل و انتقالات ، حسن اجراي بخشنامه ها ، تشكيل پرونده كاركنان ، به روز بودن دفاتر و ...)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-فعاليت هاي  امور مالي مدرسه (سامانه اموال ، خروج اموال ، رعايت مقررات صدور چك ، واريز كمك هاي مردمي به حساب مدرسه و عدم دريافت وجه نقد، دفاتر مالي ، ثبت اسناد و ارائه عملكرد مالي به اوليا و ...)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-و ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

7-بخش عمومی و اداری  

3-نظارت و ارزيابي

1-نظارت وهدایت مستمرمسؤلين هر فعاليت در جهت خود ارزیابی ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-تعیین بازه‌‌ های زمانی ارائه گزارش خودارزیابی  و پيگيري چالش ها و مشكلات اعلام شده

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-تحليل و بهره گيري از نتايج حاصل از خود ارزيابي مستمر و ارائه آن به شوراي مدرسه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-و ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

7-بخش عمومی و اداری  

4-بهداشت مدرسه

1-وضعيت بهداشت محيط مدرسه( كلاس ها ، راهروها ،حياط و...)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-رعايت نكات بهداشتي در سرويس هاي بهداشتي و كافي بودن تسهيلات بهداشتي با توجه به آمار دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-تفكيك آبخوري ها ازسرويس هاي بهداشتي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

7-بخش عمومی و اداری  

4-بهداشت مدرسه

4-اجراي برنامه هاي مربوط به مناسبت ها و ايام بهداشتي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5-اهتمام لازم خدمتگزار در نظافت و بهداشت مدرسه و اخذ كارت صحت سلامت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-انجام  معاينات غربالگري ، پزشكي ، مقدماتي دانش آموزان و وضعيت واكسيناسيون

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7-و ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

7-بخش عمومی و اداری  

5-ايمني مدرسه

1-تجهيز مدرسه به كپسول آتش نشاني و جعبه كمك هاي اوليه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-وضعيت ايمني سيستم حرارتي ، برودتي مدرسه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-تأمين حفاظ براي پله ها و پنجره هاي طبقات فوقاني

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-وضعيت ايمني سيستم برق مدرسه ( سيم كشي ها ، پريزها ، وجود فيوز و...)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

7-بخش عمومی و اداری  

5-ايمني مدرسه

5-ساماندهي وضعيت درب ورودي و تابلوي مدرسه ، لوله گاز و رفع موانع موجود براي  ورود ماشين آتش نشاني دكل دار به مدرسه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-وضعيت ايمن سازي فضا و تجهيزات ،آزمايشگاهي ،كارگاهي و ورزشي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7-شناسايي نقاط امن در مدرسه و معرفي به دانش آموزان جهت بروز حوادث احتمالي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8-و ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

7-بخش عمومی و اداری  

6-برنامه ی سالانه مدرسه

1-ميزان بهره مندي از ظرفيت همكاران در طراحي و تنظيم برنامه ی  سالانه ی مدرسه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-توجه به تمام فرايندهاي مهم مدرسه(7 فرايند فرم 6 )  در طراحي برنامه سالانه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-رعايت اصول تنظيم برنامه ی سالانه ( تحليل وضع موجود ، احصاء و اولويت بندي  نيازها ، هدف گذاري و...)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 4 : نمونه فرم پیشنهادی خود ارزیابی مسئولین فعالیت ها     نام آموزشگاه :                سال تحصیلی  : 99-1398        ویرایش22مهر

ساحت

فرآیند

فعالیت

میزان پیشرفت در انجام اقدام مورد نظر

 

موانع و مشکلات اجرا

راهکارهای پیشنهادی

بسیار خوب-خوب-متوسط-ضعیف-انجام نشده

 

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

7-بخش عمومی و اداری  

6-برنامه ی سالانه مدرسه

4-ميزان  قابليت اجرايي برنامه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5-توجيه اطلاع رساني به  كاركنان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-تعيين وظايف هريك از مسئولين فعاليت ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7-و ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول شماره 5 :  نمونه فرم ارزیابی فرایندی  ویژه بازدیدهای طی سال تحصیلی  98-99

 

ساحت

فرایند

فعالیت های انجام شده

نقاط قوت

نقاط ضعف

1-تعليم و تربيت اعتقادي ،عبادي و اخلاقي

پرورشي و فوق برنامه

(ضريب3)

 

 

 

 

آموزش و يادگيري

(ضريب3)

 

 

 

 

 

مشاركت

 

 

 

 

2- تعليم و تربيت اجتماعي سياسي

پرورشي و فوق برنامه

(ضريب3)

 

 

 

 

 

 

آموزش و يادگيري

(ضريب3)

 

 

 

 

 

تربیت بدنی و سلامت ومشاركت

 

 

 

 

 

 

 

 

3-تعلیم و تربیت علمی فناورانه

آموزش و يادگيري

(ضريب5)

 

 

 

 

مشاركت

 

 

 

 

 

 

4-تعلیم و تربیت  تربیت زیستی بدنی

تربیت بدنی و سلامت (ضریب2)

 

 

 

 

 

 

پرورشي و فوق برنامه

 

 

 

 

 

آموزش و يادگيري

(ضريب2)

 

 

 

 

 

مشاركت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ساحت

فرایند

فعالیت های انجام شده

نقاط قوت

نقاط ضعف

5-تعليم و تربيت زيبا شناختي وهنري

پرورشي و فوق برنامه

(ضريب2)

 

 

 

 

 

 

آموزش و يادگيري

(ضريب2)

 

 

 

 

 

6

-تعليم و تربيت اقتصادي و حرفه اي

 

پرورشي و فوق برنامه

(ضريب2)

 

 

 

 

 

 

آموزش و يادگيري

(ضريب2)

 

 

 

 

 

 

مشاركت وسلامت

 

 

 

 

 

 

 

7-بخش عمومی و اداری  

اموراداري و مالي(ضريب2)

 

 

 

 

 

نظارت و ارزيابي

 

 

 

 

 

بهداشت مدرسه

 

 

 

 

 

ايمني مدرسه

 

 

 

 

 

برنامه  ی سالانه مدرسه(ضريب2)

 

 

 

    نام ونام خانوادگی ارزیاب/ارزیابان :

                                  امضا

                               تاریخ :

نام ونام خانوادگی مدیر آموزشگاه:

                                 امضا

                               تاریخ :

 

 

 

 

فرم 6(ارزيابي بهبود فرايندها)

امتياز (عدد 1: نشانگر پايين ترين و عدد 7: نشانگر بالاترين سطح عملكرد مي باشد)

فعاليت

فرايند

ساحت ها

1

2

3

4

5

6

7

پرورشي و فوق برنامه

(ضريب3)

تعليم و تربيت اعتقادي ،عبادي و اخلاقي

 

 

 

 

 

 

 

-توجه به فضای پرورشی به ویژه نماز خانه مناسب و....

 

 

 

 

 

 

 

-تشویق وترغیب ومشارکت فعال دانش آموزان وکارکنان در برگزاری نماز جماعت مراسم مذهبی، ملي و....

 

 

 

 

 

 

 

- برگزاری اردوهای علمی– تربیتی و....

 

 

 

 

 

 

 

-فراهم نمودن زمینه برگزاری مسابقات فرهنگی ،هنری ، پرورشی

 

 

 

 

 

 

 

-غنی بخشی به محتوای برنامه های  مراسم آغازین با رویکرد مبانی اعتقادی و دعا و نیایش

 

 

 

 

 

 

 

-  فعاليت هاي ترويج و تقويت مستمر فضائل اخلاقي در مدرسه با اولويت كرامت ، عزت نفس ، شجاعت ، حياء ، عفاف ، صداقت ، مسئوليت پذيري و نظم

 

 

 

 

 

 

 

- ارتباط با مراكز برون سازماني و برون مدرسه اي جهت گذراندن اوقات فراغت مثل كانون ها، دارالقرآن ها، اردوگاه ها به دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

-برگزاري محافل قرآني

 

 

 

 

 

 

 

- برگزاری جشن تکلیف دانش اموزان دختر

 

 

 

 

 

 

 

-اجراي فعاليت هايي به منظور ارتقا سرانه مطالعه وسرانه کتاب

 

 

 

 

 

 

 

و ...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

 

 

 

 

 

 

- اجرای جشن آغاز آموزش قران در پایه اول

آموزش و يادگيري

(ضريب3)

 

 

 

 

 

 

 

-توانمند سازي معلمان در خصوص آموزش قرآن

 

 

 

 

 

 

 

- اجرای جشن کسب مهارت روخوانی قران در پایه سوم

 

 

 

 

 

 

 

- اجرای برنامه ی آموزش عملی نماز

 

 

 

 

 

 

 

-اجراي طرح مهارت هاي زندگي در دوره ابتدايي

 

 

 

 

 

 

 

- اجرای طرح در محضر قرآن به منظور تقویت سواد قرآنی معلمان

 

 

 

 

 

 

 

- تقویت کتابخانه های کلاسی به عنوان بهترین و موثر ترین نوع کتابخانه در مدارس ابتدایی

 

 

 

 

 

 

 

و...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

 

 

 

 

 

 

-تحکیم پیوند مدارس با مساجد به ویژه مدارس نزدیک به مساجد

مشاركت

 

 

 

 

 

 

 

 

برگزاري جلسات آموزش خانواده با محور تربيت قرآني و اسلامي

 

 

 

 

 

 

 

-بهره مندي از ظرفيت اولياء در برگزاري مراسم ها و مناسبت ها

 

 

 

 

 

 

 

و...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

جمع امتياز ساحت (حاصل جمع امتياز فرايندها)(حداكثر امتياز49)

 

 

 

 

 

 

 

-فعاليت هاي غني سازي اوقات فراغت دانش اموزان

پرورشي و فوق برنامه (ضريب3)

تعليم و تربيت اجتماعي سياسي

 

 

 

 

 

 

 

- شيوه ها و راهكارهاي ترغيب و تشويق دانش اموزان جهت شركت در مسابقات و شوراي دانش آموزي

 

 

 

 

 

 

 

-اولویت بندی نیازهای پرورشی وفوق برنامه وطبقه بندی علایق دانش آموزان از طریق خود اظهاری واعلام والدین

 

 

 

 

 

 

 

فعاليت هاي تقويت فرهنگ نيكو كاري ،تعاون و مشاركت جويي در دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

- فعالیتهای فوق برنامه متناسب با نیازهای دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

-فعاليت هاي ارتقاءو توسعه فرهنگ سازماني مدرسه با تاكيد بر تقويت روحيه اخوت و تعاون در بين معلمان و دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

-احیاء نقش تربیتی و مشاوره ای معلمان و همزمان توسعه و تقویت برنامه ی معلم رابط مشاور

 

 

 

 

 

 

 

و...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

 

 

 

 

 

 

-آشنايي دانش آموزان با مهارت هاي زندگي از طريق نمايش،  قصه گويي و داستان نويسي و ...

آموزش و يادگيري(ضريب3)

 

 

 

 

 

 

 

- برگزاري كلاسهاي آموزشي خود مراقبتي، مهارتهاي زندگي ويژه دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

توانمندسازي و آموزش اعضاي شوراي مدرسه ، شوراي معلمان و شوراي دانش آموزي

 

 

 

 

 

 

 

توانمند سازي و تشويق دانش آموزان براي مشاركت در فعاليت هاي خيريه و تعاوني در جامعه با استفاده از ظرفيت برنامه درسي و فعاليت هاي تربيتي

 

 

 

 

 

 

 

و...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

 

 

 

 

 

 

-فعاليت هاي حمایت از دانش آموزان در معرض خطر آسیب های اجتماعی

تربيت بدني و سلامت و

مشاركت

 

 

 

 

 

 

 

-تقويت تعاملات بين مدرسه اي در سطح منطقه و استان

 

 

 

 

 

 

 

-مشاركت فعال دانش آموزان در مراسم آغازين

 

 

 

 

 

 

 

و...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

جمع امتياز ساحت (حاصل جمع امتياز فرايندها) (حداكثر49 امتياز)

 

 

 

 

 

 

 

تقويت شايستگي هاي پژوهشي معلمان با تاكيد بر پژوهش هاي گروهي از جمله درس پژوهي و اقدام پژوهي

آموزش و يادگيري

(ضريب5)

تعليم و تربيت علمي  فناورانه

 

 

 

 

 

 

 

اطلاع رسانی دستاوردهای مطالعات پژوهشی به کارکنان (تراکت "پنفلید"سایت و..

 

 

 

 

 

 

 

توسعه و تقويت ارتباط و تعامل معلمان با گروه هاي آموزشي منطقه

 

 

 

 

 

 

 

توسعه و تقويت تعامل مدرسه با پژوهش سراها و موسسات رسمي حامي نوآوري و خلاقيت نظير پارك هاي علم و فناوري ، شركت هاي دانش بنيان و صنايع مرتبط با فناوري هاي نوين

 

 

 

 

 

 

 

طراحی و ارائه تکالیف عملکردی متناسب با نیاز دانش آموز درایام تعطیل به ویژه عید نوروز

 

 

 

 

 

 

 

توسعه و تقويت آموزش پژوهش محور در مدرسه و كلاس

 

 

 

 

 

 

 

تولید محتوای الکترونیکی ویژه همکاران

 

 

 

 

 

 

 

طراحي فعاليت هاي متنوع آموزشي جهت دانش اموزان داراي افت تحصيلي

 

 

 

 

 

 

 

تقویت معلمان درتهیه وتنظیم طراحی آموزشی

 

 

 

 

 

 

 

کیفیت طراحی آموزشی معلمان (بکارگیری روش های فعال وخلاق استفاده ازابزارهای مناسب بهره مندی ازفناوری های نوین استفاده از وسایل وامکانات موجودآموزشی پرورشی و ورزشی و....)

 

 

 

 

 

 

 

تقویت علمی و همه جانبه ارزشیابی کیفی توصیفی

 

 

 

 

 

 

 

تشويق و ترغيب معلمان براي شركت موثر در جشنواره هاي الگوهاي تدريس

 

 

 

 

 

 

 

توانمند سازي نيروي انساني  ( طرح كارامد، مدرسه توانمند ساز) براي خلق فرصت ها و محيط هاي متنوع يادگيري متناسب با نيازهاي و علايق متنوع دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

برنامه ريزي جهت دانش آموزان  تلفیقی

 

 

 

 

 

 

 

استفاده از طبيعت به عنوان بزرگترين آزمايشگاه علوم تجربي و تدارك برنامه هاي اردويي جهت استفاده از طبيعت و گزارش نويسي

 

 

 

 

 

 

 

توسعه وتجهیزکلاس های هوشمند و سايت آموزش كامپيوتر مدرسه

 

 

 

 

 

 

 

ارتقاء سواد رسانه اي معلمان و توسعه بهره برداري از فناوري هاي نوين آموزشي  براي اثر بخش كردن فعاليت هاي آموزشي و تربيتي

 

 

 

 

 

 

 

برپايي نمايشگاه هايي از آثار علمي –پژوهشي دانش آموزان جهت ترغيب و تشويق دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

برگزاري مسابقات دانش اموزي با رويكرد فناوري

 

 

 

 

 

 

 

برنامه ريزي آموزش  مهارت هاي پايه  فناوري براي دانش اموزان در برنامه هاي فوق برنامه

 

 

 

 

 

 

 

و...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

 

 

 

 

 

 

-تقويت و توسعه مشارکت کارکنان جهت شرکت درفعالیت های علمی -آموزشي

مشاركت

 

 

 

 

 

 

 

 

-تقويت و توسعه  مشارکت اولياء جهت شرکت درفعالیت های علمی آموزشي

 

 

 

 

 

 

 

تجهيز كتابخانه كلاسي با مشاركت والدين و ساير نهادها

 

 

 

 

 

 

 

و...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

جمع امتياز ساحت (حاصل جمع امتياز فرايندها)(حداكثر42 امتياز)

 

 

 

 

 

 

 

نظارت بر اجراي طرح حياط پويا در مدرسه مطابق با دستورالعمل

تربيت بدني و سلامت(ضريب2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تعليم و تربيت  تربیت زیستی بدنی

 

 

 

 

 

 

 

تهيه و تنظيم شناسنامه دانش آموزان جهت انجام فعاليتهاي ورزشي

 

 

 

 

 

 

 

برگزاري مسابقات ، اردوها و كلاس هاي مرتبط با موضوع محيط زيست ، سلامت و تندرستي

 

 

 

 

 

 

 

برگزاري المپياد درون مدرسه اي

 

 

 

 

 

 

 

شناسايي و ارجاع دانش آموزان داراي ناهنجاري هاي اسكلتي و قامتي به مراكز مرتبط

 

 

 

 

 

 

 

انجام فعالیتهای موثر جهت حضور حداکثری  دانش آموزان و معلمان درمسابقات ورزشي مدرسه و منطقه

 

 

 

 

 

 

 

فعاليت هاي هدفمند سازي زنگ تفريح

 

 

 

 

 

 

 

فعاليت هاي تقويت و توسعه فرهنگ تغذيه سالم در مدارس

 

 

 

 

 

 

 

ارتقاء كيفيت بوفه مدرسه (فضاء ، مواد خوراكي ، هزينه ها و ...)

 

 

 

 

 

 

 

و...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

 

 

 

 

 

 

شناسايي و ارجاع دانش اموزان داراي مشكلات عاطفي و ... به مراكز مشاوره

پرورشي و فوق برنامه

 

 

 

 

 

 

 

معرفي خدمات مشاوره اي مراكز مشاوره هسته هاي آموزش و پرورش و مراكز مشاوره انجمن و اولياء به دانش اموزان و اولياء

 

 

 

 

 

 

 

و...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

 

 

 

 

 

 

تقویت توانمندی های مربیان و آموزگارانی که درس تربیت بدنی را تدریس می کنند.

آموزش و يادگيري

(ضريب2)

 

 

 

 

 

 

 

برگزاري مسابقات ، نمايشگاه ، كارگاه ها و كلاسهاي آموزشي  و ... با رويكرد محيط زيست

 

 

 

 

 

 

 

برگزاري اردو هاي آموزشي با محوريت سلامت و محيط زيست

 

 

 

 

 

 

 

و...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

 

 

 

 

 

 

برنامه ريزي افزايش مشاركت اولياء در برنامه هاي آموزشي و تربيتي مدرسه

مشاركت

 

 

 

 

 

 

 

تقويت مشاركت دانش آموزان در طرح هاي بهداشتي و حوزه سلامت

 

 

 

 

 

 

 

برگزاري مناسبت هاي  مرتبط با حوزه محيط زيست (درختكاري ، روز طبيعت  ، هواي پاك و ...)با حضور و مشاركت حداكثري معلمان ، دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

و...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

جمع امتياز ساحت (حاصل جمع امتياز فرايندها)(حداكثر42 امتياز)

 

 

 

 

 

 

 

فعاليت هاي شناسايي و رشد و شكوفايي استعدادهاي فرهنگي –هنري دانش آموزان

پرورشي و فوق برنامه(ضريب2)

تعليم و تربيت زيبا شناختي وهنري

 

 

 

 

 

 

 

برگزاري فعاليت هاي فوق برنامه و پرورشي با موضوعات هنري و پرورش خلاقيت

 

 

 

 

 

 

 

فعاليت هاي توسعه و تقويت فرهنگ كتابخواني در دانش آموزان ، معلمان و اولياء

 

 

 

 

 

 

 

زيباسازي و نشاط فضاي فيزيكي مدرسه ،توسعه فضاي سبز بر اساس ظرفيت مدرسه و وضعيت رنگ آميزي مناسب و شاد درها و ديوارها

 

 

 

 

 

 

 

و ...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

 

 

 

 

 

 

فعاليت هاي تشكيل انجمن هاي علمي و هنري

آموزش و يادگيري

(ضريب2)

 

 

 

 

 

 

 

استفاده از ظرفيتهاي محيطهاي يادگيري متنوع(اردو ها ، مراكز هنري ، كتابخانه  و ...)

 

 

 

 

 

 

 

توانمند سازي معلمان در  زمينه موضوعات هنري و پرورش خلاقيت

 

 

 

 

 

 

 

و ...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

جمع امتياز ساحت (حاصل جمع امتياز فرايندها)(حداكثر 28 امتياز)

 

 

 

 

 

 

 

برگزاري اردو و بازديد از مراكزصنعتي ، كارگاهي، تحقيقاتي و  مشاغل و حرف مختلف

پرورشي و فوق برنامه(ضريب2)

تعليم و تربيت اقتصادي و حرفه اي

 

 

 

 

 

 

 

برگزاري بازارچه هاي كارآفريني، نمايشگاه دست سازه ها

 

 

 

 

 

 

 

فعاليت هاي  غني سازي اوقات فراغت دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

برگزاري جشنواره مشاغل بومي و محلي

 

 

 

 

 

 

 

و ...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

 

 

 

 

 

 

آموزش اصلاح الگوي مصرف

آموزش و يادگيري(ضريب2)

 

 

 

 

 

 

 

ارائه بسته هاي تشويقي در جهت حمايت و بهره مندي از ايده هاي خلاق و نوآور معلمان و دانش اموزان در راستاي كارآفريني

 

 

 

 

 

 

 

برنامه ريزي به منظور شناسايي و رشد شكوفايي استعدادهاي  شغلي دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

انجام پروژه های  علمی کلاس محور با محوریت درس تفکر و پژوهش و كار و فناوري

 

 

 

 

 

 

 

توسعه و تجهيز كلاس كار و فناوري

 

 

 

 

 

 

 

برگزاري كلاس هاي مهارت آموزي دانش اموزان در قالب فعاليت هاي فوق برنامه 

 

 

 

 

 

 

 

و ...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

 

 

 

 

 

 

برون سپاري فعاليت هاي اقتصادي مدرسه به دانش آموزان (بوفه و...)

مشاركت و سلامت

 

 

 

 

 

 

 

استفاده از ظرفيت اولياء در معرفي مشاغل

 

 

 

 

 

 

 

و ...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

جمع امتياز ساحت (حاصل جمع امتياز فرايندها)(حداكثر35 امتياز)

 

 

 

 

 

 

 

فعاليت هاي امور اداري و اجرايي مدرسه (امور ثبت نام ، ارزشيابي سالانه همكاران ، نقل و انتقالات ، حسن اجراي بخشنامه ها ، تشكيل پرونده كاركنان ، به روز بودن دفاتر و ...)

اموراداري و مالي(ضريب2)

فرا ساحتي

 

 

 

 

 

 

 

فعاليت هاي  امور مالي مدرسه (سامانه اموال ، خروج اموال ، رعايت مقررات صدور چك ، واريز كمك هاي مردمي به حساب مدرسه و هعدم دريافت وجه نقد، دفاتر مالي ، ثبت اسناد و ارائه عملكرد مالي به اولياء و ...)

 

 

 

 

 

 

 

و ...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

 

 

 

 

 

 

نوآوري و خلاقيت دراجراي فعاليت ها

خلاقيت

 

 

 

 

 

 

 

توليد ابزار ووسايل آموزشي خاص

 

 

 

 

 

 

 

قابليت تعميم پذيري روش ابداعي و خلاق

 

 

 

 

 

 

 

ميزان اثر گذاري خلاقيت و نوآوري در فعاليت ها

 

 

 

 

 

 

 

و ...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

 

 

 

 

 

 

نظارت وهدایت مستمرمسؤولين هر فعاليت در جهت خود ارزیابی ها

نظارت و ارزيابي

 

 

 

 

 

 

 

تعیین بازه‌‌ های زمانی ارائه گزارش خودارزیابی  و پيگيري چالش ها و مشكلات اعلام شده

 

 

 

 

 

 

 

تحليل و بهره گيري از نتايج حاصل از خود ارزيابي مستمر و ارائه آن به شوراي مدرسه

 

 

 

 

 

 

 

و ...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

 

 

 

 

 

 

وضعيت بهداشت محيط مدرسه( كلاس ها ، راهروها ،حياط و...)

بهداشت مدرسه

 

 

 

 

 

 

 

رعايت نكات بهداشتي در سرويس هاي بهداشتي و كافي بودن تسهيلات بهداشتي با توجه به آمار دانش آموزان

 

 

 

 

 

 

 

تفكيك آبخوريها ازسرويس هاي بهداشتي

 

 

 

 

 

 

 

اجراي برنامه هاي مربوط به مناسبت ها و ايام بهداشتي

 

 

 

 

 

 

 

اهتمام لازم خدمتگزار در نظافت و بهداشت مدرسه و اخذ كارت صحت سلامت

 

 

 

 

 

 

 

انجام  معاينات غربالگري ، پزشكي ، مقدماتي دانش آموزان و وضعيت واكسيناسيون

 

 

 

 

 

 

 

و ...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

 

 

 

 

 

 

تجهيز مدرسه به كپسول آتش نشاني و جعبه كمك هاي اوليه

ايمني مدرسه

 

 

 

 

 

 

 

وضعيت ايمني سيستم حرارتي ، برودتي مدرسه

 

 

 

 

 

 

 

تأمين حفاظ براي پله ها و پنجره هاي طبقات فوقاني

 

 

 

 

 

 

 

وضعيت ايمني سيستم برق مدرسه ( سيم كشي ها ، پريزها ، وجود فيوز و...)

 

 

 

 

 

 

 

ساماندهي وضعيت درب ورودي و تابلوي مدرسه ، لوله گاز و رفع موانع موجود براي  ورود ماشين آتش نشاني دكل دار به مدرسه

 

 

 

 

 

 

 

وضعيت ايمن سازي فضاوتجهيزات ،آزمايشگاهي ،كارگاهي و ورزشي

 

 

 

 

 

 

 

شناسايي نقاط امن در مدرسه و معرفي به دانش آموزان جهت بروز حوادث احتمالي

 

 

 

 

 

 

 

و ...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

 

 

 

 

 

 

ميزان بهرمندي از ظرفيت همكاران در طراحي و تنظيم برنامه سالانه مدرسه

 

 

برنامه سالانه مدرسه(ضريب2)

 

 

 

 

 

 

 

توجه به تمام فرايندهاي مهم مدرسه(7 فرايند فرم 6 )  در طراحي برنامه سالانه

 

 

 

 

 

 

 

رعايت اصول تنظيم برنامه سالانه ( تحليل وضع موجود ، احصاء و اولويت بندي  نيازها ، هدف گذاري و...)

 

 

 

 

 

 

 

ميزان  قابليت اجرايي برنامه

 

 

 

 

 

 

 

توجيه اطلاع رساني به  كاركنان

 

 

 

 

 

 

 

تعيين وظايف هريك از مسئولين فعاليت ها 

 

 

 

 

 

 

 

و ...

 

ميانگين امتياز فرايند(جمع نمرات فعاليت ها ، تقسيم بر تعداد فعاليت نمره داده شده)

 

جمع امتياز فرا ساحت (حاصل جمع امتياز فرايندها)(حداكثر56 امتياز)

جمع امتياز كل فرم 301

جمع كل در خودارزيابي هاي مدرسه: 280 امتياز

جمع كل در ارزيابي بيروني: 301 امتياز

جمع امتيازات مكتسبه                                

به عدد :                 به حروف :                                         

نام و نام خانوادگي مديرمدرسه:                             

تاريخ:                             مهر و امضاء

تاييدكننده:     معاون آموزش ابتدايي منطقه         

تاريخ :                                                مهر و امضاء:

تاييدكننده نهايي: مدير آموزش و پرورش شهرستان /ناحيه /منطقه     

تاريخ :                                              مهر و امضاء:           

 

 

 

جدول ماتریس وswot  :

عوامل درونی مدرسه

عوامل بیرونی مدرسه

قوت ها

ضعف ها

فرصت ها

تهدیدها

1- واقع شدن در مرکز شهر

2- داشتن فضا و حیاط بزرگ

3- داشتن اولیا جوانی ( از نظر سنی )

4- فضای سبز مناسب

5- دارا بودن کلاس های هوشمند

6- دارا بودن سیستم گرمایشی مناسب

7- بهره مندی از نمازخانه بزرگ و مجهز

8- مجهز به سیستم آب سرد کن

9- وجود دبیران و کادر مجرب

10- علاقه مندی دانش آموزان به کار گروهی

11- ایجاد فضای سالم برای انجام فعالیتهای آموزشی و  پرورشی

12- دسترسی کامل کلاسها به اینترنت

 

1- فضا کم کلاس ها

2- نبود سیستم سرمایشی مناسب برای کلاسها

3- کم توجهی دانش آموزان به بعضی از دروس و عدم علاقه به بعضی از درسها

4- آسیب های اجتماعی ناشی از فضای مجازی و تکنولوژی های روز

5- کمبود نیروی انسانی متخصص از قبیل هنر و مربی بهداشت

6- پایین بودن سطح اقتصادی بعضی از اولیا

7- عدم حضور پدران در مدرسه برای پیگیری  وضعیت فرزندشان

8- عدم وجود مشاور در مدرسه

9- عدم حضور معلمان در کلاسهای ضمن خدمت

 

1- وجود مراکز علمی – فرهنگی و ورزشی در سطح شهر             ( کتابخانه ، حوزه ، انجمن دوستداران طبیعت و ... )

2- وجود منابع متنوع کمک آموزشی

3- وجود شبکه های اجتماعی فعال و سازنده

4- آگاه سازی اولیا از طرح ها و برنامه ها

5- مشوق بودن مسئولین از ابتکارات و خلاقیت ها و رشد دانش آموزان

6- وجود امام جماعت و حضور ایشان در فعالیت های مذهبی مدرسه

7- مشارکت سازنده خیرین

1- وجود والدین در معرض خطر طلاق  و اعتیاد

2-  کمی ارتباط اولیا با مدرسه

3- تضاد فرهنگی خانواده ها با مدرسه

4- تک فرزندی خانواده ها

5- عدم وجود انگیزه از طرف خانواده ها برای حل مشکلات دانش آموزان

6- قرارگرفتن مدرسه در مرکز شهر و ترافیک بالا در زمان تعطیلی در جلوی مدرسه و خطر تصادف دانش آموزان

7- قرار گرفتن دفتر مدرسه از نظر فیزیکی و عدم تسلط بر حیاط مدرسه

8- عدم تسلط بعضی از همکاران به سیستم های هوشمند

9- عدم وجود انبار در مدرسه

10- وجود درب های ورودی غیر استاندارد

 

فصل هفتم : ضمائم و اسناد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

میثاق نامه و پایبندی دانش آموزان دبستان ……… 2  در چشم انداز 5 ساله

کسی که به شرافت نفسی خود آگاه شد شایسته است آن را از پستی دنیا منزه کند.        «حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام»

ما دانش آموزان بر اساس سوگندنامه زیر متعهد می شویم که کلیه مقررات آموزشگاه را به شرح زیر رعایت نماییم:

         1-رعایت حجاب که موجب مصونیت از ارتکاب بسیاری از آسیبهای اجتماعی می گردد از مسیر منزل به مدرسه و بالعکس را به خوبی رعایت نمایم.

         2-لباس ، کفش ، جوراب ، مقنعه مناسب برابر ضوابط اعلام شده آموزشگاه را تهیه و استفاده نمایم و از پوشیدن مانتو ، شلوار و مقنعه تنگ و کوتاه خودداری نمایم.

         3-از آرایش و اصلاح صورت و ابرو و بلند گذاشتن ناختن و همراه داشتن وسایل آرایشی خودداری نمایم.

         4-در مراسم آغازین و و دیگر مراسم هایی که در مدرسه تشکیل می شود با انتظامات مدرسه همکاری لازم را نموده و نظم را رعایت نمایم.

         5-در فضای مقدس آموزشگاه از هرگونه درگیری و شوخی های خلاف شئونات پرهیز نمایم.

         6-با رعایت مقررات آموزشگاه تمام مساعی خود را به کار می بندم تا از کلاس درس نهایت استفاده مطلوب را ببرم.

         7-از همراه آوردن وسایل اضافی و تزئینی و گران قیمت و هرگونه عکس و CD  و نوار صوتی و تصویری و کتاب غیرمجاز و ... خلاف مقررات می باشد پرهیز نمایم.

         8-از مصرف مواد خوراکی در کلاس به هنگام درس خودداری نمایم.

         9-در بهداشت و نظافت فردی و هنچنین بهداشت محیط آموزشگاه و کلاس بکوشم.

         10-در حفاظت از وسایل شخصی خودم و اموال مدرسه از جمله میز ، صندلی, دیوار ، درب و پنجره ، وسایل آزمایشگاهی و ... کوشا باشم.

         11-در محیط آموزشگاه انضباط و شئونات اسلامی را رعایت نمایم.

         12-در جلسات امتحان رأس ساعت مقرر حضور یابم و از به همراه آوردن جزوه، کتاب و تلفن همراه در جلسه امتحانی خودداری نمایم.

         13-به موقع در آموزشگاه حاضر شوم تا از مراسم آغازین استفاده نمایم.

         14-در برگزاری نماز جماعت همکاری نمایم .

         15-از غیبت غیرموجه پرهیز نمایم و در صورت غیبت و تأخیر موجه در اولین فرصت به مسئولان مدرسه اطلاع دهم.

         16-در فعالیت های فوق برنامه فرهنگی ، هنری، و پرورشی و علمی و ورزشی شرکت فعال نمایم.

         17-نسبت به مسئولان ، معلمان و خدمتگزاران آموزشگاه احترام گزار باشم و در رفتار و گفتار خود با آنان ، ادب و احترام را رعایت نمایم.

         18-به حقوق دانش آموزان دیگر احترام گذارده و با آنان حسن رفتار داشته باشم.

         19-از به کار بردن کلمات نامناسب با شئون دانش آموزی نسبت به همکلاسی ها و غیره پرهیز نمایم.

         20-در محیط آموزشگاه از خرید و فروش اجناس و وسایل به دیگران خودداری نمایم.

         21-والدین را نسبت به وضعیت درسی و انضباطی خود مطلع نمایم.

         22-با برنامه ریزی مناسب و انجام تکالیف درسی در رشد اخلاقی و علمی خود کوشا باشم.

         23- نسبت به اقامه فریضه امر به معروف و نهی از منکر در صورت نیاز با رعایت شرایط اقدام نمایم.

         24- برای ارتقای سطح علمی و اخلاقی سایر دانش آموزان با مسئولان آموزشگاه همکاری نمایم.         

 

اعضای کمیته طرح تعالی مدیریت کیفیت مدار دبستان ……..

 

 

 

 

 

 

 

اعضای کمیته طرح تدبیر مدیریت کیفیت مدار

دبستان ……… نوبت …….

سال تحصیلی 1396-1396

رئیس ستاد طرح تدبیر :

........... ( مدیر آموزشگاه)

دبیر ستاد :

............. ( معاون آموزشی )

اعضای ستاد :

......... ( معاون آموزشی)

........... ( معاون پرورشی )

........... (معاون اجرایی )

.............(متصدی سایت و امور هوشمند سازی)

............ ( مراقب سلامت)

.......... ( نماینده معلمان )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                            

 

 

 

 

 

 

 

                                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                      بسم الله الرحمن الرحیم

میثاق نامه و پایبندی اولیاء دانش آموزان دبستان ........  2 در چشم انداز 5 ساله

تقوا در راس همه ارزشهای اخلاقی است. «حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام»

ما اولیای دانش آموزان دبستان ............ 2  متعهد می شویم که :

1-در هنگام ورود به مکان مقدس آموزشگاه پوشش اسلامی با چادر یا مانتو مناسب و بدون آرایش (برای مادران) و لباس مناسب (برای پدران) را دارا باشیم.

2-در صورت دعوت آموزشگاه به موقع در مدرسه حضور یابیم .

3-برای رشد اخلاقی، اعتقادی، علمی و اجتماعی و سلامت روحی و جسمی فرزندانمان با اولیاء مدرسه کمال همکاری را نماییم.

4-با حضور در مدرسه به طورمتناوب از وضعیت اخلاقی و تحصیلی فرزندانمان اطلاع یابیم.

5-فرزندانمان را برای اساس برنامه های دینی و اسلامی تربیت نماییم.

6-نسبت به تربیت فرزندانمان بی تفاوت نباشیم و نظارت کامل به فعالیت های آموزشی فرزندانمان داشته باشیم.

7-محیط مناسب تربیتی را برای فرزندانمان فراهم نماییم.

8-زمینه مناسب را برای یادگیری معارف دینی فرزندانمان فراهم آوریم.

9-نیازهای روانی و عاطفی فرزندانمان را برطرف نماییم .

10-با محبت و دوستی نسبت به فرزندانمان احساس امنیت در او ایجاد کنیم و اعتماد به نفس او را افزایش دهیم. 

 

 

 

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

میثاق نامه و پایبندی کارکنان دبستان........  2 در چشم انداز 5 ساله

بهترین مردمان،سودمند ترین آنها برای مردم هستند.   «پیامبر اکرم (ص)»

بهترین معلم و راهنما نفس بیدار انسان است که همواره با او و مراقب اوست.اما بی شک همه مابرای رسیدن به کمال و موفقیت نیازمند هدایت و آگاهی یکدیگر هستیم. بر این اساس ما کارکنان دبستان  ....................................  جهت انجام وظایف خطیر خود سوگند یاد می کنیم که :

 1. در سیستم آموزش و پرورش هدف اصلی دانش آموز است از همین رو جهت تحقق اهداف آموزش و پرورش تمامی دانش، مهارت و توان خود را به منظور توسعه و پیشرفت امر تعلیم و تربیت به کار گیریم.
 2. به عنوان یک مسلمان متعهد در قلمرو تعلیم و تربیت خواستار مجاهدت های امام راحل عظیم الشان ، خون پاک شهدای انقلاب اسلامی و 8 سال دفاع مقدس و منویات مقام معظم رهبری باشیم.
 3. در همه حال به احکام الهی ، قانون اساسی مقررات حاکم و مصالح نظام مقدس جمهوری اسلامی پایبند باشیم.
 4. نسبت به ارتقاء مهارت های حرفه ای و شغلی خود اهتمام ورزیم.
 5. برای ایجاد جامعه مهدوی در تربیت یاران آن حضرت بی وقفه تلاش نماییم.
 6. امانت دار ، صادق ، متواضع و مسئولیت پذیر باشیم.
 7. رعایت ادب ، احترام ، تکریم توام با رفتاری صمیمانه و دوستانه در برخورد با دانش آموز و ارباب رجوع نموده و وقت شناس و متعهد در انجام وظایف خود باشیم.
 8. فراهم آوردن امکانات ، آرامش خاطر ارباب رجوع و انجام به موقع و سریع امور و جلوگیری از اتلاف وقت از اساسی ترین وظایفمان باشید.
 9. مبارزه با تهاجم فرهنگی در جنگ نرم دشمنان در عرصه آموزش و پرورش با سلاح علم و دین و بصیرت را به فراگیران آموزش دهیم.
 10. جهت تربیت انسانهای مومن و متخلق به اخلاق اسلامی ، پرسش گر و فکور ، خلاق و کار آفرین ، سالم و با نشاط و تقویت ارزشها وباورها و آداب و رسوم و فرهنگ جامعه اسلامی ایران تلاش نماییم.
 11. دانش آموزان را برای یک زندگی شایسته فردی ، خانوادگی و اجتماعی بر اساس نظام معیار اسلامی آماده نماییم.
 12. دانش آموزانی پژوهشگر ، خود باور و مقتصد ،امیدوار و منتظر ، پاکدامن و باحیاء تربیت نماییم.
 13. این پیمان را از روی ایمان و در نهایت آزادی و به اتکای شرف و وجدان خویش تعهد نموده و در این راه از درگاه ربوبیت طلب توفیق مینماییم.

 

نام و نام خانوادگی همکار                                                                                    امضا

 

 

 

 

ابلاغیه ها

 
 

 

 

باسمه تعالی

 

سرکار خانم / جناب آقای ..............

احتراماً طی این ابلاغ شما به عنوان مسئول نظارت بر استفاده از تجهیزات هوشمند این آموزشگاه در سال تحصیلی99 – 98 تعیین می شوید. انشاء الله با توجه به توانی که در شما سراغ داریم در انجام این امر موفق و مؤید باشید.

با تشکر: مدیر آموزشگاه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
   

 

 

 

 

 

 

 
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ابلاغیه ها

 
 

 

 

باسمه تعالی

 

سرکار خانم / جناب آقای ..............

احتراماً طی این ابلاغ شما به عنوان مسئول نظارت بر استفاده از تجهیزات هوشمند این آموزشگاه در سال تحصیلی99 – 98 تعیین می شوید. انشاء الله با توجه به توانی که در شما سراغ داریم در انجام این امر موفق و مؤید باشید.

با تشکر: مدیر آموزشگاه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
   

 

 

 

 

 

 

 
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تایید برنامه سالانه 98-99

با احترام ما امضاکنندگان ذیل پس الز بررسی مفاد برنامه سالانه تدوین شده توسط مدیریت محترم آموزشگاه ضمن تایید آن جهت اجرا در سال تحصیلی مذکور از خداوند متعال خواهانیم با همت مجموعه کادر آموزشی و پرورشی و اجرایی آموزشگاه و نظارت کمی و کیفی مدیریت آموزشگاه و تلاش دانش آموزان و همراهی والدین بزرگوار زمینه اجرای بهینه آن فراهم آید .

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

سمت

امضاء

1

 

مدیر

 

2

 

معاون آموزشی

 

3

 

معاون پرورشی

 

4

 

نماینده معلمان

 

5

 

رئیس انجمن

 

6

 

رئیس شورای دانش آموزی

 

 

 

 

 

 

29 Nov 2019